bugün

3cü nesil bir yazar.*
yazarken ben çaylağım diye entry giren 3. nesil yazar * * *
bring me to life şarkısını klibinde daha da aşık olduğum grubun solistinin * bir vampir filminde oynamasının buyuk sükse yaratcağını düşündüğüm grup.
Lithium, Lacrymosa hele hele The Only One gibi parçaları dururken, bring me to life ile daha fazla vakit kaybetmeyin denilebilecek grup.
Ayrıca * kıskandığım yazar*. Ben alacaktım bu rumuzu.. *
sadece popülerler diye popüler kültürün basit bir aleti diye geçiştirilemeyecek kadar kaliteli olduğunu düşündüğüm, bayıldığım, bıkmadığım gothic-christian-metal-hard rock karması müzik yapan, my immortal la (bence) yüzyılın şarkısına imza atmış grup.
son albümleri the open door'la bekleneni veremeseler de benim gzöümde yeri değişmemiştir.
nedense, lacuna coil gibi daha köklü ve iyi bir grubun yerine, popüler olmalarına sevindiğim alternative gothic rock* grubu...
en azından, lacuna coil, onlara göre daha underground kalmış olacaktır ki, bu heavy metal e daha çok yakışır...
open door albümüyle hayal kırıklığına uğratmış gruptur.
artık gothic rock değil tarzı belli olmayan bir müzik yapıyorlar.
piyasadaki 9676 * birbirinden ayırt edilemeyen gruptan birisidir.*
son albümüyle beni derin kederlere ve hayal kırıklıklarına sürüklemiş grup. inşallah daha önceki albümlerinin nazar boncuğu olarak kalır bu albüm.
mükemmel sesi ve mükemmel bir soundu bir araya getirmiş grup.
dikiz aynasına cd astıran bu yetmezmiş gibi rampanın ustasıyım gözlerinin hastasıyım sözünü sürekli mırıldanmana sebeb olan amy lee'ye sahip olan gurup.
Thoughtless live perfomans

http://www.youtube.com/watch?v=0Snsb5Vjals

Buda Everybody's Fool Live Performans

http://www.youtube.com/watch?v=Pc5dCjercQY
eğer heavy veya trash metal dinliyorsanız, kimse size evanescence dinlemeyi yakıştıramaz. çoğu kişinin gözünde evanescence "gotik saplantılı kakafoni grubu"dur. halbuki şu tü kaka düşüncesini bıraksalar, oturup benimle şöyle bir my immortal'ı, going under'ı dinleseler ne de güzel olur...
yavaş yavaş eski havasından uzaklaşmaya başlayan gruptur. hala iyi çalıyorlar fakat hep aynı şeyler var sanki, farklı bir orjinallik bekliyor insan zamanla.
aslen sınıfımdan bir kıza yakınlaşmak için dinlemeye başladığım, sonradan beni saran gruptur...

sınıfta son ses açılıp dinlenir. eğer hedef kız etraftaysa duyar, yanına gelir, "aa ne dinliyosun?" der. kulaklığın biri alıp takar, oturur yanına. şarkı tek kulaklıkla yeterli keyfi vermemektedir ama olsun. öbür kulağını platoniğinin omzuna yaslarsın. o anda o da aynısını yapmaktadır. kibarca başını çeker, omzunda onun saçlarını, teninin sıcaklığını hissedersin. şarkı markı bahanedir artık çünkü dünyanın en mutlu adamı olunmuştur. şarkı biter, my immortal başlar. hede kız hafif hafif mırıldanmaktadır. sen de katılırsın ona. dudaklarınız bir uyum içinde hareket eder ama fark etmezsin; çünkü artık tüm hislerin körelmiştir. müzik değil, o güzelliğin dudaklarından çıkan mırıltılar, duyduğun tek şeydir artık.....

işte o anda kızın hıyar sevgilisi gelir, el ele sınıftan çıkarlar senin yüzüne bile bakmadan. sen de kalırsın oturduğun sandaylede. elinde bir mp3 çalar, omzunda hala bitmemiş, o tanıdık sıcaklığı arayan tatlı bir his ile...
kutupsal form'un yeni, yepisyeni, en yeni, daha da yeni teması. bayinizden ısrarla isteyiniz.
benim katkılarımla şimdiki müthiş hâline gelen, kutupsal form'un yeni teması... kullanın, kullandırın..
grubu dınlerken saka mı bu dıye dusunmekten kendımı alamadıgım.gıtarıstı nın zaten saka gıbı oldugu,davlcunun ıkıde bır aynı rıtm ve atakları attıgı,vokalın derhal kendıne yenı elemanlar bulması gerektıgını dusundugum grup.
haziran ayında türkiye'ye geleceği söylenen grup..
zannedersem cnnturk'te frekans programında duyduğum kadarıyla 24 haziran'da istanbul'a gelecek olan grup. lan işin kötüsü o gün de seçim olacak gibi. amaan oyumuzu da veririz konsere de gideriz parmaklar boyalı boyalı şekil olur *
kendini islam dinindeki kadın hükümlerine vermiş yazardır. insanlara bilmeden tek eşli çift eşli 100000 eşli diyen yazardır ayrıca.
sen kimseyi bilemezsin tanımadan etmeden,bildiğini iddia ediyorsan suçladığın kendi kabahatinden kaynaklanan sorunlarındır.
birkaç kere oku.
belki anlarsın.
tek jetonla kuzey ırak sorununu çözen bıcırık. süpersonik kantır strayk'çı.
bizden birisi olmadığına yazdıklarından sonra inandığım kişi. evet evet bizden değil, kimden olduğunu var sen bul.
bizden biri, içimizden..

hatta benim baya bi içimden. iyi tanırım, ups de çalışır. genelde pek girmezdi ama bu aralar izine ayrılmış olsa gerek, eğer kovulmadıysa..

sesizce gitmiştin de dönüşün baya bi gürültülü olmuş, ne diyelim, yiyemiyen varsa gargara yapsın..