bugün

seksenler dizisinin fenomen olmaya aday ''fırlama'' karakteri.
--spoiler--
ergun plak a gelmemiş şarkı henüz bestelenmemiştir.
--spoiler--
serhat kılıç tarafından canlandırılan, kafayı taktığı şirin kız nazlı tarafından reddedilen ve sürekli abi ismiyle hitap edilen seksenler dizisinin kasetçi ve plakçı esmer karakteri. çok da değişik bir gülüşü var. giydiği pantolonlar zamana göre biraz fazla renkli gibi. nazlı uyuz niyaziyi tercih etti ya bu da ancak dizilerde olabilir zaten. bence abimizin çok eğlenceli bir tipi var.

görsel
uyanık ve fırlama takılan, dolayısıyla yüksek ego ile hep kazanacağını düşünen ancak hep kaybeden, toplumdan fırlayıp televizyona girmiş, seksenler dizisindeki karakter.
--spoiler--
abi deme bir gün lazım olur
--spoiler--
heberler de ki parlak performansını seksenler dizisine taşıyan Serhat Kılıç ergun plak tiklemesiyle yeni bir fenomen olma yolunda.
seksenler dizisinin izlenme sebeplerindendir.
almancı karakteri ve ergun plağı çıkartsan dizinin bir anlamı kalmaz.
seksenler dizisinin ticaret zekası ve fırlamalığı ile fenomen olmuş , serhat kılıç tiplemesidir .

(bkz: vayy anneni keseyim)

not : ergun plak facebook sayfası aracılığı ile nostalji rüzgarı estirmektedir , unutmayın ergun plakta çalmayan şarkı henüz bestelenmemiştir .*
seksenler dizisinin orjinal karakterlerinden. severek takip ediyoruz.
--spoiler--
*herhalde lan ben buldum.
--spoiler--
her mahaleye lazım olan adam. bombadır.
samimidir içtendir candır
ergun plakta olmayan müzik daha bestelenmemiştir sözüyle yardırmıştır.
dizinin en iyi en gulduren karakterleri arasinda zirveye oynayacak karakterdir.
(bkz: ergun plak)
cok nezih asiliyor adam ya. ders alinasi.
en sevilesi seksenler karakteridir.
bir sami olmasa da en sevilen seksenler karakterlerinden.
aşkın o ilk anlarını güzel gülümsemesi ile yeniden hatırlatmıştır.
trt'de yayınlanan seksenler dizisinin nefret ettiğim karakteridir. tiyatrocu çocuğa yüklenmesi, en yakın arkadaşına yalan söyleyip onu kandırması, çırağını azarlaması, sevdiği kıza her seferinde pis pis gülüp "abi deme, lazım olur." deyişi ile tiksindirdi kendinden.

zaten dizide de bi' numara yok.
abi deme lazım olur repliği ile yarmıştır.
en sevilen seksenler karakterlerindendir. kendine haz bir tavrı , havası vardır. nazlıcanıyla aşkı da çok güzeldir. kaçamak bakışlar artık yerini daha cesur ataklara bırakmış olup ergun plağın ataklarını can gözüyle seyrediyoruz efendim. *
Nazlıcan'ı üniversitede tanıştığı gençten kıskanınca atarlanan, Nazlı'nın o genci sadece arkadaş gördüğünü söylemesi üzerine ''ne var bana da abi derdin, lazım oldu'' diyerek efsaneleşen karakter. Kırmızı pantalonla kırmızı üzerine sarı gömlek, yeşille mor giyer. Bayramda mavi takım elbise içine cart mavi gömleğini, yeşil kocaman taşlı yüzük ve beyaz çorapla tamamlasa da aşkın adamıdır.... Seyircinin canıdır
--spoiler--
ergun nazliya kolye alir ve niyazi ergunu takdir eder ardindan ergun ise niyaziye donerek : sen kimsin de beni takdir ediyorsun oglum sen kimsin hea , ancak ben seni takdir edebilirim.
--spoiler--

bu ve bunun gibi injee esprilere sahip kisi. seksenleri izlememe sebep insan.
Son zamanlarda ''anneni keseyim'' dememesi, bu konuda sansür yediğini düşündürmektedir. Haa bir de Ergun Plak'a girmeyen müzik henüz bestelenmemiştir, kuvvetle muhtemel ki doğrudur. Almancı Şahin (bkz: Ceyhun Fersoy) ''siz bunları mı dinliyorsunuz ya pöf'' der demez dönemin moda disko şarkılarını çakıp Şahin'i dumura uğratmıştır.
senin bastığın yerlerde ölürüm ben.