aslında çok daha eski olmasına rağmen türkiye'de bring me to life isimli parçasıyla tanınmaya başlanan ve hızla piyasalaşan hoş bir bayan vokalli rock grubu. güzel ama fazla abartıldı gibi, benzeri birçok gruba rastlamak mümkündür.
failen albümleriyle süper çıkış yapan grup. albümdeki parçalar şunlar;
going under
bring me to life
everybody's fool
my immortal
haunted
tourniquet
imaginary
taking over me
hello
my last breath
whisper
herkesin düştüğü yanılgı evanescence i amy lee sanmaktır. oysaki onlar baya bildiğimiz gruptur amy lee de solistleridir. çok da güzel bir sesi vardır. severek dinleriz , söyleriz.
going under fena değildir.
ben moody* nin ayrılmasıyla çok şey kaybetmiş grup.
(bkz: amy lee)
ilk defa daredevil filmini izlerken soundtrack'ında bring me to life'ı dinleyip hayran kaldıgım grup..
(bkz: my immortal)
(bkz: going under)
(bkz: my last breath)
(bkz: missing)
http://www.evanescence.com/
konser performansini dinledikten sonra sony muzigin allah belasini versin dedigim grup. ne kizin sesi cikiyor, adamlar fasil gecesi duzenler gibi gitar caliyor, herifin sesi balgamli. artik kimin akrabasiysa bunlar, cok saglam bir torpille cikarmislar albumu.
Evanescence "duman gibi yok olmak" anlamına geliyor. en beğendiğim şarkısı (bkz: haunted). cnbc_e de seyrettiğim canlı performanslarını çok başarılı bulmuştum. neye göre kime göre demek lazım. şahsen ben çok beğeniyorum. ama grubun üyesi olan ben moody'in büyük bir kayıp olduğunu söylemekte yanlış olmaz.
bu yıl rock'n coke'ya gelmesi muhtemel grup.
çoğu kişi sadece grubun solistini evanescence sanmaktadır. yok kardeş öyle değil. grubun adı evanescence. solistin adı amy lee.
christian rock grubudur aslında. birçok parçalarında arkadaki ilahi sesleri duyulabilir. amerika da pek tanınmazlar. ispanya ve portekiz de çok ünlülermiş.
saçma bir grup. kim dinler bunları? ciguli'ye bile tercih etmem. kapitalist müzik piyasasının kimlik bunalımlı gençler için ürettiği binlerce bok sarmalından sadece birisi.
bonus:
(bkz: korn)
(bkz: papa roach)
bir albüm çıkardıktan sonra grubun söz yazarının ayrılması üzerine bir daha albüm çıkarmayı başaramamış ve yıkılmak üzere olan grup
gene hatun vokalli christian rock gruplarından.
(bkz: hatun vokalin ön planda olmasının getirdikleri)
(bkz: hatun vokalin göğüslerinin ön planda olmasının getirdikleri)
canlı performansları berbat bir gruptur.
my immortal ve taking over isimli şarkılarıyla beni benden alan, amy lee nin hoş sesiyle bu kadar popülerlik kazanabilmiş grup.
yeni albümleri the open door p2p a düşmüş gruptur. ya da beni kekliyolar şerefsizler.
3 ekim de the open door albümünü piyasaya sürecek rock grubudur.
http://www.evanescenceturkey.com
fallen isimli albümleri ile çok duyulmuş güzel bi gruptur. Ben Moody'nin gruptan ayrılmasıyla Amy Lee'nin grubu ayakta tutmak için çok çaba sarfettiği bilinmektedir. şu sıralar yeni klipleri kanallarda dönmeye başlamıştır. my immortal isimli şarkılarının normal bir klibi haricinde bir de konser performansı bulunmaktadır. bu konser performansı şarkıda duyguya bakanları çok etkiler *
sesine aşık olabileceğiniz bir soliste sahip grup.
taze albümleri the open doorile yerinde sayan grup.
my immortal diye bir şarkıları vardır ki; dinlemekten kendimi alamadığım,beni başka alemlerin sarhoşluğu içinede bırakan ...müzik kalitesi günden güne artan yegane gruptur..
vokale dayalı müzik yapan, riffleri genelde davul ritmleri bazlı olan, numetal dahiline alınabilecek grup.
Evanescence zamanla ufak kayıplar (Ben Moody v.s. v.s.) versede çalışarak gelebilecekleri yere geldiler. insanlar istedikleri kadar amy diye bağırsada o Evanescence dır... Ve hep öyle kalacak...