bugün

Emekli Korgeneral'dir. apo ve Şemdin Sakık'ın yakalanmaları sırasında Özel Kuvvetler komutanıydı. 30 Ağustos 2000 tarihinde Korgeneralliğe terfi etmiştir.
abdullah öcalan`ın teslim alınması, şemdin sakık isimli teroristinde pkk tarafından katline ferman çıkarıldığında devlete teslim olması sırasında özel kuvvetler komutanıdır.
hürriyet gazetesi kendisiyle hastanede röportaj yapmıştır.

röportajın tamamı şöyle:

--spoiler--
alan, “beni üzen, komutanlara karşı terörist muamelesi yapılmasıdır. bizlere ‘etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyor musunuz?’ diye sorulmasıdır. bırakın cezaevine girmekten korkmayı, idam cezasını getirsinler, ona bile hazırım” dedi.

yapılan anjiyoda kalp damarlarında bir sorun olmadığı anlaşılan, ancak tansiyonu henüz normale dönmeyen engin alan, savcılığa ne zaman teslim olacağını şöyle açıkladı: “arkadaşlarım birer birer cezaevine konulurken, benim hastanede kalacağımı kimse aklından bile geçirmesin. bu bana yakışmaz. bu şekilde hastanede kalmayı da asla kaldıramam, kendime yediremem. en kısa sürede beşiktaş adliyesi’ne gideceğim.” daha önce emniyet ve savcılıkta yaşadıkları için “esir düşmüş düşman generali muamelesi yapıldı” yorumunda bulunan alan, emniyette, cezaevine girişte boyunlarına numara tutularak sabıka kaydı fotoğrafı çekilmesi ve parmak izi alınmasının çok ağrına gittiğini belirtti, “işte o an gözünüzün önüne 40 yıllık meslek hayatınız geliyor” dedi.
--spoiler--

şerefsiz, vatan haini apo'nun penceresindeki sineklikten, odasının küçüklüğünden şikayet etmesine zamanla bir şekilde alıştık. ancak, onun tutuklanmasında emeği geçen bir generale neredeyse apo'dan daha kötü bir muamele yapılması insanın çok ağrına gidiyor. buna alışmak için çok geniş bir mide, çok gurursuz, şerefsiz bir vicdan gerekiyor. kimse kusura bakmasın, o kadar geniş değilim.

apo ve yandaşları bu adama yapılanları görünce kim bilir ne hazlar yaşıyorlardır. ne mutlu bize ki onları mutlu ediyoruz! insanın "bunlar dtp ile yapılan müzakerelerde konuşuldu mu acaba?" sorusunu sormaması mümkün değil. aklı ve vicdanı olan her insan bunu böyle düşünebilir.

habur'dan gelen şerefsizlere bi' karşılama töreni eksikti. onu da yapmaya utandılar sanırım. "pişmanız" bile demeden serbest bırakıldılar. bu ne yüzsüzlüktür?! bu ne şerefsizliktir?!

bunların hepsi akıllarda kalacak. bunları tarih teker teker yazıyor. bunların hepsinin hesabı sorulacak. türkiye cumhuriyeti ve türk milletinin gururunu ayaklar altına alanlar bittiğimizi düşünüyor olabilirler. düşünmeye devam etsinler. biz daha ölmedik. ölmeye de niyetimiz yok haberleri olsun.

(bkz: teröristlerin habur sınır kapısından girişi/#7293192)
tahliye olmuştur.
sanırım bazı kullanıcıların bölücü yakınlarına da temas etmiş olan efsane asker.
o da bu memleketin kendi evlatlarını kurban etmesi sendromunun hışmına uğramıştır. ne diyelim;
(bkz: vatan sağolsun)
kendisine eğitim veren komutanıda tanıdığım değerli insan.
müthiş bir özgüvene taktik ve teknik bilgiye sahiptir.
apo ve şemdin sakık denen orospu çocuklarını nokta operasyonları ile alan ayrıca pekakalı orospu çocuklarının analarını bir güzel siken bir komutandır.
mhp ye katılması gündemdedir.
devlet bahçeli tarafından rozeti takılarak mhp ye katılmıştır.sahneye çıkarkende
bozkurt selamı vererek kendini kabullendirmiştir.
Terör örgütü PKK'nın elebaşısı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getiriliş operasyonunu yöneten dönemin Özel Kuvvetler Komutanı emekli Korgeneral Engin Alan, operasyonun üzerinden tam 12 yıl geçtikten sonra, Balyoz iddianamesi kapsamında tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konuldu

--spoiler--
Öcalan'ın 15 Şubat 1999'da Türkiye'ye getirilişinin yıldönümü nedeniyle protestolar yapılırken, Öcalan'ı yakalayan Alan "Bakanlar Kurulu'nu vazife görmekten men etmek"le suçlanıyor. iddianemenin 7 numaralı sanığı olan Alan, kısa süre önce, 1999’da dönemin üst düzey bir devlet yetkilisiyle arasında geçen "Yıllar sonra Öcalan Ankara'ya gelir, ben imralı'ya giderim" sözleriyle dikkati çekmişti.
--spoiler--

(bkz: 15 şubat)

15 şubatta apoyu getirenler aynı günün yıldönümünde balyoz iddianamesiyle hapse giriyor.

(bkz: ilginç rastlantılar)
''ben bir türk evladıyım, türk milliyetçisiyim. türkiye cumhuriyeti’nin milli devlet, üniter devlet, laik devlet özelliklerinin bu ülkedeki tek siyasi savunucusu da mhp’dir. düşündüklerimi ve inandıklarımı bu çatı altında savunabileceğimi değerlendirerek mhp’ye katıldım. '' engin alan
görevdeyken subay eşlerinin giyimlerinin tavizsiz takip edilmesi emrini veren ve şu sıralar mhp tarafından millet vekili yapılmaya layık görülen şahıstır.

yalçın küçük gibi terörörist başına methiyeler yazan ve dağda ki çakallara kardeşim diye seslenen kişiler ile pek haşir neşir olmuş zatı muhterem.
(bkz: Kategorili Personel işlemleri irticai Faaliyetler) adlı rezalet fişleme organizasyonunun emrini veren beyefendidir. daha da acı olan bunu inkar dahi etmeyip mhp'de yer bulmasıdır. daha da acı veren mhp'li arkadaşların halen bize 'akp din sömürüsü yapan parti' diye masallar anlatması.
ulan hadi sokayım din sömürüsüne de akp'ye de diyeceğim de, peki din düşmanı, başörtüsü düşmanı, mütedeyyin insanların düşmanının ne işi var mhp'de gardaş.

bugün rahmetli mustafa pehlivanoğlu sağ olsa, kurmay bir subay olsa onu da fişleyecekti bu din düşmanı sefiller ,rahmetlinin anasından ,bacısından, karısından, kızından dolayı.
ama yok senin avuntun apoyu getiren uçakta engin alan vardı ise, o uçağın pilotunu da al, yakıt yükleyicisini de al, nayrobi havaalanındaki kuledeki görevliyi de al partiye, ne de olsa apo efendinin türkiyeye getirilmesinde onların da payı var değil mi.

sanki apoyu türk özel kuvvetleri kendi operasyonu ile paketlemiş, abd hiç ortada yokmuş, abd bu pici asmayacaksınız kesinlikle diye teslimat fişi imzalatmamış, ha bire çıkıp da apoyu getiren uçakta engin alan vardı safsatasını uyduruyorsunuz.

engin alan paşa hakkında eğer her şey komplo her şey iftira ise çıksın desin ki ; ''mütedeyyin veya başörtüsü takan aile ferlerine sahip olmaktandan dolayı fişlenen personeli ben fişletmedim, bunu yapan da alçak, şerefsiz, namussuzdur.''
çok mu zor bunu söylemek. 1 cümle yahu sadece 1 cümle. bütün herşeyi boşa çıkaracak tek cümle kurmak bu kadar zorsa kendisi için, hiç de kusura bakmasın ve bu milletin aklıyla zekasıyla alay etmeye kalkmasın. verdiği emir çok açık ve seçik bir şekilde aşağıdadır ve bunun adı cadı avıdır, din düşmanlığıdır.

- 3 Kasım 2002 seçimlerinden itibaren oluşan atmosfer çerçevesinde, irticai faaliyet ve oluşumlarda artış, buna paralel olarak takip ve kontrol altında bulunan kategorili personelin tutum ve davranışlarında da olumsuz değişikliklerin olabileceği değerlendirilmektedir.

- Sıralı tüm sicil amirleri, birliğindeki personelini ve bu personelin aile yapısı ve yaşantısını çok iyi bilecektir. Özellikle birinci sicil amirlerinin bir plan dahilinde yapacakları ev ziyaretleri ile personelin eş ve çocuklarının da tutum ve davranışları ile giyim tarzları gözlemlenecek, giyim ve kuşamının belli bir ideolojiyi temsil edecek şekilde giyinen personel uyarılacak, bu personel takip ve kontrol edilecektir.

- Son zamanlarda bazı çevrelerin anayasal devlet düzeninin temelini oluşturan laiklik ilkesini kendi çıkar ve amaçları doğrultusunda yorumlayarak kamu hizmetlerinin yerine getirildiği başta öğretim kurumları olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda türban kullanılmasında ısrarlı oldukları ve bu hususu her fırsatta gündeme getirdikleri gözlemlenmektedir.

- irticai grup ve oluşumlar ile bunlara destek veren çevrelerin hak ve özgürlükler kapsamında masumane bir tercih olarak devamlı gündeme getirdikleri türban ve benzeri isteklerin, laik cumhuriyet ilkelerine karşı dine dayalı bir devlet düzeni kurmaya yönelik, din ve vicdan hürriyetini aşan sistemli çabaların bir parçası olduğu bütün personel tarafından bilinecektir.

- 2001-2002 eğitim ve öğretim yılı birinci döneminde, istanbul'daki 23 adet imam hatip lisesinde öğretim gören 8 bin 58 kız öğrencinin yüzde 90'ı Milli Güvenlik Bilgisi dersi dışındaki tüm derslere türbanlı olarak katılırken, kılık ve kıyafet yönetmeliğine uygun şekilde MGBD'ne katılan kız öğrencilerin oranı yüzde 63 olarak saptanmıştır. Sözkonusu okullarda yapılan bayrak törenlerine kız öğrencilerin büyük çoğunlukla türbanlı olarak katıldıkları tespit edilmiştir.

- Özellikle imam hatip liseleri ve diğer hassas (özel ve kamuya ait) okullarda görevli Milli Güvenlik Bilgisi Dersi öğretmenleri kılık ve kıyafet yönetmeliği hükümlerinin uygulanması konusunda asla geri adım atmayacaktır. EK-A, Kontrol Formu çerçevesinde hazırlayacakları raporları ders öğretmeni üzerinden komutanlığa bildirecektir.
Kahraman Paşamızdır, Türk siyaseti onun gibi kahramanların katılımıyla çok daha iyi yerlere, haysiyetli yerlere gelecektir. Ne Ülkenin kaynaklarını Çok uluslu şirketlere, Kendi yandaş şirketlerine çekecek Ticari ilişkileri vardır. Ne de Tarikatlarla, Cemaatlerle paylaşılan bu kaynakların üzerini din simsarlığıyla kapatacak Cemaat ilişkileri.

O yüzdendir ki AKP hükümeti ve yandaşları tarafından Üzerine gidilmekte olan Paşadır.

Onunla Türkiye Büyük Millet meclisi adına yakışır şekilde çok daha ahlaklı şerefli bir yer olacaktır.
istanbul 1. bölge 1. sıradan Milletvekili adayı Milliyetçi paşamızdır. Türk silahlı kuvvetlerinde Türk Milletine olan hizmetlerini, PKK'ya karşı mücadelesini Mecliste de devam ettirecektir. Yüzlerce işadamının ihale kapatmak için girdiği meclise idealist bir TÜrk Paşasının girmesi Türk Milletinin lehinedir.
mhp'den milletvekili adayı olan kahraman asker.
mhp'den milletvekili adayı olan sıradan bir asker.
her an kafa göz dalacakmış gibi bakan emekli asker. onca yıl dağda teröristlerle çatıştıktan sonra ceket kravat giyip mecliste bdp'lilerin yanında kendini nasıl frenleyecek merak konusu.
başörtüsü karşıtı, balyozcu korgeneral. mhp tabanı bu adamı kaldıramaz, benden söylemesi.
(bkz: düzyatan)
soyunda önemli bir sorun olduğu belli olan; sözlükte yazmaktan başka hiçbir özelliği olmayan embesillerin sıradan bir asker olarak tanımladığı kahraman türk askeri.

her şeyden önce ister türk, ister israil, ister iran hangi ülkenin olursa olsun bir özel kuvvetler mensubu askerine sıradan demek cehalet, kötü niyetlilik ve kötü niyetlilikten kaynaklanan yavşaklık gerektirir.
Hele ki bu asker türk özel kuvvetleri mensubu ise.

çekemediğinizi, alınmadığınız için haset olduğunuzu biliyorum ama o askeri okullara sizin gibi köpekler alınsa bile , okulun sonunu göremezler.
disiplin, zor dersler bunlar bir yana ezilirsiniz o şanlı üniformanın altında.
ağır gelir size o.
siz ki allah'a, peyamber'e küfreden devrimcilerin önünde başını eğen sünepelersiniz.
Siz ki yüce dinimiz islam'ın ibadetleri ile dalga geçen pkk nın desteklediği hadep'in eski genel başkan yardımcısını adıyaman milletvekili gösterecek kadar haysiyetsizsiniz.

türkiye'nin, ırak'ın dağlarında, gecenin bir vakti terörist avlamak , istihbarat faaliyetlerinde bulunmak size göre sıradan işlerdir.
Siz daha çok kpss de, ygs de kopya işleri ile uğraşırsınız.
Siz ve sizin gibiler teröristler ile mücadele etmez müzakere edersiniz, haklısınız.

paşamız devlet bahçeli'nin de dediği gibi önce allah'a sonra bize emanettir.
ha bu arada engin alan'ın partinin tabanı ile ilgili bir sorunu olduğunu iddia edenler ne partiyi ne engin alan'ı tanımaktadırlar.
henüz daha doğrulanamamış iddiaları gerçek gibi yansıtmanın yanlışlığı bir tarafa; ailesi partide aktif görev almış birisi olarak tabanın engin alan'ı sorun etmediğini gayet iyi biliyorum.
AKP iktidarının seçim propogandasını üzerine çamur atmakla başlattığı bir kahraman.

Engin Alan'a yapılan bu fütursuz saldırıların asıl nedenini Engin bey'in şu röportajında daha net anlayabiliriz;
"18 Mart törenlerinden Kolordu olarak biz sorumluyduk. (Tayyip) Bana valiyle haber gönderiyor, 2 saat geç gelecekmiş. "Töreni geç başlatsınlar" diyor. Kabul etmedim. "Emir değişmez" dedim. Zamanında gelmek zorunda kaldı. Konuşması bitti. Ayağa kalkmadım, alkışlamadım. Olay bu."

kendisine yapılan saldırıların en traji-komik yönü de Haçlı Ordularına taşeronluk yapan ve islam düşmanlarına her alanda yol açan iktidar ve iktidar yalakalarının utanmadan muhafazakarlık dersi vermeye kalkmasıdır.

AKP, Engin Alan üzerinden MHPye saldırmayı ve kara propaganda üretmeyi bırakmalı ve kendi siyasi günahlarının hesabını vermelidir

onlar saldırdıkça Engin Alana sahip çıkanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Sosyal paylaşım sitelerinde kurulan, on binlerce üyesi bulunan sayfalar bunun en bariz örneğidir.
2011 seçimlerinde mhp den, istanbul 1.bölge 1.sıradan aday olmuştur. haydi hayırlısı.
allah'ın izni türk milletinin takdiri ile, milletvekili seçilmesi halinde tıpkı tüm türk milliyetçileri gibi kendisini karşılamak istediğim kahraman türk askeri.
vatan gazetesine verdiği röportajda ''beni korkutacak kul henüz yeryüzüne inmedi'' diyen yürekli türk kahramanı.
Klasik cemaatçi dezenformasyonunun dezenformasyonu geçin iftiralarına maruz kalan PKK ile mücadele etmiş Kahraman Paşa ve 12 haziranda da Meclise girerek Bu mücadelesini devam ettirecek gelecek Milletvekilidir.

bu uydurmaları Ümit Özdağ gerektiği şekilde yanıtlamıştır.

http://www.facebook.com/v...776962253918&comments