bugün

An itibariyle 13'üncüsünü bu başlığa girdiğim sözlüğün bütününü oluşturan en ufak veridir.
(bkz: sana girsin)
girilir.
eksi, itu ve digerleri de dahil olmak uzere tum sozluklerde yanlis kullanilan kelime.

elimize bir sozluk aldigimizda aradigimiz kelime ya da kelime toplulugu aslinda bir entry'dir. onun hakkinda yazilanlar ise aciklamadir. ama internet sozluklerine baktigimizda entry kelimesi yerine baslik, aciklama kelimesi yerine de entry demekteyiz.
Türkçe'mizin içine eden bir kullanımdır. Türkçe'si olan bir sözcükken, ingilizce'sinde ısrar edilmektedir. Yazdığınız fikirleriniz yada paylaştığınız bilgiler öyle karmaşık ve ülkemizde bulunmayan şeyler değildir. Bunun adı "girdi"dir. Entry(!) değil!
zaman zaman kasılır, zaman zaman savrulur, zaman zaman döktürülür ancak hiçbir zaman hakarete alet edilmeyen anlamsız harfler bütünü.
sözlük,twitter gibi sitelerde girilen kısa yazılardır.
benim gibi çaylakların 20 tane yapması gereken şeydir.
türkçeyi bozan uygunsuz bir kelimedir.girdi daha uygundur.
"entıray" olarak telaffuz edenleri vardır. doğru mu yanlış mı bilmem. "entri" olarak telaffuz etmek daha ciddidir.
simdi okudugundur.
entry si ala benziyor
seftalisi bala benziyor
benim yarim, sana benziyor
olamaz ne care, o nisanlidir
kaytan biyikli delikanlidir
seker gibisin vay vay, kaymakli misin vay
olandır
türkçe karşılığı olduğu halde kullanmadığımız bir yabancı isim.
şu an girdiğimdir.

edit: şu an da editlediğimdir.
sözlüğümüzdeki sayısının on milyonu bulmasına dakikalar kalan. yardırın !*
yücelikten cüceliğe bir adım. yada;
cücelikten yüceliğe bir adımdır.
Bu madde bir entrydir. Yani bir konu hakkında yazarın yapmış olduğu yorumdur..
uludağ sözlükte girmeyi sevdiğim bir şeydir.
8. nesil yeni bir yazar.
hoş gelmiş.
uuserlar tarafından toplamda dakkada 30 kere falan girilen nesildaş.
Ben yapmasam birileri mutlaka yapacaktı bu espriyi.
giriniz.

edit: yazarmış.*
(bkz: giri) *
girdi, geçti, gitti, bitti.
tam ekle'yi tıklayacakken açılan başlığın birilerine laf sokuşturmak, atışmak vs gibi bir maksat taşıdığını fark edip, her seferinde girerken acaba yine mi bir atışmanın ortasında kalacağız yahu keyifsizliği sebebi ile girilmekten-yazılmaktan vazgeçilen satır, cümlecik, paragraf, kelime vs.
başlık hakkındaki görüştür, başlığı yazanla veya düşüncesiyle ilgili değil.