bugün

entry'si dım dım yar.
insanlar okur, bilgilenir ve bu bilgi kafasını şekillendirir. o şekillendiği bilgiyle de kendisi girdiği entrylerle başkasının kafasını şekillendirir.
Entry: Başlıkların altına girilen yorumlar anlamına gelen bir kelime olduğunu bugün daha iyi anladığım şey. katılımcı sözlük platformlarında kullanılan bir kelimedir.
sözlükte yazılan yazılar.
başlık olarak algıladığımız kelime.
ekşi sözlük, uludağ sözlük ve inci sözlük gibi forum sitelerinde kendi düşüncelerinizi yazdığınız mesajlara entry denir.
1935 entryden 440 ulupuan almışım bu ne lan.
türkçeye girdi, kayıt, madde gibi kelimelere çevrilendir.

en uygunu madde gibi.
tam olarak budur.
artık çaylaklıktan kurtulmak için muska yazdırıcam gareziniz mi var yazdığım da gözükmüyo, sözlüüüüük ses ver aslanım geliyo cinnettin.
entry`e ,entry gidiyorum.
sözlük içinde başlığı tanımlamak için yazılan yazıların bütünüdür. Tekrar yazıyorum iyi okuyun "başlığı" tanımlamak için yazılan yazılar...
başlığın altındaki ilk entryi baz alarak entry girme huyunuzdan vaz geçin artık, gına geldi.
türkçesi; giri'dir efendim.

özellikle fark ettiğim bir şey ise uludağ sözlükte format dışı entry silinmesi 6-7 saat gibi bir süre alıyor.

yani öyle birine hakaret edip 'ben silmedim. senden mi korkup entry silicem?' demek şu sitenin dahi nasıl çalıştığını bilmediğinizi gösterir.

yalan söyleme gız. *
sabahtan beri ekrana boş boş bakmama neden olan durum.
Bu nike sahip bir yazar olduğum için bu konuda biraz hassasiyetim var ve bu yüzden tanım içermeyen, sözlük formatına aykırı entirileri bulup şikayet etmeyi kendime misyon belledim. O yüzden ayağınızı denk alın.

Tanım: tanım içermesi gereken hede.
Yazdığım entry leri beğenin .

Ben yorum yazamadığım için siz yazın sillik Nasıl olunur .

Bana yardım edin yazar vea sillik olayımdiye .

Her şeyimi yükseltin doğum günüm 10 Auğustos bir doğum günü hediyesi olsun .

Please tüm Uludağ sözlük teki kişiler .

I
I
I
- ------

O

\ /.
\ /
\. /
\./

E.
Objektif girdi. Subjektif olanı pek entry niteliğinde değildir. Evet.
türkçesi girdi, giri, girik olabilecek, kullanımını tasvip etmediğim ama yine de kullandığım kelime.
Her entry girene yazar denmez, denmemeli. Çünkü 'yazar' sözcüğünün anlamını kirletiyor bu.. Onun yerine sozluge ait güzel bi sıfat var; (bkz: uuser) daha doğru.
ing. giriş, kayıt, not.
Entry tanımlama sorunsalı.

Entry bir olgu hakkında fikir tanımlaması.
Minimum 7 karakterle girilen şey.
0 ila 6 karaktere entry nerde diyor.
Çoğunlukla "entry" kelimesini yazmak saçma geldiğinden sorguladığım düşünce. Entry yerine "ileti" demeyi tercih ediyorum. Ama bu kötü denilen kişiye benim de kötü diye hitap etmem gibi anlam açısından anlaşılır olsun diye entry diyoruz işte...
giriş anlamına gelir sanırsam.
o zaman türkçesini kullanalım,
entry yerine yazıya giriş yaptım deriz.
Adam degildir.