bugün

evet süper, aksiyona, memeye, göte, kasa, kele, arabaya doyduruyor ama yuh arkadaşım bu kadar da olmaz dedirtiyor pek çok sahnesi.

--spoiler--

-daha filmin başında jason statham arkada patlamalar olurken bina yıkılırken cool olarak uzaklaşıyor, bu hemen her aksiyon filminde gördüğümüz bir sahne olduğundan pek bir şey demiyoruz. yalnız diğer filmlerde bu sahneyi filmin en sonunda görürüz. en absürt yeri de burasıdır filmin, e hadi film der geçeriz, burada daha ilk dakikalar düşünün daha nerelere varacak mevzu.
-kel ve polis abimiz 4. kattan üzerinde kızla bir arabanın üzerine düşüyor, kıza hiç bir şey olmazken abi bir kol bir bacakla olayı atlatıyor.
-eve gelen paket, evi tamamen patlatırken yanı başındaki iki kişiye hiç bir şey olmuyor, arabanın camını çatlatacak kadar yüksek olan basınç kimseye zarar vermiyor, 10 basamak merdiven uçan hamile kadın sağlıklı hamileliğine devam ediyor.
-cenazeden sonra vin diesel ve jason stathamın karşılıklı birbirlerine araba sürdükleri bir sahne var, bir insan neden karşıdaki arabaya sürer ki arabasını? daha hızlı süren yaşayacak mı? ayrıca olay sonunda ikisi de pert arabalardan burnu bile kanamadan çıktı, vin abinin biraz omzu incinmişti.
-----buraya kadar giriş bölümündeki tırı vırı olaylar, şimdi geliyoruz asıl aksiyonun yok artık dedirten sahnelerin başladığı bölüme. bu bölümdeki olayları "yok artık" puanlarıyla sıralayacağım. mantıklı gibi görünenden en saçma olana 1den 5e puanlayacağım.

-arabaları uçaktan attıktan sonra hemen hemen aynı yere denk getirebilmeye, 2 yok artık puanı veriyorum.
-arabaları arka arkaya kilitleyip aynı anda çarparak iki arabayı uçurma sahnesine, 1 yok artık puanı veriyorum.
-kızı kaçırma sırasında yaşanan arabadan arabaya atlama olaylarına, 3 yok artık puanı veriyorum.
-fragmanda da yer alan otobüs sahnesi benden 5 yok artık puanını alıyor.
-vin diesel'ın kızla beraber kendini dağdan aşağı yuvarlamasına 4 yok artık puanı verdim.
-----burada film hafif bir yavaşlıyor, dubaiye gidiliyor, götler falan... birazdan ikinci aksiyon kısmı başlayacak.

-bu kısımda kadınların kavgası listeye 3 yok artık puanıyla giriş yapıyor. ikinci kattan piyanoya düşen iki kadının da yaşaması bizi hiç şaşırtmadı.
-jason stathama arabanın çarpmış olmasına rağmen hiç bir şey olmaması, 3 yok artık puanını hak ediyor.
-arabanın binadan binaya atlaması ise 5 yok artık puanı üzerinden 6 alıyor.

off daha fazla devam edemeyeceğim, içim şişti, zaten buralarda bir yerlerde içim geçti yine. kısaca yok artık diyorum.

--spoiler--
Harikaydı. 10 kere izlediğim izlerken gözümü ekrandan alamadığım filmdir. Adamlar yapıyor abi.
sonu üzdü. üşüyoruz brayn okanır!

http://www.imdb.com/title/tt2820852/
for paul sahnesi ile ağlatmış olan film.
885 bin dolarını unutmayalım lütfen. o değilde 1 milyar dolar param olsa her gün 1000 dolar harcasam 2800 (küsuratı hatırlamıyorum.) yıl sürüyormuş. Hayırlı işler.
Paul walker yüzünden bu kadar hasılat yapmış filmdir.Yoksa tipik aksiyon filmlerinin alacağı hasılatı alırdı.O da 500-600 milyon işte.

Heath ledger öldüğünden dolayı da dark knight o kadar hasılat yapmıştır.Yoksa batman begins gibi 300-400 milyon alırdı.Hadi sıksan 600
gişe hasılatı 16 ülkenin milli gelirine eşitmiş.

http://www.haberturk.com/...ious-7-gisede-rekor-kirdi
liberland'ın da milli gelirinden fazla kazanç elde etmiş olması kesindir.
on yedi günlük gişe geliri 1 milyar dolar olan filmdir. Öyleki bu Gambia, Guinea-Bissau, Vanuatu, Saint Kitts and Nevis, Saint Vincent ve Granides, Samoa, Comoros, Domica, Tonga, Micronesia Federasyonu, Sao Tome ve Princepe, Palau, Marshall Adaları, Kiribati ve Tuvalu gibi ülkelerin milli gelirinden fazlaymış. http://www.businessht.com...r/1068049-16-ulkeyi-gecti
--spoiler--
seri ilerledikçe abartı sahnelerin haddinden fazla olduğunu düşündüren film. tüm aksiyon sahneleri aşırı abartıydı. dom ve ekibi artık özel birlik gibi çalışmaya başlamışlar amkk. ulan siz araba sürmeyi yarış yapmayı seven eskiden de adi hırsızlık yapan çakallardınız noldu böyle? son filmde bir yarış bişey göremedik doğrusu. hele tokyo driftin devamından hikayeyi almaları acayip dandik olmuş. adamlar tokyoya gidip hanı gömdükten sonra teknoloji bir anda 20 sene ileri gidiyor ve günümüz teknolojisine varıyorlar. hele tokyo drifttek liseli elemanımız 40 yasşına yaklamış nerdeyse o kafa nedir arkadaş ya. bir gökdelen sahnesi var ki zleyen herkese hassiktir ordan pezevenkler dedirtiyor. efekt kalitesi 10 numara ona laf yok yalnız efekti yi adama yaptırmaları senaryosunun bok olduğu gerçeğini değiştirmiyor. ulan geçen 6 da bile senaryonun bi derinliği vardı insan sonunda hayret ediyordu ama bu filmde bildiğin görsel şölen ve paul walke ın ekmeğini yemişler belli. herkes senaryo gereği paulun öleceği sahneyi falan bekledi açıkçası. ha bi de şu zencimiz var. bizim millet bu zenci bok dese gülüyordu arkadaş. adamın ilk flminde baya belalı plan kuran yapan bir zenciydi iyiene şamar oğlanına çevirmişler. snemadan eve gelip torrente düştüğünü görünce açıkçası üzülüdüm verdğim paraya.
--spoiler--
3 filmden itibaren boka saran film. Keşke ilk 3 film tadında devam etselerdi.
Paul reis...
her zamanki gibi abartisi olan film. ama film bu, kahramanlar abarti ile yaratilir.

bu arada hizli ve ofkelinin en basindan son serilerine dogru arabali sahneler azaltiliyor.

bu arada tokyo drift'teki sean'i gormek de keyifliydi.
Lan bu filmin aynısını 30 sene önce biraz daha düşük bir bütçeyle Cüneyt Arkın çekmişti. şimdi ne oldu da kara murat serisine "kaka" diyenler bu filme "oha çok iyi yha" diyorlar.

Tanım: kara murat filmlerinden tek artısı üç beş özel efekt olan film.
Yanım: ağrıyor lan 3 saat sıkıla sıkıla koltukta oturmaktan.
canım: ergenim benim! azıcık kaykıl, daha bu seride holividun senden yiyeceği çok ekmek var.
aksiyon, trajedi, ölüm, dostluk, adrenalin, sevgi, vefa ve for paul...

bu kelimelerin tam karşılığını bulduğumuz film. james wan(saw'ın da yönetmeni) harika bir iş çıkardığını söyleyebilirim. özellikle aksiyon sahnelerindeki başarısıyla göz doldurdu.

hızlı ve öfkeli film serisi öyle bir seridir ki, her filmde birkaç iyi müzik çıkarmıştır her zaman. bu filmde de hayran olduğum 4 şarkıyı sizle paylaşmak istiyorum. -sadece müzikleri için bile izlenebilirliği olan bir filmdir- bu her filme nasip olmaz.

1- whiz khalifa ft. charlie puth - see you again

https://www.youtube.com/watch?v=8i10vUI-k6w

2- skylar grey - i will return

https://www.youtube.com/watch?v=dBaqqYQTCrM

3- prince royce - my angel

https://www.youtube.com/watch?v=JSwH3czVbEU

4- fito blanko - meneo

https://www.youtube.com/watch?v=nZgs1zD8wFg

bonus isteyenlerin sesini duyar gibiyim. gelsin öyleyse;

Ride Out - Kid Ink, Tyga, Wale, YG, Rich Homie Quan

https://www.youtube.com/watch?v=X7rdg_tKzKQ

aksiyonu tam anlamıyla doyurucu bir film olmuş diyerek de özetleyebiliriz furious7'yi.

ayrıca henüz öğrenememiş ve merak edenler için şu bilgiyi de aktarmak istiyorum...

''Peki 7. filmin ardından neler olacak?" diye merak edenlerimiz vardı, ki başka bir filmin daha hazırlanabilme ihtimali doğmuştu. Daha önce seride birçok filmi yöneten Justin Lin'in tekrar geri dönebileceği ve 8. filmi çekebileceği konuşuluyor, ama durun! Bu haber de eskidi diyebiliriz...

Universal Stüdyoları Başkanı Donna Langley, 7. filmin ardından en az 3 Hızlı ve Öfkeli filminin daha yapılmasını düşündüklerini ve bunların ardından da seriyi bitirmeyi düşünmediklerini, çünkü seriye her geçen gün gösterilen ilginin biraz daha arttığını, dolayısıyla maddi getirisinin çok yüksek olduğunu belirtti.
Baktığımızda, seride Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Vin Diesel, Kurt Russell, Jordana Brewster ve Lucas Black gibi isimler var. Paul Walker'ın yokluğunda nasıl filmler çekilir bilinmez, ama bu kadar oyuncu, aksiyon ve bu kadar ilgi varken Universal'in seriyi devam ettirmek istemesi normal karşılanabilir.''

sevgiyle kalın.

-for paul-
film gerçekten çok etkileyici. sürükleyici bir yapısı var. abartılı sahneler hayran bırakıyor. ama filmin son on dakikası duygu odaklı. özellikle vin diesel ve paulun ayrıldığı viraj... noktayı koyar adama.
bu klip filmin finalini özetliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=RgKAFK5djSk

(bkz: rest in peace)
#27319644 izleyenlere spoiler verilmez.
(bkz: boga kizi) bu filmin en güzel ve önemli sahnesini söyleyip izleyeceklere spoilerın allahını vermiştir.
tek kelime ile bayıldım. filmin başından sonuna kadar aksiyon adrenalin hiç eksilmiyor. arabalar sürekli oradan oraya uçuşuyor. uzun süredir böyle ekşın dolu bir film arayan bünyeme ilaç gibi geldi.

orada izlediğim paul walker'ın aslında yaşamıyor olduğunu ve ona veda ettiğimi bildiğimden her paul walker'lı sahnede duygulanmadan edemedim, o sahneleri daha bir dikkatli izledim. ve tabii herkesin bahsettiği son 5 dakika gözlerimi dolu dolu yaptı.

--spoiler--
ama yine de bence filmin en duygusal sahnesi dominic'in öldüğünü sandıkları ve letty'nin yanına koşup her şeyi hatırladığını söylediği sahneydi.
--spoiler--

edit: spoiler
gidemiyorum diye ağız yamultanların kesinlikle gitmesi gereken film. gidin lan bir daha böyle kaliteli yapım ne zaman düşecek sinemalara? avengers geliyor ama çaktırmıyorum tüketim kölesi olun azıcık sisteme uyun amk. he avengers'a birlikte gideriz isterseniz. bir adet renklendirme yeterli.
Sonunda bugün izleme şansını yakaladığım epic film.
Gerçekten beğenerek izlediğim, aksiyon sahnelerinde heyecanlanıp gerildiğim bi filmdi.
Son sahnedeki geçmişe ufak bi yolculuk amacıyla yapılan montaj duygulandırmıştır.
aslında gitmek isteyip de gidemeyeceğim film. sırf gidecek kimse yok diye. belki eve gidince kardeşimi ayartırım.* her bölümünü izledim, buna da paul walker ın son filmi olduğu için gitmek istiyorum. bir yandan da gitmek istemiyorum çünkü sadece bu 7. film için 340 tane pahalı spor arabayı hurdaya çevirmişler... yazık değil mi lan o kadar paraya? gidin afrika ya, afganistan a, filistin e, suriye ye falan yardım edin amk. neyinize yetmedi 30 tane araba? biraz idareli kullanın olum. sonra gidelim filme o arabaların parası bizden çıksın, tutulsun ve serileri çekmeye, paraları çöpe atıp atıp kazanmaya devam etsinler. sevmiyorum bu düzeni.
Her anı aksiyon dolu , bazı yerleri abartıyla karışık saçma olan film.
Ama sırf o gösterişi ve zenginliği izlemek için gidilir.
Çok kötü film. film gereksiz bir curcunadan ibaret. Paul, selamlar. Duygulandirdin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar