zamanında fenerbahçe'de de oynamış yetenekli orta saha oyuncusu...Göztepe'nin birinci lige çıkmasında katkısı büyüktür şimdilerde gençlerbirliği asaş'ın hocalığını yapmaktadır
fenerbahçede oynarken ayagı kırılan eski futbolcu...
"metin diyadin hem önden hem arkadan yedin" gibi iğrenç tekerlemelere konu olmuş futbolcu.
samsunsporlu vural, metin diyadin'in ayağını bir güzel kırmıştı. hemde ne kırış! adam ikinci liglere düştü.

(bkz: vural sen bunu hep yapıyorsun)
aslen trabzonludur.
samsunsporlu vural tarafından futbol hayatı bitirilmiş futbolcudur. formunun zirvesindeyken ayağı kırılmış ve bir daha asla eski formuna kavuşamamıştır.
ikinci lig a kategorisinde gençlerbirliği oftaş takımının teknik direktörlüğünü yapan eski futbolcu. takımı şu an ligde lider durumdadır.
gençlerbirliği yada bir başka anadolu kulübünün gelecekteki teknik direktörü.
(bkz: karakteriyle önplana çıkan futbolcular)
samsun maçında ayağı kırıldığında futbol hayatının bittiğini anlamış futbolcudur.
ilhan cavcav ın hışmına uğrayan hakettiği değeri göremeyen eski gençlerbirliği oftaşspor teknik direktörü. cavcav ın yanlış yaptığı futbolcularının o giderken bıraktığı gözyaşlarında gizlidir. * *
gerek karakterli oluşu gerekse futbol sahalarındaki liderliğiyle bir dönem ön plana çıkan, gençlerbirliği' nin sembol isimlerinden biri olan orta saha oyuncusu.
önümüzdeki sezon için karşıyaka'mızla büyük ölçüde anlaşmış teknik adam. buradan sevgili!! yöneticilerimizı kınıyor ve hazırladığım lafları kusuyorum. allah belanızı versin.
1. lig kapasitesinde iken neden karşıyaka yı seçtiğini anlayamadığım teknik direktör. karşıyaka nın hedefi çok büyük olmalı bu sene dedirten durumdur bu oluşum. *
gençlerbirliği oftaşspor' u kısıtlı kadro ve bütçeyle zirveye taşıyıp ayrılmak durumunda kalan teknik direktör. eğer karşıyakamıza transferi gerçekleşirse, genç oyuncuların daha çok fırsat bulabileceği bir takım oluşturmaya başlaması kaçınılmazdır. sabır gösterilirse, iyi iş çıkartacağı kesindir.
edit: göztepe forması giyerken karşıyaka tribünlerine yakışıksız bir harekette bulunduğunu öğrendiğim şimdinin teknik direktörü. bu da transferi ilginçleştiriyor.
eskişehirspor la anlaşmış teknik dieröktör. *
efsanevi pendikspor-fenerbahçe maçında fenerbahcenin attığı tek golün sahibidir.ismini tarihe altın harflerle yazdırmıştır.
eskişehirspor'un eski teknik direktörü. kendisiyle kadro pazarlığı yapan sergen yalçın'ı kadro dışı bıraktığı için eskişehirspor yönetimi tarafından bileti kesilmiştir. takımı bank asya 1.liginin 48 puanla zirvesindeyken görevine sergen yalçın nedeniyle son verilmesi, eskişehirspor için pek hayırlara vesile olacak gibi görünmemektedir.
eski$ehirspor'dan mantıksız bir sebep yüzüne uzakla$tırılmış ki$i.
alanya'da takiminin kampindan ayrilip barlarda sabahlayan; bunun uzerine bir de kalkip kendisiyle kadro pazarligi yapan futbolcusunu* mac kadrosuna almadigi icin eskisehirspor'da ki sozle$mesi fesh edilen teknik direktor.

i$i sonuna kadar getirip, ba$kalarini kahraman yapmak olsa gerek bu adamin kaderide. gecen sene oftas, bu sene eski$ehir. yine lider bir takim birakmi$tir geriye.

unutmadan; eski$ehir'in kadrosunu dev aynasinda gorenler gelecek haftalarda cok uzulebilirler.
orduspor'u süper lig'e çıkarmasına çok az kaldı. çıkmamaları mucize olur artık. o yüzden helal diyoruz.
ordusporun süper lige çıkmasında çok büyük katkıları olan teknik adamdır.inşallah önümüzdeki sezonda takımın başında görürüz.
geçen zaman içinde yine delikanlılığından bir şey kaybetmemiş futbol adamıdır.

takımıyla süper lige çıktıktan sonra ligtv ye açıklamaları şu şekildedir.

--spoiler--

Bank Asya 1. Lig play-off final maçında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u 1-0 yenerek Spor Toto Süper Lig'e yükselen Orduspor'da, teknik direktör Metin Diyadin, ''Ordu halkı adına çok sevindim'' dedi.

Diyadin, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, 8 hafta önce takımın başına geçtiğini hatırlatarak, ''Son 4-5 haftada kenetlendik ve takım olduk. Diyarbakırspor maçı sonrasında oyuncularıma 'Geriden gelip çıkacağız' demiştim. Bunu başardık ama çok zor oldu. Ordu halkı adına çok sevindim. Her başarı şehre kalıyor. 26 yıl sonra Süper Lig'e çıktık, umarım kalıcı oluruz. Orduspor'un yıllar önce yaşadığı başarıları tekrar yaşamasını diliyorum. Benden önce takımı çalıştıran Uğur Tütüneker'in de bu başarıda emeği çok. Kendisine çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
--spoiler--
Yıllar Önce Fenerbahçe de Oynarken Samsunsporlu Vuralın Ayagını Kırmasıyla " Bittim Ben " diye Ağlayan Metin Diyadin Orduspor'u Süper lig'e Çıkartarak ve Tüm Başarıyı Kendine Mal Etmeyip Uğur Tütünekere Hakkını Vererek " Bitmediğini" ispatlayan Kişi Metin diyadin Büyüksün.

(bkz: adam olunmaz Adam Doğulur)
ordu'yu kolordu yapmış teknik direktör.
gökhan gönül'deki cevheri görmüş ve onu fenerbahçe'ye kazandırmış eski emektar.