bugün

O da en az. Evet. Yatak odasını kız tarafı akıyo gerçi.bilemiyorum.
düğün yapmazsan takı olayına falan girmezsen on on beş bine kapatırsın işi onu da nikahta toplarsın . elinde ne varsa da araba ya da ev alırsın .bu düğünü bilmem nesi adeti resmen çocukları zorlayan bir adet , evliliği zorlaştırıyor . bu dinimizce de kötü bir durum 5 sene nişanlılık olur mu ? oluyor .
evlilik batıda büyük oranda tarih oldu, türkiye'de de 100 seneyi bulur tarih olması.
O paraya kaç öküz alıyorduk?
Evlilik var evlilik var.
Min 1k maksimum hindu düğünleri...
50.000 liraya kulübe alırsın artın gelin hanıma.

Sağlıklı mutlu huzurlu bir evlilik için en az 500.000 lira gerekiyor. türkiyede Hayat çok pahalı.
50 bin tl ye evlenecek kzı varsa gelsin yamacıma : )
Acı ama gerçek.
amerikaya kaçalım boşver evlenip napçaz.
imam nikahı olayına sıcak bakmama yol açan hadise.

arkadaş eğer amaç evlilikse ve evlilik dışı ilişkilerin önlenmesi ise, o zaman evliliği kolaylaştırın. saçma sapan adetleri, töreleri, batıdan görme özentilikleri felan bırakın.

imamlara, nikah memuru yetkisi verin ve dini ve resmi nikahı birleştirin. düğün yerine de yemekli toplantı yapın. bitti, gitti.

tamam atatürkçü biriyim ama halk müslüman bu ülkede. gerçekçi olmak gerek.

e o halde, dinimizin verdiği kolaylıklardan faydalansın insanlar. türkiye'de yaşarken de farkındaydım ve gene farkındayım, hayat çok pahalı türkiye'de.

3 çocuk önerisi yapanlar ve nüfus artışı ile güçleneceğini sananlar, bence bu konuyu da iyice düşünsünler.

3 çocuğa ilave olarak 9 çocuk yapan suriyelileri de aldınız ülkeye ama nerede çokluk orada bokluk olduğunu unuttunuz.

nasıl geçinecek lan bu kadar insan ? birbirini mi yiyecekler ?

bir ev 400 bin lira olur mu amk ? londra mı lan istanbul ? kendi halinde bir ortadoğu şehri için fazla pahalı değil mi ?

e öyle ama nerede çokluk orada bokluk işte. nüfus bu denli artarsa, talep bu denli artarsa olacak olan budur.
Kimse kusura bakmasın ama bu hep büyüklerin bok yemesi.
Kolu komşuya eltiye görümceye hava aticaz diye borc batağının içine atıyorlar adamı.
E eee sonuç?
Kimse hiç bir şeyden memnun kalmamış.
Bulgaristan' dan olga aradı on bin dolara seç beğen al hallediyorlarmış.

Kaçırmayın derim.
(bkz: kredi çekip evlenmek).
Doğrudur. Ortalama bir evlilik için 30 bin ile 50 bin arasında bir masraf edilmesi gerekir. Evet.
türk toplumunun en boktan geleneklerinden birisidir. evelenecek insanlara normal şartlarda yardımcı olunması gerekirken bu konudaki adetlerimiz evlenecek gençlere düğün öncesi ve sonrası gel ben sana kol gibi bi' sokayım diyerek başlar geçirmeye. ulan arkadaş normal bi'şeyimiz yok ya.
Oğlum 4 sene önce 50 bine 3+1 apartman Dairesi aldık lan biz evlenmeye bu kadar para gidiyorsa bekar kalmaya razıyım.
(bkz: çıkıp karşısına seni kaçırıyorum demek).
ben böyle huzurluyum dedirten durum.
Neden abarttığınızı anlamadığım olaydır , hepsini erkeğin ödemesi kadar saçma bir şey yoktur , mantıklı olanı ev , eşya ve arabanın ortak alınmasıdır . Neden her şeyi erkek almak zorunda sonuçta hayatını birleştirecek iki kişi var ortada , tabi ev hanımı üniversite mezunu olmayan bir kezban seçmek sizin suçunuzdur , ve sonuçlara katlanmanız gerekir
50 bine 2 araba alırım . Bi arabada düğün diğerinde Gerdek yaparım nedir bu ya .
Saglik olsun denilesidir.
para bulunur da uygun eşi bulmak zordur.
evlenmeyin.
Bunu kim soyluyor kardesim? Ne 50 bin lirasi?

Git bir spotcuya, al bi cekyat bi televizyon, nohut oda bakla sofa yasa git.

Kim evlense bi dugun bi dernek, aman hicbir seyimiz eksik olmasin.

Kardesim sen katar emirinin cocugu musun, son imparator musun, nesin?

Ondan sonra senelerce borc oderler.

Ayagini yorganina gore uzatacaksin. O kadar basit.

Dugun yoksa ben de yokum diyen kizla da evlenmem.

Seni seven insan senle yerde de yatar, dugun ne lan?

Biraz akilli olun. 50 bin lira bugun 5 yillik kira masrafi demek. Ustune sabirla koysan iyi kotu ev alirsin.
sağlamasını evlenmek üzere olan biri olarak yaptığım gerçek.

kredi çekip de evlenecek arkadaşlar hiç evlenmesinler daha iyi.
sizin seven bir kız bulursanız gerekmeyen paradır. 50 bin tl ise düğünü köşkte filan istiyor olmalı.
60 bin nakitim var fakat kız yok o ne olacak ?