bugün

yine her zaman ki gibi, sebnem ferah konusunda hasetinden catlamıs, sonra kendisininde itiraf ettigi üzere konuları carptırmıs, sonuc olarak beni nejat işler aşıgı yapıp cıkarmıs kişidir. tamam nejat iyidir, hoştur, taştır, ama konuyu saptırmamak gerekir.* **
laf lafı açarak en güzidesinden ta$ak muhabbeti yapılacak insanlardan birisi.***
okulunu bitirip bursa ile ili$iğini yakında kesecek yazar ve öğrenci. yaldır yaldır finallerle sevi$mekte kendisi, arada bir istanbul cenahına akın ettiği olduysa da bir türlü yüzünü görmek kısmet olmamı$tır. finalleri hitamında istanbulda kendisiyle bol bol te$rik-i mesai yaparız diyor, kendisine bu zorlu mücadelesinin son dakikalarında ba$arılar diliyorum.***
sultanfirardasenneredesin'in de dediği üzere üniversite hayatının 90. dakikasına doğru yavaştan koşmaya başlamış yazardır. ikinci dönem onun için yalnızca, oynanması gereken, formalite nitelikte kısa bir duraklama süresi olacaktır * kendisi sultanfirardasenneredesin'in iyi dileklerine teşekkür etmektedir. *
geçen sene girdiğim ve daha ilk senesinden sınıfta kalıp tekrardan ilk sınıfta okduğum bölümü 3 buçuk senede bitirebilmiş, beni hasetimden çatlatmış insan. işin en kötüsü de ne biliyor musun sözlük? bu elemanla yaşıtız lan biz! adam iş hayatına atılmak üzere, ben hala 1. sınıf bebeleriyle arz talep eğrisini görüyorum.*
ha bir de, sözlükte ilk takip ettiğim yazarlardan biri. lan o kadar entry'sini okudun elemanın, insan bi mesaj atar di mi? adam okulu bitirdi, benim aklıma gelmedi mesaj atmak.*
ayrıca, o beni tanımaz, ama ben onun her bi şeyini bilirim*, nıhahahah!
tanışmakta çok geç kaldık, umarım bi ara telafi ederiz.*
"böyle bir insan yok" dediğim sırada sözlük yazarı olduğunu fark ettiğim kişi. *

"böyle insan"dan kastım, "faithful lover" idi.
çizgi filmlerle kafayı bozduğunu dü$ündüğüm, çocukluk günleri özlemi geçirdiği kanısında olduğum arkada$.
o değil de manyak gibi çizgi film karakterlerinin seceresini çıkarmı$. deli misin oğlum sen. bak bahar mevsimi gelmi$ git kırlarda gez toz eğlen, istanbul'un keyfine var. oturup çizgi film izlemek ve karakter seceresi çıkarmak.***
aha lan yaşıyormuş yazarı. kendisi okulu fiilen bitirdiği için ben de gitmiyorum okula artık. tadı da kalmadı zaten bu adam yokken. zaten okul da uzadı. adam iş hayatına başlayıp evlenip çoluk çocuk sahibi olmuş olucak biz hala kpss, kpds, ödsm yok artık ali sami...*
kendisi 90larda çocuk olmak kuşağını en güzel zamanında yakalamış birisi olduğundan ve eski yıllarda geçirilen çocuklukların şimdi zerresinin bulunmadığını gördükçe anılarını ara ara anımsamaktan mutlu olmasındandır ki geçtiğimiz günlerde sözlük performansını zorlayarak aklına geldiği, sevdiği bütün çizgi kahramanları yazmıştır, sevindirik olmuştur*.

ayrıca artık kendi şehrinde olmasından mütevellit mutlu ama ara sıra gelen bursa özlemi nöbetlerinden dolayı bursa'yı ve oradaki dostlarını son derece özlemiş uuserdır. uieat ne zaman istanbul sınırları içine gelirse, kendisini başı gözü üstüne kabul edip, sevineceği dostudur ayrıca. Her ne kadar fiilen okulunu bitirmiş de olsa, kendisi halen sınavlarla uğraşmaktadır, hatta daha iki gün önce bunu tecrübe etmiştir. (bkz: 22 mart 2009 üds sınavı) * * *
yüz yüze görüp de saatlerce hiç kesintisiz muhabbet edince, "nerdeydin la geçen sene?!" dedirtmiştir.
film zevki olsun, müzik zevki olsun, homofobi hakkında düşünceler olsun, taban tabana zıt düşünmemize rağmen, kendisini bi kere bile dövesim, hatta "seni pis lümpen! sosyo-kültürel seviyesi düşük canlı!" diyesim gelmedi..*

kendisiyle, nuri'm bilge'm ceylan'ımın uzak filmini izlerse, benim de recep ivedik'i izlemem hususunda anlaştık. aslında böyle bi anlaşma yapmadık ama burdan yapalım.*

ayrıca kendisi yüksek lisans yapmayı düşünüyormuş. ben okulu bitirmeden asistan olursa kendimi intaar ederim lan! yaşıtız lan!*

son olarak ekleyeyim, umarım benim bir psikopat sapık olmadığıma ikna olmuştur. şeker gibi insanım lan!
ve deeee,
run forrest run!
kısa bir sohbet olmasına rağmen yaran yardıran yazar. kampüsüme laf ettirmem ulan. *
aynı okulun aynı bölümünde okuyan insanlar olduğumuzu öğrendiğim mümtaz şahsiyetlerden birisi. her içkili ortamda olduğu gibi kadınları yerden yere vurduk birazcık kimse kusura bakmasın. ama harbiden çok keyif aldım be dostum.*
yakından gördüm harbiden fetocu bu. *
dün gece zirvede süper bir muhabbeti olduğunu gösteren uzun saçlı oportonist orta yolculara karşı olmasıyla kendisi tanıdığımız aslen devrimci süper bir gülüş şekli olan eğlenceli yazar.

ip mi yok al sana ip*
fetocu, liboş, komünist, faşist, ateist, yobaz, falan ve hatta filan... tabi ki bunları demeyeceğim* süper bir insan. bilgili, kültürlü, edepli ve adaplı. hem kısa hem net harika bir insan kişisidir.

bir de aklıma geldi abi:

- abi nick neydi?
+ faithful lover.
- pardon...
+ faithful lover.
- ne?
* faithful lover. yazayım mı abi?
*
masayı baştan aşağı silmene sebebiyet verdiğim için üzgünmüyüm kesinlikle hayır. *
kolay değil onca sözlük ahalisine takdim. sonuç işte böyle masayı al aşağı etmek oluyor.
bir daha ki zirve de mümkün olduğunca en uzak masayı istiyorum az hasarlı çıkmak için zirveden. *
yardımlarınız ile takdirimi kazandınız efendim ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.
kars lı olmaktadır kendileri.
istanbul canı isteyen gelsin zirvesi'nde tanışılan, muhabbeti sağlam yazarlardandır.
sonunda elime düşen yazardır. *
eveeeett efendim tanımımızı yaptık, gelelim fasulyenin faydalarına...
bildiğiniz gibi fasulye baklagillerden olmakla beraber bol protein öhöhöhmmm...

iş bu arkadaş elime düşmüştür şükürler olsun.
istanbul canı istyen gelsin zirvesinde gerçekleşen kısa muhabbetimiz esnasında sevgili kampüsüm hakkında yaptığı açıklamalarından dolayı ahımı alan ve;
bunlardan dolayı ders alıp susması gerekirken hala direten inatçı ve bir o kadar da gıcık * yazarımız ales sınavı için benim ünivrsiteme hem de benim kampüsüm gelmek zorunda kalmıştır! *

peki ben ne mi yapacağım?

tabiki de kendisine başarılar dilemek için (!) onu kampüsün girişinde bandoyla, cümbüşle karşılayacağım.

peki siz sayın okurlar, canlarım, uuserlar...

sizleri de bu büyük zevkten mahrum bırakmayacağım. *
sevgili faithful tam da kampüsten içeri adımını atarken bir köşede pusmuş olan ben, şipşak o anki ruh ve suret halini ölümsüzleştirip sizlrle paylaşacağım. *

şimdi söyle ey faithful!

sen hiç gecenin bir yarısı uyanıp ısıra ısıra domates yedin mi ?
konser paralarını iddaa'dan cıkaran şans adamı.
marmara üniversitesine olan antipatisini az da olsa yendiği düşünülen yazar.

efendim kendisine söz verdiğim halde ales sırasında karşılayamadığım sevgili faithful arkadaşımızı özür niyetine marmara üniversitesinin şenliklerini şenlendirmesi rica edilmiş kendisi de bu ricayı kırmayarak misafirimiz olmuştur.

alakası bile olmadığı halde karadeniz yörelerinin oyunlarında boy gösteren sevgili faithful bu işi de pek güzel kıvırmıştır.*
hayko konserindeki tüm parçaları ezbere söylediği dikkatimden kaçmamış olan yazara geldiği için tekrar teşekkürlerimi sunar, iyi vakit geçirdiğini umarak selam ederim...
sevgiler... *
vefalı aşık'tır. böyleleri çok vefalıdır. unutmazlar,hatırlarlar.
(bkz: bahtsız bedevi)
uzun zamandır nickaltını boş bıraktığımı fark edip kollaı sıvadığım usser.

öğrendim ki kısa bir zaman sonra vatanî görevini tamamlamak üzere aramızdan ayrılacakmış.
hani üzülmedim desem yalan olur ama şimdi o da şımarsın istemiyorum. *
ilk kez girdiği bir ortamda öyle bir etki bırakmış ki hâlâ arkadaşlarım hani senin bir arkadaşın vardı nokta nokta adında, o ne yapıyor diyorlar. *
kendisini en son gördüğümde ronald amcanın kucağında garip pozlar vermekle meşguldü.
yapma faithful, etme faithful dediysem de dinletemedim...
emperyalist ronaldın kapitalist tuzaklarına düşen sevgili nihilist faithfula burdan sesleniyorum;
gel hümanist ol sen de kurtul ben de! *
sevgiler...
yolu gözlenen sözlük yazarlarından... gelsin artık, oturup da kalıplara kafa atalım, kadınlar üzerine iki kelam edip de yavuzum backs'i teselli edelim...