bugün

yeni gammaz sebebi. hayırlı olsun.
henüz manasını çözemediğim seçenek.
azcık subjektif oldu ama sözlük ya burası , biri tanımını yaparsa iyi olur.
gammaz menüsü genişletme çalışmaları ürünü yenilik.
sanırım, "sözlükteki saçma sapan anketlerden birisi", "sözlüğün en çok entry girilen başlıklarından biri", "sözlükte polemik amaçlı söylenen laf" vb. gibi entryleri gammazlamak için "kasılmış" neden.
anket lan bu vs. tarzı ayarların verilemeyeceğini gösteren bir gammaz seçeneği havasında neden. yalnız burada anketörler korunmuyor mu şimdi? enteresan.**
(bkz: bu entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili) *
son moda silinme sebebi. ne anlama geldiğini anladıysam arap olayım. vallahi anlamadım, tallahi anlamadım.
başlığın sözlük dışındaki durumu da mı var?
bu başlıklar nerde depolanıyor?

laf ola balkabağı...

(bkz: silbeni)
(bkz: bahanesi çok)
sözlüğü 6 milyar kişi okuduğu için kesinlikle gerekli bir gerekçe.

lan akıl var mantık var... başlık "seni seviy"... belli yanlış açılmış altındaki entry bu başlığı çok güzel tanımlıyor.

sana ne? zaten altına yazan adam mal değil ona göre yazıyor.
bu tür entryi silen süpersonik insanın gece 12 den sonra alkol destekli açtığı başlık ve entrylere bakıyoruz, olay vahimin allahı.

"ya hep iç, ya hiç içme" diyelim.
zeka pırıltısı olmyanların anlayamayacagı entry sılme sebebı.. * * *
anlayan varsa anlatsın ifadesidir.

(bkz: yaran entry silme sebepleri)
başlığın anlattığı şeyi değil, başlığı tanımlayan pıtırcıklara karşı kullanılan gammaz sebebi. günde 1135 kere kullanıyorum bunu. ".... başlık", "bilmem ne olan başlık", "pis başlık", "kaka başlık". başlık kafaya giyilir sevgili pıtırcıklar. hatta uslu bir pıtırcık olursanız, bir gün sözlüğün ebesini bile görebilirsiniz.

tavsiye şarkımız için;

(bkz: dikkat et)
anlaşılamayan, anlaşılsa bile anlamanın işimize gelmediği silinme sebebidir. en basitinden, şu an okumakta olduğunuz iletiler, başlığın sözlükteki durumu ile ilgili.

bir de şu var :

http://tdk.gov.tr/TR/SozB...ED947CDE&Kelime=entry

neymiş ?

benim de işime gelmiyormuş.
"dedirten başlık" kalıbına karşı etkili silah.
sözlük ve forum arasındaki farkı belirleyen tek etkenin, gammaz sebebi olmuş halidir;

- 1135 kişi okumuş ama hala rep yok.
- üsttekini okudum ama katılmıyorum.
- o değil de, bizim bir osman abi vardı.

gibi yazıların buraya yazılmamasını sağlar. keza; "sözlük" bir başlık altındaki yazı hakkında yorum yapmaz. yapacaksa da referans gösterir. kavramın orada tezahür eden, tartışılan durumunu değil, doğrudan kavramı anlatır.
entry'e hokkabaz şapkası giydirerek sözlük içinde dolaştırmak.
en beğenilen entryleri sıralamasında başı çeken gözbebeği entrynizin birgün gelip silik yeme sebebidir. hayran hayran bakılır bu işi gerçekleştiren sözlüğe. ulan denir, 1 senelik entry, 1 senedir başlığın sözlük içindeki durumu size batmıyordu da şimdi mi batmaya başladı. yok eğer şimdi de batmıyorsa o zaman bu moderasyon her gammazlanan entryi sebebine sonucuna bakmadan onay verip siliyor mu yani? nerden bileyim adamın birinin gıcık kapıp sildirmek istemediğini? ayrıca madem başlık sözlük içinde namüsait bir mahiyette tezahur ediyor, neden sadece benim entrym siliniyor?

(bkz: kahrol sözlük al sana bomba)
bazı entryler vardır ki, ulan bunda bir yanlışlık var ama ne, dur ben en iyisi gammazlayayım, moderatör bir baksın, bir bok anlamadım, dediğimiz. işte o entryleri gammazlarken gammazların sıkıntı çekmemesi ve topluca hiç kimsenin bir şey anlamadığını ifade etmek için kullanılan ilginç gammaz seçeneği.
elle tutulur bir sebebi yok ama yine de sileyim dedim denilen entry silme sebebi.
kısaca ".................başlık" formatındaki entrylerin silinme sebebi.
"bu başlığın neden bu kadar ilgi çektiğini anlamıyorum" tarzı entry olabilir. * *
mesela aşağıda verilen örnek (-ki ben de yazdım) bu kapsama giriyor.
hem başlık, hem de içindeki entryler ilgili başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgilidir.
(bkz: basliklari alt alta okumak adli basligin fuzuliligi)

(n'olur bildiğimi söyleyin)
uzerinde cok dusunuldugu belli olan imha sebebi. ha varilan sonuc anlamsiz olmus o ayri; isine geldikce kullanilabilir; hos olmus. acaba bu entry de bu entry başlığın sözlük içindeki durumu ile ilgili mi? yoksa sozlugun kosmostaki durumu ile mi? kimim ben? yaklasan cisim ne?
moderatörün kankasının açtığı başlığa girilen entry'nin, kanka yı rahatsız etmesi durumu.
"kardeşim biz bu entry'yi sildik hiç kasma kendini nasıl olsa geri gelmeyecek o yüzden uğraşmana gerek yok. sktir et sana başka entry mi yok" un daha karmaşık anlatılmak istenen hali.
"yukarıda yazanların hepsi yalan olmakla beraber sadece uludağ sözlük yazarlarını bağlamaktadır."
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
(bkz: yazıklar olsun)
geçici bellek kaybına sebep olan entry silme sebebi.