bugün

Yok be bence eğlenceli ben yapmak için baba tarafının vefatını bekliyorum mesela.
sade düğünler iyi. oynamalı zıplamalı olanlar bana göre değil.
Çok kalabalık olmayan düğünlerin iğrenç olduğunu düşünmüyorum.
bence hiç de iğrenç değildir. keşke şimdi de düğün olsa da gitsek.
niye lan...
sevdiğim bir insanın düğünü ise...
bildiğin eğlenerek, tadına vararak oynuyorum ben.
hatta istek parça bile yapıyorum... azize... erik dalı falan.
oynarken de keyifle oynuyorum.

eskiden böyle idi asıl. halaydı teyzeydi... bildiğin kutlardı. oynarken o keyifle oynardı.

o duygunun da anası zikildi.
Cahil insan işi. Sıcakta yapılanı bildiğin makyaj ve ter kokuyor.
iğrenç değil hatta ses sistemlerini kulak ağrı eşiğinin üzerinde açmaları haricinde , mutluluktur, neşedir.
gelin ve damadın dıdısının dıdısı olarak çağırıldığın düğün tabii kötü oluyor ama cemiyet sahibi arkadaşın ya da tanıdığınsa keyfine diyecek yok. işte, o düğünlerde çiftleri zorla dansa kaldırıp hem halay çekip hem de zeybek oynayan, geline de damada da altın takan o meşhur halay başı adam benim. Düğünlerin aranan yüzü. Düğün sonu çorbacısı. Her akşam bir arkadaşım evlense, hepsinin düğününe seve seve giderim.
gelin ve damadın dıdısının dıdısı olarak çağırıldığın düğün tabii kötü oluyor ama cemiyet sahibi arkadaşın ya da tanıdığınsa keyfine diyecek yok. işte, o düğünlerde çiftleri zorla dansa kaldırıp hem halay çekip hem de zeybek oynayan, geline de damada da altın takan o meşhur halay başı adam benim. Düğünlerin aranan yüzü. Düğün sonu çorbacısı. Her akşam bir arkadaşım evlense, hepsinin düğününe seve seve giderim.
kacinilmazsa zevk almaya bakacaksin.

en guzel cicilerimi giyip saclarimi fönleyip butun arkadaslarimin dugunune gittim.
bir kismi bosandi.tekrar evlenen bile oldu. onlara bile gittim.
cunku arsiz bir bekar olmak bunu gerektirirdi.
baldizina yapmaya calisan bile oluyor kucuk sakalar komiklikler gevrek gulmeler sira sende bariscimlar.

arkadaslarimi evlendirmeyi cok severim. ordovr tabaklarini yaptiklarim bile oldu.
kuşkusuz ki çok eğlenceli bir şey.
20'li yaşlarımda evlenmiş olsaydım belki bu kadar zor gelmezdi ama 30'larımda artık gözümde çok büyüyen organizasyon.

Benim gibi neredeyse başından geçen iyi ya da kötü hiçbir olayı 3-5 insan dışında kimseyle paylaşmak istemeyen birisi için hayatımın en anlamlı günlerinden birinde yüzlerce davetlinin önünde bulunmak oldukça zor.

Hele bir de organizasyonda çıkması muhtemel aksaklıklarla uğraşmak falan daha da korkutucu. Zaten tantanasız, sakin ve gösterişsiz yaşamayı seven birisiyim. Bir de böyle bir curcunayla bu yaştan sonra uğraşmak gerçek bir facia.
Bir düğün fotoğrafçısı olarak katıldığım düşüncedir. Bir çok insan gördüm tanıdım. Düğünden gerçek anlamda soğudum. O kadar soğudum ki kendi düğünüm olsa gidip gitmeme konusunda ufak bir ikilem yaşarım.
gelinen konjonktürde yanlış olmayan bir önerme.. ama bu olmadan da olmuyor..
Az kisiyle iyi olur bence ama torun tombola igrenc hakkaten.
Ben seviyorum düğün düşüncesini. çünkü sevdiğinle sevdiğin insanlar ile bir araya gelip mutlu gününü paylaşmak çok hoş. Abartılı bir düğüne karşıyım sakın yalın olması güzel olur. Lakin hayalim havai fişeklerin kaliteli ve yarım saat sürmesi. Ah ah bir hayalim vardı o da olamadı. istenmedim ne yaparsam yapayım. Demek ki bazen sevgi yetersiz kalır düğün için..
Birak dugunu nisan da igrenc benimkisi baya sasaliydi netekim olmadi, daha da siksen , Kessen oyle sasali islere girmem, zaten kimseye asik olamiyorum amk bu zahmet niyeydi, tam 1 deli sacmasi.
Hele ki sünnet düğünü.
Ne ayıp bir şey bu ya.
Bir et parçası kesilecek diye yüzlerce koskoca insan aman Allahım..
Kına ve damat evi basma da aynı şekilde. Birader gecenin bir yarısında damatın evini basmak nedir. Üstelik yıkıp geçiyorlar ortalığı. Tam elektriğe vermelikler.
Düğün iğrenç bir şey değil arkadaşlar siz fakirsiniz. Fakir düğünleri cidden iğrenç gerek yok.
Sırf Bunun yüzünden 35 yaşında hala evlenmedim. Ciddi moda girdiğim bi sürü manitadan bunun yüzünden ayrıldım. Ama gel gör ki şu an platonik aşkım 8 tane düğün yapacaz dese tamam derim. Öncekilerin ahı tuttu aq. Karma adamın amına böyle seneler sonra koyuyor işte.
Sırf birileri iğrençce ortalıkta göbek atıp, aç köpekler gibi yaş pasta yiyecekler diye 5-6 yıllık borç ödemenin güzelleştirilmiş ismidir düğün. En iyisini de yapsanız bir kusur bulacak insanoğlunu, 2-3 saat eğlendirme çabası yerine oturdukları yerden sade bir nikah töreni izletmeye mahkum etmek gerekir. En azından salonların kolonlarına gömülen para da cebinizde kalır. Ya da 2 seviye daha nezih bir yerden ev alırsınız. Yani ben öyle yapcam. Kalanını bilemem..
Gelinle oynamak ilginç olurdu ama.
Normal düğün hadi neyse anlaşılabilir de Sünnet düğünü gerçekten gereksiz.
Saçma ve gereksiz bir olay dedi düğün salonunun kazancını hesaplamaya çalışan kasketli dayı.