bugün

Ev tekstili,elektronik,mobilya satışı yapan alışveriş merkezi zincirleridir.
Sahibi sivas lıdır.Telefonlarının sonuda 58 le biter.
kredi kartsiz 15 aya kadar taksit imkani saglayan alisveris merkezidir.
kredi kartsız taksit yaptığı için özellikle ev hanımlarına cazip gelen alışveriş merkezi. ancak fiyatların normalden çok daha pahalı olduğuna aldırılmıyor nedense. önemli olan ölme eşşeğim ölme taksit imkanıdır çünkü.*
vade farkları ile insan evladını bezdirir. Halk tarafından geliştirilen sloganı;

(bkz: Evkur evinizi kurar ortasına incir ağacı diker)
bir müşteri adayının başından geçen bir olay;
müşteri adayı bir evkur mağazasından normal özelliklerde dijital bir fotoğraf makinesi beğenmiştir. almaya karar vermiş ve işlemlerini yapmıştır. aleti 10 taksitle alacaktır, fakat daha önceden alışveriş yapmadığı için cuma günü işlem yaptırdığı aletin pazartesi günü çalışma saatleri içinde şirket görevlileri tarafından eve teslim edileceğini öğrenir. pazartesi teslim edileceği ürün gelmez. merak eden müşteri adayı mağazaya gider ve ürünün neden teslim edilmediğini sorar. yetkililer, müşteri adayının taksit işlemlerini yaptıktan sonra başka birinin gelip aynı ürünü peşin parayla aldığını ve ürünü onlara verdiklerini, fakat aynı fiyatta başka bir ürün seçerlerse teslim edebileceklerini söylerler.
yerel reklama çok önem veren firmadır. mağazası olan her ildeki bütün yerel radyolara reklam verirler*.
ayrıca reklamlarını kaya ajans yapmaktadır ve seslendiren adamın harikulade sesi vardır...
http://www.kayaajans.com.tr
birden bire patlama yapmış , tv ' lerde bol bol reklamı dönen firmadır.
evkur'un yeni reklam kampanyasına hitafen (#1019055)
daha cok ev kurmak yerine, ev yıkan bir kuruluştur. borcunuzu ödemediginiz takdirde; cep telefonunuza, elinden sekerini aldıgınız cocukların vermis oldugu tepki tadında bir tepki ile; lütfen borcunuzu ödeyiniz, yoksa mehkemeye veriririz. babamıza söyleriz. türünde kısa mesajlar atan şirkettir.
şikayet konusundada rekora gittiği söylenen şirkettir.
sattıkları mallarda şikayet oranı çoktur.
elektronık eşya alınmaması gereken mağaza.

ortalıkta bu kadar tekno market varken, ordan almanın da lüzumu yok zaten.
reklamında ''hiç peşinatsız'' gibi bir anlatım bozukluğu yapmış şirket.
evkur evinizi yapar, yuvanızı yıkar..
her şeyi barındıran, her şeyin bakkalı, türk işi teknolojik mobilya fuarı.
her ürünü piyasa fiyatından yüksek rakamlarla satan, peşin ürün satmayan (satıyor da satmıyor). alacağınız ürünün başka mağazalardaki fiyatlarını araştırın önce derim.

bir ürünü ucuza alın parasını ben vereceğim...
aslında evbatıran diye tabir ettiğim bir alış-veriş mağazasıdır. satarken her türlü yalakalığın yapıldığı fakat iş garantiye yada iadeye gelince hicbir işlemin yapılmadıgı mağazalar zinciridir.
alışveriş yapmadan önce tekrar tekrar düşünmek lazım, mümkünse uzak durun, hem pahalı hem de 1 ayda teslimatı zor yapıyorlar, yarın geliyor, şimdi konuştum, hafta sonu kesin, sipariş yolda gibi yalanının biri bin para... müşteri memnuniyeti sıfır.
bankalardan kredi kartı alamamış* olanların rağbet* ettikleri mağaza.
alt gelir grubuna hitap eden ve kandırması bu yüzden kolay olan üçüncü sınıf ticaret şeysi. bir de ürünleri hep 2-3 sene öncenin modelleridir.
az önce pederimi ve validemi de kirli emellerine cebren ve hile ile alet ettiğini öğrendiğim tokatçı firma. sen git evkur' dan laptop ve elektrik süpürgesi al. oysa bilmiyolar ki ordan 1.800 tl ye aldıkları laptop piyasada 1.200 tl civarı. yazık ki ne yazık. an itibarı ile iadeye ikna çabaları tarafımca sürmektedir. alınan hesaplı(!) ürünler 2-3 gün içinde eve teslim edilecekmiş. vazgeçirmek için 3 günüm var buna da şükür. tünelin ucunda hala bir ışık var... hayırlısı...
cumartesi günümü bana zehir eden firmanın adı. ismini duymak bile moralimi bozuyor. neden? dün bir arkadaşımla alışveriş yapma gafletinde bulunduk. bir takım giyim kuşam malzemelerinin ardından; avcılar'daki marmara caddesi üzerinde yürürken; arkadaşım elektronik malzemeler satan bir mağazayı gördü ve "hadi bakalım" dedi. girme gafletinde de bulunuverdik. ne yazık ki; benim de acil elektrikli süpürge ihtiyacım vardı. süpürgelere baktım. satış yapan kız da çok alımlıydı. bir süpürge seçtim. tatlı tatlı konuşan bayan "isterseniz taksit de yapıyoruz" dedi. "ohhh. iyiymiş." falan diyip zıpladım. gelmişken bir de dvd player alayım dedim. onu da aldım. bir takım kağıtlar verdiler. şunları yukarıda "işleme koyun" dendi. ne olduğunu anlamadım ama yukarıya çıktım. bir kasiyer yazdı, çizdi, böldü, topladı. "taksitleriniz nasıl olsun" dedi. ben de "istediğiniz gibi olsun." dedim. 3 tane kağıt imzalattı. "para vermeyecek miyim?" dedim. "yoo" dedi. yahu dedim ne güzel mağazaymış. peşinat bile almıyorlar. bir an cennette gibi hissettim kendimi. satış elemanı kızın yanına dönüp "malzemeleri ne zaman alacağım?" dedim. "evinize teslim edilecek." dedi. cennet rüyam daha da perçinlendi. "yok böyle bir hizmet. işte tüketiciye hizmet budur lan." diye coştum. çıktım. neyse efendim. uyuduk uyandık. işe gittik geldik. evde inzivaya çekildik. bir telefon geldi. "ben evkurdan arıyorum. evinizi bulamadık." dedi bir bayan. şöyleydi, böyleydi, "şuradaki marketi biliyor musunuz?" falan derken; kadın beni azarlamaya başladı. karşısında çocuğu olmadığını, sakince beni dinlerse sorunu daha rahat çözebileceğimi hatırlattım. "bir dakika bekle" dedi. ardından "başvurun iptal edildi" gibi bir şey söyledi. "ne başvurusu" falan demeye kalmadan, telefon kapandı. arayan numarayı tekrar aradım. açan olmadı. 444'lü numaralarını aradım. "biz size döneceğiz" dendi, gelişme olmadı. mağazalarına gittim. benimle bir kavga etmedikleri kaldı. dünkü kibarlıktan eser kalmamıştı. imzaladığım senetleri istedim. "yarın uğra alırsın" dendi. "neden yarın? ben size borçlu gözüküyorum. ama bir şey alamıyorum. borçlu olmak istemiyorum bu durumda. senetlerimi iade edin." dedim. "istediğimiz zaman iade ederiz." dendi. "yahu ne iş açtık başımıza. ankara'ya bakanlığa mı gitti senetler. hem mal satmıyorsunuz. canımız isterse satmayız diyorsunuz, hem de borçlu olduğuma dair belgeyi geri iade etmiyorsunuz." dedim. ortam bayağı gerildi. 444'lü numaralarını aradım. senetler dağıtımda olduğu için akşam alabilirsiniz dediler. evet. şuan vaziyet böyle. evkur'dan allahın belası iki tane malzeme aldım. daha doğrusu alamadım. almaya çalıştım. malzemeleri teslim etmiyorlar. aylardır oturduğum evin adresi yanlışmış. yanlış olmadığı yönündeki iddiamı umursamıyorlar. dikkate bile almıyorlar. sokak ismini, kapı numaramı, daire kapısı üzerindeki adımı fotoğrafla çektim; bakmıyorlar bile. bunun yanında hala bu arkadaşlara 256 TL borlçu gözüküyorum. ellerinde senet var. ve ne zaman isterlerse o zaman teslim edeceklerini iddia ediyorlar. mağaza müdürü bayan; aynen bunu söyledi. "istediğimiz zaman iade ederiz." hayatımda bir yere para vermeye çalışıp, başaramayıp rezil olacağım, strese sokulacağım, sahtekar yerine konacağım aklıma gelmezdi. bunu da yaşadık gördük.

bir avukat arkadaşımı aradım. "bunları mahkemeye vereceğim" dedim. "250 TL için değmez. zararın olur, karın olmaz." dedi. "olsun. hakkımı aramak istiyorum." deyince; "pazartesiye kadar senedini iade alamazsan bizim büroya uğra" dedi. maddi, manevi tazminat davası açacağım. parayı da avukat arkadaşa bırakacağım. stres yaptılar, deli ettiler, sinir komasına soktular lan beni. ne durup dururken elektrik süpürgesi almaya çalışıyorsun gerzek? rahat mı batıyor? bir elektrik süpürgesi alalım dedik, bir dayak yemediğimiz kaldı. çıldırdım uleyn!
göte giren şemsiye açılmaz yöntemi ile çalışan güzide kuruluş.
peşin para kabul etmeyen firma. lan al diyosun peşin zaten iki kuruş bişey. yok illa kredi kartı, illa vade farkından geçirecek. böyle de manyak ibneler.
sıfır fiyatına 2. el eşya satıp, eşya almaya gelince değerinden %80 az miktara geri alan darphane.
Geçenlerde adı geçen mağazadan alışveriş yapmak zorunda kaldım. Kalmaz olsaydım. Piyasa değeri 450, 500 lira olan bir telefonu 700 lira' ya satıyorlardı. Malum elimde olmayan sebeplerden almak zorunda kaldım bu telefonu. Herşeyi imzaladık falan biz sizi arıyacağız sizde gelip telefonunuzu alacaksınız dediler. Bende tamam dedim çıktım. 1 hafta geçti arayan soran yok bir gidip bakıyım dedim. Ne deseler beğenirsiniz alışverişiniz iptal olmuş. iyi ama neden haber vermediniz ben sizi 1 hafta bekledim ve neden iptal olmuş dedim. Söyledikleri şey şudur; Merkez iptal ediyor bilgimiz yok. Sinirlendim sizin merkezinize de size de..... deyip senedimi alip çıktım.. Bir daha evkur mu ? Aman Allah korusun.