bugün

entry'ler (129)

aşk

aslında hiçbir sıfata ve tanımlamaya ihtiyacı yoktur aşkın, çünkü başlı başına bir dünyadır. ya tam ortasındasındır, merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde...

zahiri

bir aydının ifadesiyle 'cahille tartışmaya kalkma, yoksa kimin ahmak olduğu dışarıdan izleyenler tarafından anlaşılmaz' denilesi..

zahiri

kalbi kırılanların, kalp kıranlar üzerinde hakkı olduğundan haberdar olmayan altıncı nesil yazar.

nickimsist

ironiden anlamayan, namaz kıldıkları için baleden anlamayanlarla dalga geçen, 'cumhuriyet aydınlarının' asıl yüzlerini görmemekte ısrar etiğini gördüğüm, çağdaş yaşamcı; ölülerle dalga geçtiğimi düşünen halbuki ironiden anlıyor olsa, ölülerle değil ölülerin dünyada yaptıklarıyla, bıraktıkları izlerle(siz bunlara pislikler de diyebilirsiniz) dalga geçtiğimi göresi altıncı nesil bir yazar.

türkan saylan

(bkz: hakkımı helal etmiyorum)
(bkz: haram olsun)

ölülerinizi ya hayırla anınız ya susunuz

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu denilesi başlıktır. işe gelince laik cumhuriyete gelmeyince dine sarılınası bir durumdur. yutulmayası bir zokadır.

--edit--

ayrıca zoka diye tanımlanan hadis değil başlığın atfedildiği kişi ve ona 'herşeye rağmen' tarzında yaklaşılmasıdır. cümle üzerinde iyi düşünülmesi ve ondan sonra cevap verilmesi gerekir.

--edit--

efendimiz (s.a.v.)'in hadisinin, islamın şerefini ayaklar altına almak isteyenlerin ardından referans yapılmasıdır buradaki aslolan sorun. islam'da gri renk yoktur. ya siyahtır ya beyaz. siyahıyla beyazıyla kabul edip, iman edilir. başlığın atfedildiği kadın kendi halinde, müslümanlığa inanmayan ama savaş da açmayan biri olsaydı ölüsüne de dirisine de saygı gösterilmesi gerekirdi. lakin böyle bir durum yok karşımızda.

türkan saylan in cenazesinde bale yapilmasi

bir değişiklik olsundur. belki de gözlerden ırak ayrı bir merasim düzenlenecektir. türkiyede din ayrımı yapılmadan cenaze defnedilen birkaç mezarlıktan biri olan zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek olması ayrı bir muammadır.

http://tr.wikipedia.org/w..._Mezarl%C4%B1%C4%9F%C4%B1

türkan saylan in cenazesinde bale yapilmasi

tan sağtürk'ün kıldırası cenaze namazı.

tan sağtürk: muhterem cemaat, merhumeyi nasıl bilirdiniz?
cemaat: darbeci, misyoner ve pkk'lılara burs verdiğini bilirdik.
ts: hakkınızı helal ediyor musunuz?
c: hakkımızı ona etmeyecez de rte'ye mi edecez? helal-i hoş olsun.
ts: belki aramızda cenazeden cenazeye gelen cemaatimiz olabilir, o yüzden yapacaklarınızı hatırlatmak isterim. önce ellerinizi başınızın üzerinde birleştireceksiniz. sonra baletiniz bendeniz 'aaaaa lalaluyaa.. aaaa lalaluyaaa..' diye merhumeye dua edeceğim. siz de içinizden 'ameen' diyeceksiniz.
c: tanrı onu kutsasın.

türkan saylan ın vefat etmesi

türkiye'ye ilk gelen isviçreli kadın misyonerin kızı, anasının yolundan giden, çağdaşlık adı altında bulandırmadığı zihin kalmayan türkan saylan annemiz tanrısını kavuşmuş bulunmaktadır. başta dünya kiliseler birliğine ve geride kalan eli kanlı gözü yaşlı misyonerlere başsağlığı dilerim. tanrı taksiratını affeyleye. amen.

(bkz: türkan saylan in cenazesinde bale yapilmasi)

bir sigara içimlik kalmadın ki

'gözlerini çekip alma benden
bi kenarda dururum rahatsız etmem
sözlerin susmasın aman ha
gizli öznen olurum kötü söylesede cümlen
gel sevdiğin yemeği ısıttım
yendikçe çıkar ayrılığın tadı
nasıl acı nasıl tatsız allah
sarhoşluğunun aşk olmuş adı
çekiyor gönül tepene ağla allah
sarhoşluğunun aşk olmuş adı
bayramlıklarını giymiş cocuklar gibiyim
kabıma sığmadım ezbere aldım düş kırıklıklarımı
kaç acı varsa kalbime sapladığım
adınla başlıyor senle başlıyor buruk hikayelerim
ihtiraslarımı gülüşlerimi al sonradan duyulan pişmanlığını al
kolaysa gelde beni senden al
belki acırda gitmezsin
masumiyetimi esaretimi al varlığın koyarsa
hayatımı al, kal bi sigara içimlik daha kal
belki ozaman gitmezsin
güzeldik, senle bendik
biz olmazsakta güzeldik yanyana
sen şimdi iste tüm zaferler senin olsun
tebrikler olsun gidişine ve
teşekürler varsa verdiklerine
ama avcumda dünya ile gelmiştim
görmedin ki
hiçbir şey vermemek için hiçbir şey almadın ki
çocukluğumu sundum sana yüzümde bayramlık sevinci
bi sigara içimlik kalmadın ki'

çağrı'nın eşsiz yorumuyla aşkı,hasreti,ayrılığın acısını ve isyanı birlikte yaşatan, haykırarak söylenilesi parça.

eski sevgilinin götürdükleri

bir umut vardır sevgiliye dair, onlarca hayalle süslenen. o gidince umut karamsarlığa, hayaller de üzüntüye ve acıya bırakır yerini.. giderken o birşey götürmemiştir aslında. cindrellanın külkedisine dönüşmesi misali, saatin gece 12'yi bulmasıdır tüm sorun.

aşk sevişmek değil birlikte uyuyabilmektir

prof.dr.aytaç açıkalın'dan duyulan alkışlanılası bir söz.

böte kurultayı 2009

16-17 mayıs 2009 tarihlerinde eskişehir osmangazi üniversitesinde gerçekleştirilen, böte öğrencilerinin geleceklerini şekillendirdikleri ve bötelilerin kendi iç dünyalarında oluşturdukları tüm tabuları yıkan bir kurultay olmuştur. bir bakıma kendilerini hiç olarak gören bötelilerin kabuklarını kırmalarına vesile olacaktır. şükran sunulasıdır.

(bkz: böte)

sınıfta namaz kılmak

(bkz: allah kabul etsin)

eski sevgilinin mutlu olmasını istemek

'bir tek dileğim var, mutlu ol yeter' denilesi. o mutlu olursa sen de mutlu olursundur. çünkü onun mutluluğu senin mutluluğundur.

komşusuz izlanda nın eurovision ikincisi olması

(bkz: ev alma komşu al)

faithful lover

vefalı aşık'tır. böyleleri çok vefalıdır. unutmazlar,hatırlarlar.

aşk sevişmek değil birlikte uyuyabilmektir

(bkz: zor aşk)

seninle olamazdık biliyordum

bir umut'tur..

ateist birisiyle cennette karşılaşmak

ateistin 'gerçekçi ol imkansızı iste' düsturunu benimsemiş olması.

(bkz: ernesto che guevara)