akustik versiyonunun kafa dinlenmek istendiginde, normal versiyonunun da gaza gelmek istendiginde dinlenebilirligi olan güzel sarkı
sebnem ferahın da söylemeye çalıştığı ama içine ettiği şarkı.yani evanescence gibi söylemesi zaten beklenemezdi.
daredevil filmini izlerken duyduğumda beni bitirmiş parça, zaten filmin tek iyi yanı bring me to life gibi bir parçanın filmde soundtrack olarak kullanılmasıydı.
çığlık çığlığa bir evanescence parçası.. belki en görkemlisi..
bir de my immortal vardır.. *
sesim kısılana kadar bağıra çağıra eşlik ettiğim süper şarkı. kızımızın aşağı düşmesini izlerken annemin "ayy kızı tutamadı, gitti gitti" diyerek ufak çaplı fenalık geçirmesine neden olan bir klibi vardır ayrıca.
ilk hit olduğu zaman bir türlü tamamını dinleyemeyip merak içinde kaldığım süper şarkı
müthiş,defalarca sıkılmadan dinlenilen bir evanescence $arkısı.adı bazı yerlerde "wake me up inside" olarak da gecer...
gereksiz hatıralar yüzünden nefret ettiğim şarkıcının,nefret ettiğim şarkısıdır. sevgiliyle dinlenmesi tavsiye olunmaz zira böyle bir şarkıdan mahrum kalırsınız. başlığı görünce sinirlenirsiniz.
(bkz: kim açtı lan bu başlığı)
klibinde hanımefendiyi o lodosta geceleğiylen camda pencerede dolaştırıp sonrada bir güzel binadan aşağıya atmasına rağmen hiç frikik verdirtmediği için çekeni de montajlayanı da takdir ettiğim vay be dediğim * klibe sahip şöyle bir 20 sene dinlememeyi yeğlediğim şarkı..
şebnem ferah ve özlem tekin'in de konserlerde coverlamaya çalıştığı parça. özlem daha güzel söylüyor tabe o da ayrı.
ateşli bir Şebnem ferah fanı olmama rağmen doğrusunu söylemek gerekirse Şebnem ferah'ın söylemeye çalıştığı ancak kaş yapayım derken göz çıkardığı parça olmuştur *You Tube'daki görüntülerde oydu,buydu,çekim zorluğuydu bilmem ne derken herşeyi bi tarafa bırakırsak Şebo'nun birçok yerde detone olduğu,ingilizce telaffuzunun da yer yer aksadığı gözlerden kaçmamıştır,bir de üstüne hiç olmayan erkek vokal gelince olay iyice evlere şenlik havasına girmiştir.Kısacası olmamıştır,Amy Lee'nin ruhunu verememiştir.Herkes kendi şarkısını daha bi güzel söyler kanımca.Bu olay da onu destekleyen bir kanıt olmuştur bence...
şebnem ferah'ın cidden batırdığı şarkı olmuş.
akustiği normalinden daha güzel şarkı.
şebnem ferah söyledikten sonra muhtemelen, şebo'ya 10-15 dakika suni teneffüs yapılmasına neden olan şarkı.

(bkz: rock müziğin bağırmaktan ibaret olduğunu sanan şarkıcı)
evanescence'ın en iyi parçalarından. akustik versiyonu .çok daha başarılı.
internette buffy&angel'lı bir klibi mevcuttur bu şarkının ki, buffy ve angel'ın hikayesine pek güzel uyar. "Save me from the nothing I've become"
ing. hayatimi geri ver. *
"ölü(ler) arasındaki tek yaşam sensin" dizesini, özünde tutan acayip bir evanescence yapımı.

bir de derler gönülün ingilizce karşılığı yoktur. biraz uzun ve şarkı şeklinde olsa da karşılığı budur.

içinde ölmüş bir ben ile uyuyan birinin, uyandırılmayı beklemesinin ağıtı bu şarkı. yaşama bağlanmayı bir başka insandan dileyen, isteyen, yalvaran.

beni uyandır, beni gerçeğe bağla ve en son şarkının adının karşılığı, beni yaşama getir. ne güzel bir dizidir.

şarkı sözleri yeterince yıpratıcı zaten, bir de bunu güzeller güzeli amy lee'nin sesinden dinleyince insan nerede olduğunu unutuyor. istiyor ki birileri çıksın da onu da yaşama getirsin.

(bkz: bir daha yapmayın böyle şeyler)
evanescencein en güzel en anlamlı şarkılarından biridir.
tüm zamanların en iyi şarkılarından biri.
rock mecrasındaki en başarılı main vokal back vokal örneklerinden birisi.
giriş bölümü fena gaza getirir insanı. bazı şarkıların içinde yarış vardır, mücadele ruhu, kazanma gücü isteği... bring me to life o şarkılardan biri.
evanescence'in kendini tam anlamıyla gösterdiği şarkısıdır.Amy'nin çığlıkları şarkıya daha da tad katmış olup ; vazgeçilmez bir parçadır.Şarkıya çekilen klipte önünde eğilesi bir eserin son noktasıdır.
evanescenseyle birlikte söyleyen adamda hayli iyidir.
bu şarkıda amy lee ye bilinenin aksine linkin park değil paul mccoy eşlik etmiştir.

ayrıca beni benden alan şu amy leenin klipteki düşüş sahnesine takmış durumdayım !

--spoiler--
paul pencereyi açar ve amy o anda dengesini yitirir düşer şans eseri duvara tutunur aralarında birkaç diyalog geçer * ikisi de bu konuşmadan gerilir o anda amy bu durumdan sıkılmıştır ve bırakır adamın elini ve frikik vermeden süzülür binadan aşağı paul bu duruma yine çok sinirlenir diğer evanescence üyeleri de içeride durumdan habersiz bateri çalmaya devam etmektedir herşey aslında belkide rüyadır ama amy hala uykusuna devam etmektedir.
--spoiler--

sol beynimle yargılayınca herşeyi hiçbirşey mantıklı gelmese de sağ beynime göre mükemmel bir şarkıdır. *