bugün

birbirini göremeyen ama aynı evde yaşayan insanların haberleşme veya küfürleşme amacıyla bıraktığı notlardır.
oğlum anahtarı ayşe teyzene bıraktık.*
(bkz: anahtar paspasın altında)
+ nın notu: akşam gelmiycem.
- nin notu: sen kimsin lan adınıda yazsana. zaten bu eve benden başka kimse gelmio ki. olum ev sahibi kirayı istio.

2 ışık yılı sonra gelen edit: yeminle ne anlatmak istedğimi bende anlamadım. * ama o zaman süper gibi gelmişti. 03.12.2006

buldum buldum editi 01.11.2008: olay öğrenci evinde geçmektedir. ev halkı eve uğramamaktadır. bir kişi hep evdedir.

21.07.2011 edit piaff: yok bu iş karıştı. komik değil ki. neden yazmışım ben bunu.

29 10. 2011 kaptanın seyir defteri: bu hep sır olarak kalacak. düşünün ben bil hatırlayamıyorum ki, yazan benim. espri ne buradadaki, ya da var mı ?

30.06.2013 ah pilot vah pilot. neden yazdın bunu. hiçbişey anlaşılmıyor be gülüm.
+ beni 6 da kaldırın
- kaldırdırmaya çalıştım s*ktir dedin, sen s*ktir.
"ben çıkıyorum, bir saat içinde geleceğim"..gibi, altına çıkış saati belirtilmediğinden, önümüzdeki yüzyıl içinden herhangi "bir saat içi" seçiminize göre bekleyiş gerektiren notlar*******
cumaya gittim gelecem.
kapıyı üstüne kilitledik, evde anahtar bırakmadık, adsl'ini kapattırdık, pc'yi bıraktık ama monitörünü aldık, antalyaya taşındık, ileriki hayatında başarılar...

şaka len şaka yandaki kahvaltı salonundayız, sana da tost yaptım, sallama çay yapıver hadi hoşçakal..
ben çıkıyorum oğlum,artık kahvaltını yaparsın sen.evden çıkarsan kilitle kapıyı gibi genelde saçma notlardır.
ben çıkıyorum oğlum merak etme...sanki notu okumasam saatlerce evde seni aricam
yemek yiceksen mikrodalgaya koyarsın***
kapının dışına büyük harflerle açık seçik bırakılan not:
oğlum anahtar kardeşinin spor ayakkabısında.

kardeşin spor ayakkabısına bakılır, anahtar yoktur, merdivene oturulur, 1 saat sonra anne gelir, anneye bağırılır, böyle not mu olur anahtarlar yok işte denir, sonra anne elini kardeşin en alttaki görünmeyen diğer spor ayakkabısına sokar ve anahtarı çıkarır, kapıyı açarken söylediği söz yüreğimi burkar: biraz daha zeki olmanı beklerdim******
-sevabına bugün odanı topla da beni şaşırt, seni seviyorum annen.
Kapıcı Rüstem Efendi'ye: "bize 2 ekmek bırakıver, ya da dur dur.. bırakma..
ben buna şahit oldum...
uyandiginda beni ara. -annen... ** * * *
(bkz: zirveye gittim gelecem)
-artık toz al.

bu not her ne kadar normal bir not gibi görünse de, televizyonun üzerindeki tozlara parmakla yazılınca annenin yaratıcılığını ortaya çıkaran sanatsal bir çalışmaya dönüşebiliyor.
alf buzdolabına gider bir biftek bulur üstünde bir not:"alf bunu yeme"
alf:"neden kağıdı yiyeyim ki" der ve biftek geri dönülemez bir yola çıkmıştır
(bkz: anahtar bildiğin yerde)
kızım evde yokum.. kapıyı boşyere çalma,anahtar bildiğin yerde..tenceredeki yemek taze..ısıt ye..
-bilgisayarı ses cıkartıyor diye kapatmayın, film indiriyor.
-börek yaptım sana. fırının içinde.
notun bulunduğu yer: fırının içi.
sigaran varsa dolabın üstüne bırak ( baban)
olm sakın sigara bırakma buna, bakkalada tembih ettim satmıyo artık ( anan)
olm bana bakkaldan sigara alırmısın buraya para bırakıyorum (baban)
baba para yoktu burda alamadım kusura bakma ( oğlun )
anan almıstır ben odanda gizli bi yere bıraktım alamaz bulamaz artık unutma kısa maltepe (baban )
ona sigara alırsan analık hakkımı helal etmem (anan)
almazsan kırarım kemiklerini (baban)
baba parayı nereye sakladın yaa bulamıyorum (oğlun)
söylersem ananda bulur (baban)
abi haftasonu halısaha macımız var unutma ( kemal)
bu kim lan ( baban)
ne biliyim be ( anan)
karsı daireye yeni tasındık teyse cemalin arkadasıyım (kemal)
baba parayı valla bulamıyom yaa veresiyede vermiyo bakkal( oğlun )
akşama kırıcam kemiklerin (baban)
karışma cocuga ( anan )
ben evden kacıyorum allah belanızı versin ( oğlunuz)
sigara almadan gitme laaan (baban)
abi maçımız var nereye kacıyon? ( kemal)
kemal bana sigara alırmısın ( karşı komşun)
morsiyah, 23.08.2004

degit:anlaşılacağı üzere; okunmalı dediğim ekşi yazarı vefasız kanka morsiyah kişisinin klasiklerinden biri.
dedantör gaz kacırıyor,acmayın, patlayabilirsiniz!!
-anahtar elektirik sayacının üstünde.
notun bulunduğu mevki:dış kapı.
notu bulanın notu: e güzelim kapıyı açık bıraksaydın bari. kim uğraşcak elektirik sayacının üstüne uzanmaya.
kızım ben cennete(istanbulda bir semt adı ) gitim akşama gelicem.