adanaspor u şampiyon yapıp süper lige taşıdıktan sonra adana demirspor un başına geçmiştir.

burada da başarırsa çok ilginç bir durum olacak.
milli takımda, bazen hayrettin kendisine tercih ediliyordu. bu durumu oldum olası anlamamışımdır. hayrettin denen kazmayla kıyaslanmayacak derecede iyi bir kaleciydi.
not: gs .
magdeburg'da kurtardığı penaltıyla tanınır. ama çok çok iyi bir kaleci değildi. O dönemde fazla yerli iyi kaleci yoktu.
Adana Demirsporumuzun Yeni teknik direktörü olmuştur.
adana demirspor ile görüşmeye başlamıştır hatta prensipte anlaşılmıştır.
adanaspor'u süper lige çıkarmış bu adama vefasızlık yapılmıştır. adanaspor daha iyisini bulamayacak buna eminim.

http://www.haberturk.com/...glu-ile-yollarini-ayrildi
Ptt 1.ligde oynanan kalitesiz ve kaos dolu futbola karsilik,disiplinli ve pozisyonu kaybetmeden oynayan bir takim yaratarak 15 galibiyet 3 beraberlik ile Adanaspor'u Super Lig'e cikarmis teknik adamdir.

Sezon icinde efendiligini hic bozmadan,futbolculara karsi hep guleryuzlu durusuyla Adana'nin kalbinde taht kurmustur.

Adamsin Engin hoca.
iyi bir başarıya imza atmış fakat oynattığı futbol pek hoş olmayan teknik direktör. Evet.
"Yan hakeme gittim, bana küfrediyor. Anani sikerim diyor"

https://youtu.be/KGV7rG_PSwE
fenerbahçe'mizin 2016-17 sezonu teknik direktörü.
bugün Fenerbahçe'nin başına geçse 6'da 6 yapması kesin olan teknik direktördür.
adanaspor u şampiyonluğa koşturan teknik adam.
bir dönem çanakkale dardanelspor'dada forma giymişliği vardır.
kurduğu herhangi basit bir cümleden önce 2 dakika düşünen ve üst üste kurduğu iki cümle arasında hiçbir bağ olmayan yorumcumsu.
temmuz ayı itibariyle 3. kongrede başkanını ancak seçebilmiş olan denizlisporumun çiçeği burnunda teknik direktörü.
çok büyük yükün altına girdiğinin o da farkındadır. darmadağın olmuş bir takımla maçlara elinde çekirdekle geldiği halde internetten olumsuz yorum yapmasını çok iyi bilen maçlara biletsiz girmek için uğraşan -ki biletler 1.3.5 TL arası değişti bu sezon- ama eleştiriyi çok seven taraftarın başarı yakalamasını beklediği teknik direktör.
borsada manipülasyon soruşturması dahilinde göz altına alınmış lakin an itibariyle serbest bırakılmıştır.
bu adamı her gördüğümde hep birine benzetirdim ama kime benzettiğimi bi türlü bulamazdım. sonunda buldum;

(bkz: orhan gencebay)
fenerbahçeye tek başına kazandırdığı maç sayısı rüştü'den daha fazladır. ilk entrysinin bugün girilmiş olmasını ise şaşkınlıkla karşılıyorum.
1978'de avusturya takımı prater sv'de futbola başlamış, 1982'de transfer olduğu ve 1985'te profesyonel olduğu sakaryaspor'da tanınmış, daha sonra beşiktaş (1989-1991), fenerbahçe (1991-1995 ve 1999-2000) ve çanakkale dardanelspor (1996-1999)'da oynamış ve 32 kez a milli olmuş kaleci. sakaryaspor'da 1 * ve beşiktaş'ta 2 * olmak üzere 3 türkiye kupası, 2'si beşiktaş'ta * ve diğeri fenerbahçe'de * olmak üzere 3 lig şampiyonluğu kazanmıştır. ilk avrupa kupası maçını 1988'de macaristan'ın nyireghaza kentinin takımı spartaküs'e karşı oynamıştır. sakaryaspor, spartaküs'ü 2-0 ve 0-1'le eleyerek kupa galiplari kupası 2. turuna çıkmış ancak alman eintracht frankfurt'a 1-3 ve 0-3'le elenmişti. 1994-95 sezonunda ayağını kıran uche değil, şimdiki adı kayseri erciyesspor olan kayserispor'un forveti levent kurt *'tu. aynı levent, kaleye geçen rüştü'ye penaltıda gol atmış ama kendisi oyundan çıkmak zorunda kalmış ve izmir'de oynanan maçı fenerbahçe 8-1 almıştı. o maçı izlemiştim. ilginç olan levent kurt'un 1991-92'de tarsus idman yurdu'ndan fb'ye gelmişliği ve 1 maç oynadıktan sonra önce ankaragücü'ne, ertesi sezon zonguldakspor'a kiralanmışlığının olmasıydı.
sezon itibariyle kocaelispor'un teknik direktörlüğünü yapan, küçük engin lakaplı fenerbahçe ve beşiktaş'ta oynamış eski kaleci. hayrettin demirbaş'ın en büyük rakibiydi.
bir karşıyakalı olarak kendisine yanlış yapıldığını düşündüğüm teknik adam. bir ay önce eskişehirspor'dan aldığı cazip teklifi ''takımımı şampiyonluk yarışında yarı yolda bırakamam'' diyerek geri çevirmişti. şimdi ise boktan bir sebepten kapının önüne konuldu. ayıp edildi. yerine reha kapsal ya da metin diyadin getirilirse bu yönetimin allah belasını versin.
son dakikada mehmet özdilek' in çizgiden geçmeyen topunu hakemin gol vermesi neticesinde 2-2 biten fb-bjk maçı sonrası o ruh haliyle kendine uzatılan mikrofona " hakem bana ananı s.... dedi " diyerek televizyon tarihine adını yazdırmış kalecidir. mikrofonu uzatan da bülent karpat' tır.
karşıyakanın yollarını ayırdığı teknik adam. bu kadar kaliteli bir kadroya rağmen yeterli başarıyı sağlayamadığı için gönderildiğini söyleyebiliriz. yerine reha kapsalın geleceği söylentileri var.
karşıyakanın yeni teknik direktörü.
fenerbahçe kalesini şansız şekilde rüştü'ye kaptırdıktan sonra bir dönem çanakkale dardanelspor forması giyinmiş bahtsız kaleci.