bugün

Ailem yazları 3 ay yazlığa gider ben evde tek başına. Annemin arada uğraması sonucu bırakmış olduğu not:

annem: eve geldim evin hali ne böle oğlum. Sildim süpürdüm temizledim, Oğlum Allah aşkına evi vileda ile 2 3 günde bir sil. Tozdan bogulacaksın.

ben: +%!^&^+&'
beni yemeğe beklemeyin, notundan sonra tüm bursada aranılan insan olmak güzeldi *
güne gittim.
gecenin bir yarısı eve gelindikten sonra diğer günün sabahına abla tarafından yazılmış ''gecelerin adamı'' ile başlayan bilumum not..
cep telefonunun yaygın olmadığı yıllarda tek geçilen haberleşme yöntemidir.
arabanın kapılarını kontrol et ha bir de bizim oyun 3-1 di ya naaaaahhhh iste bununla 3-2 oldu. öptüm canım *
''yine benim bluzumu giymişsin, kirli olduğundan giyemedim. kullanma benim eşyalarımı mal mısın ya!?'' abla tarafından yazılan not. hiç ayrımız gayrımız yoktur. *
"abla öyle güzel uyuyodun ki, kıyamadım uyandırmaya (yalan). acil benim kızla buluşmam gerekti, çantanda 20 TL vardı aldım onu haberin olsun (son paraydı o şerefsiz) seni çok seven kardeşin hakan. " gibi notlardır. uyku sersemi, afyonu patlamamış bir şekilde okunduğunda, gün ışığı vurmamış küfürler üretmeye neden olur.
"yarım saate gelirim" anacığım saati de belirt de anlayalım yarım saat sonrasını. *
oğlum iç donu giymeyi unutma.
oglum evde yokuz biraz komşularda takıl..
evin içinden gelen sesler:ahhh ıhhh birlikte boşalalım aşkım yeeaaaaa....
-ben yarın saate bilemedin bi saate gelicem.annen.
sodamı içme, gofretimi yeme. seni öldürürüm. ben
"Fırında kaşarlı ma........" kağıda daha dikkatli bakıldığında "karna var." kısmının tükenmez kalemin bitmesi sonucu bastırılarak yazıldığı görülür.
1990'lı yılların başı...
oğlum vestiyer çekmecesinde 100 lira var. paraya bir şey olmasın dikkat et. çekmecenin anahtarı bende.
acaba çekmeceyi kırıp paraya gözün gibi bakmalısın gibi bir mesaj mı verdi diye çok düşünmüştüm. sonra bıraktım düşünmeyi japon kale oynadım.
(bkz: cumaya gittim gelecegim)
anahtarları evde unutmuşsun, odana bıraktım.

edit : notu yazan aile bireyi akşam eve gelip kapıyı açtığında ele geçen bir nottur.
değerli ev halkı, fark ettiyseniz artık görüşemez olduk. şu şu tarih şu saatte salonda bir akşam yemeği verilecektir. katılımlarınızı bekliyoruz. * *
-ocakta yemek var soğuduğunda dolaba koy bozulmasın. evi dağıtma misafirlerle gelecem. az yemek ye.
* -abi anahtarlar spor ayakkabının içinde.
su siparişi vermeyi unutma. yoksa yine çeşme suyu ile zehirlenecez..*
dış demir kapıya tebeşirle yazılan nota bakar mısın ? '' anahtarlar ayakkabılığın üst rafında''
hırsız filan gelse de şöyle bir not bıraksa '' tmm cnm öptm kib''
- ben uyuduktan sonra geceden yatağın kenarına bırakılmış not: sabah 7 de beni kaldır mutlaka. *
- uyku sersemi her zaman notlaştığımız olay sanıp yatağın yanına bıraktığım not: saat 7 kalk.

farkettiğimde çok geçti akşam gerekli ayarı yemiştim..
pencereleri aç, evi havalandır.