bugün

8 ekim 1980 tarihinde idam edilen ülkücü militan.

(bkz: balgat katliamı)
adına ağıtlar yakılmamış, şarkılar bestelenmemiş, ne ölüsüne ne de dirisine kimsenin sahip çıkmadığı masum olduğu bilinmesine rağmen, 12 eylül döneminde idam edilmiş çocuk. kendisi gibi masum bir çocuk olan, ancak en azından ölüsüne sahip çıkılmış erdal eren'in idamına karşılık cunta mantığının sağladığı bir tür adaletti idamı.
faşistti ya ondan kahramanlaştırılmamış kişi. ya da sevenleri yazmaktan aciz cicili sözleri. veya -ki buna ihtimal vermek istemiyorum- kör gözün parmağına sokulmak istenmemiştir.

belki de durum genellendiğinde diğerleri gibi hesabını toprağın altında vermesi dünya aleminde artık kelamının iyi/kötü edilmemeleri istenmiştir bu adamların.

tek farkları solcu olmamaları...şimdi ne gerek var adlarını bu sol frame de yükseltmenin. ölünün ardından dört çakala sövdürmenin. kemiklerini sızlatmanın.
solcu militan necdet adalı'nın idamını dengelemek için, suçsuz olduğu ıspatlanmasına rağmen idam edilmiştir.

papatya falı sanki a.k.
idamından önceki son sözlerini recep tayyip erdoğan' ın gözyaşları ile okuduğu ülkücü şehid. Rabbim şehadetini kabul etsin inşallah... merhumun, anne-babasına nişanlısına inanç dolu mektubu:

http://videonuz.ensonhabe...grup-toplantisinda-agladi

sinirli edit: sözlük senin yapacağın işin ben!

(bkz: mustafa pehlivanoglu)
(bkz: ülkücü pehlivanoğlu nun mektubu)
solcular için deniz gezmiş neyse, ülkücüler için de mustafa pehlivanoğlu odur.
(bkz: #9580519)
(bkz: #9577133)
bazı kansızların oy kaygısıyla yazdığı mektubunu yalan yanlış, atlaya atlaya okuyup timsah gözyaşları döktüğü, kenan evren denilen caninin kıydığı onca candan biri. yiğit bir ülkü eri. allah rahmet eylesin.
tek suçu vatanını ve milletini sınırsız sevip adam gibi adam olmaktı. Necdet adalı'ya karşı bir solcu bir ülkücü diyerek suçsuz olduğu bilinmesine rağmen marmarisli bir it tarafından (bkz: kenan evren) iş işten geçti diyerek idam sehpasına yüreyüyen ve cellatından helallik isteyen bir yiğit... ruhu şad olsun.
ne bir banka soydu, ne bir adam kaçırdı. ne devletin güvenlik güçlerine silah sıktı. tek suçu düşünmekti, ülküsünü, turan'ı düşünmekti. uydurma bir suçla hapse atıldı. suçsuz olduğu anlaşıldı. iş işten geçmişti ama. nasıl geçerdi iş işten? ne oldu da geçti? nasıl bir iş bir canı kurtarmaktan daha önemliydi? astılar mustafa'mızı çünkü iş işten geçmişti. ruhu şad, mekanı cennet olsun.
unutmadık, unutmayacağız!
karşıyaka mezarlığındaki mezar taşında tek bir şey yazar.
'öldü vatan sağolsun'...bizede ancak vatan sağolsun demek düşer.
öldükten sonra 3 gün bir şey yemediği ve cebinde 35 kuruş olduğu(ki bu da o zamanlarda bile yarım ekmek civarı)ortaya çıkmıştır.bazı fair edebiyatı yapan insanların sevmediği şahsiyettir.böyle adice katledilen insanların değilde destek alarak devletin polisine askerine ateş açan insanların kahraman olarak sayılması ne kadar acı verici.
balgat katliamı sanığı ülkücü militan. 12 eylül darbesi nden önce tutuklandı ve mamak askeri cezaevi ne konuldu. darbeye bir ay kala mamak askeri cezaevi nden aynı dava sanığı ve idam hükümlüsü arkadaşı isa armağan ile beraber kaçtıysa da kaçışından birkaç gün sonra kütahya' da yakalandı. arkadaşı isa armağan ise kayıplara karıştı. 12 eylül darbesi nden 26 gün sonra, 8 ekim 1980 günü sabaha karşı idam edildi.
başbakanın anlattığı muhteşem adam.

http://www.facebook.com/v...778426132605&comments
başbakan denilen rant peşinde koşan tüccarın Kanı üzerinden siyaset yaptığı ve son yazısını sansürlediği Şehittir.

" mustafa'lar ölür, allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar" Kürt açılımlarıyla Türk silahlı kuvvetlerinin Darbe bahanesiyle PKKlı teröristlere ve dış mihraklara yem edilmesiyle Ermenilere tavizler üzerine tavizler verilmesiyle. TÜrk sanayinin Gavurlara özelleştirilmesiyle CAmilerin Dinlerarası diyalog bahanesiyle Kilise yapılmasıyla Tayyip'e göre "Mustafa'lar ölür Milliyetçilik yaşarsa Allah davası yaşarsa" yaşayacak olan olsa olsa Amerikan milliyetçiliğidir (çünkü dün daha yeni 3 şehit daha verdik sayısını sayamaz olduk) Allah da fetoculara dinlerarası diyalogla yutturulan baba oğul kutsal ruhtur.

Tayyip'in yaptığının Bu kadar arsızca bir siyasi hamle olduğunu dünya alem anlamasına rağmen hala arsızca bu siyasi hamleyi kullanmaya çalışan arsız küçük insanlar ise şerefsizliğin önde gidenini yapmaktadır.

Neyse Nur içerisinde yatsın pehlivanoğlu. inşallah bundan sonra ölecek pehlivanoğullar ölürken yanlarında onlarca dinlerarası diyalogcu dinsiz Kürtçü ermenici bölücü götürürler.
http://www.odatv.com/n.ph...ilah-veriyordu-0609111200

haberi doğruysa sular çok dalgalanacaktır..

--spoiler--
1980'de idam edilen ülkücü Pehlivanoğlu'nun asılmadan saatler önce ifade verdiği, Abdullah Çatlı ile Yazıcıoğlu'nu suçladığı ortaya çıktı. Radikal gazetesinde çıkan haberde Pehlivanoğlu Çatlı ve Yazıcıoğlu'nu ağır bir dille eleştiriyor.

Haber şöyle devam ediyor:

12 Eylülde idam edilen ilk ülkücü olan Mustafa Pehlivanoğlunun idamından saatlerce önce verdiği ifade ortaya çıktı. ifadesinde pişman olduğunu söyleyen Pehlivanlıoğlu kendisini yönlendiren Abdullah Çatlı, Muhsin Yazıcıoğlu ve isa Armağanın cezalandırılmasını istiyor.

Devrimci liler Federasyonu tarafından bu yıl ikincisi bugün açılacak Utanç Müzesinde 12 Eylül yargılamalarına ilişkin dava dosyaları da sergilenecek. Sergilenecek dosyaların bir tanesi de 1977de öldürülen Erzurum Atatürk Üniversitesi öğretim görevlilerinden Orhan Yavuza ait. Yavuz ülkücü olduğu iddia edilen kişilerce kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Bu davada ifade verenlerden biri idam edilen ilk ülkücü olan Mustafa Pehlivanoğluydu. Pehlivanoğlu 7 Ekim 1980de gece saatlerde idam edildi. Pehlivanoğlu idam edilmeden saatler önce Mamak Cezaevinde askeri savcıya çarpıcı ifadeler verdi.

Peşimi bırakmadılar

Pehlivanoğlu saat 15.30da verdiği ifadesinde Abdullah Çatlının kurduğu örgüte nasıl katıldığını şöyle anlatıyor: ideolojik nedenlerle kurşun sıkmaktan cezaevine ilk düştüğümde 6 ay kaldım. Sonra tahliye oldum.

Ankaraya döndüğümde isa Armağan ve diğer arkadaşlar ziyaretime geldi. isa bana Abdullah Çatlı ile suç dosyalarımdan birini yok ettikleri için tahliye edildiğimi söyledi. Niyetim askere gitmekti. Ancak isa ısrar edince Abdullah Çatlı;yla görüştüm. isa Armağan bir örgüt kurduklarını söylüyordu. Abdullah Çatlı ile sonraki bir görüşmemizde Abdullah Çatlı, isanın kurduğu örgütü teyit ederek, örgütün isminin TUŞKO (Türkiye Ülkücü Şeriatçı Komando Ordusu) olduğunu bu örgütün Türkiye çapında kurulduğunu ve Ankara sorumlusunun isa Armağan olduğunu belirterek benim onlara yardım etmemi istedi.

Katliam Çatlının eliyle

Pehlivanoğlu yaptıkları eylemlerde kullandıkları silahların isa Armağan tarafından temin edildiğini de ifade ederek Hatta Balgat olayında kullanılan li Baretta marka tabancıyı Abdullah Çatlıdan almıştım. isa silahları Niğdeden getirerek Abdullaha veriyordu. Abdullah örgüte dağıtıyordu dedi.

Pehlivanoğlu, çarpıcı ifadesini şöyle sürdürdü: Balgat olayı olduktan sonra benimle ismail Köksalı kaçıran otomobil MHPli bir milletvekiline aitti. Bunu arabayı kullanan Şevket Çetin söyledi. Şunu açıklayayım, bu araba MHP milletvekillerinden bir tanesine aitmiş. Fakat ismini bize söylemedi.

Muhsin Yazıcıoğlu perde arkasından yönetiyordu

idam öncesinde verdiği ifadesinde Muhsin Yazıcıoğlu ve Abdullah Çatlının dernek başkanlıkları döneminde çok faal olduklarını belirten Pehlivanoğlu şunları anlattı: istanbul teşkilatını genel merkeze bağlayan bu ikisi olmuştur. Yazıcıoğlu perde arkasındadır. Örgütü yöneten kişidir. Parti ile ilişkisi olan şahıslar Muhsin Yazıcıoğlu, Abdullah Çatlı, Şevket Çetin;di. Yapılan eylemlerden partinin haberi vardı.

Pişman olduğunu kaydeden Pehlivanoğlu Beni yönlendiren ve bu duruma düşüren kişilerin de yasal cezalarını çekmelerini istiyorum. Olaylarda kullanılan silahlar teşkilatta pis silah olarak adlandırılırdı, bu silahlar taşraya giderdi. Oradan bize Ankara da kullanılmayan silah gelir, bu şekilde silahlar örgüt içerisinde devamlı dolaşırdı. Bu emir ve direktifi verenler, eylemleri yönlendirenler Abdullah Çatlı, Muhsin Yazıcıoğlu, Şevket Çetin ve Esat Bütün dür..
--spoiler--
işkence ile alınmış ifadeleri ciddiye almaya kalkacaksak, dava dosyalarında ne itiraflar var. ben tavşanım diyen fil hikayesi misali, c-5'e girmeyen, girenleri dinlemeden yapılan uydurma haberler.
çok sevdiğim halde zaman zaman politik sebeplerle popülist konuşan sayın başbakanın, haddi olmadan adını ağzına aldığı ülkücü şehit.

üç hilal' in gerçek şehitlerindendir mustafa pehlivanoğlu. bugün kenan evren' in yargılanacak olması, ülkücü hareketin hiçbir şehidini geri getirmeyeceği gibi, ülkücü harekete senelerdir atılan iftiraları da unutturmayacaktır.

mübarek şehitler üzerinden siyaset yapmak isteyen sayın başbakanın ise daha gerçekçi yöntemler bulması hayrına olur. zira türkiye çok değişti.
allah davasının yolcusuydu.yolunu bastılar.yoluna darağacı kurdular.o son sözünde dahi vatan sağolsun dedi...
http://www.youtube.com/watch?v=xKqD50V7XDc
http://www.youtube.com/watch?v=AV3oq0tVjFU&feature=related
darbecilerin bir bu yandan bir o yandan zihniyetine kurban gitmiş ölüm cezasını hak etmemiş genç.
gündeme yakışmayan adam. bazılarının siyaset malzemesi yapmaya çalıştığı şehidimiz. yaramız. yarimiz.
şehadetinin 32.yıldönümünde hürmetle andığımız kutsal dava şehididir.
olayda silah kullanmadığı anlaşılan fakat solcu necdet adalıya denk olsun diye asılan ülkücü yiğitdir.9 ların reisidir.yüce allahın kabri başında bana babasının elini öpmeyi nasip ettiği aziz şehidimizdir.
ne sizleri unuttuk ne de kahpe eylülleri!
(bkz: fikri arıkan)
(bkz: ali bülent orkan)
(bkz: ahmet kerse)
(bkz: cevdet karakaş)
(bkz: cengiz baktemur)
(bkz: halil esendağ)
(bkz: selçuk duracık)
(bkz: ismet şahin)
idamından hemen önce anne ve babasına vedalaşma mahiyetinde yazdığı mektubu ile sağcı ya da solcu bir çok kişinin gönül telini titretmiş kişidir. hayatım boyunca ideolojik ayrım gözetmeden gerçekten inanmış, kendi doğruları için yaşamış, savaşmış ve bedel ödemiş insanlara hayranlık duydum. mustafa pehlivanoğlu'da bunlardan biri işte.