bugün

sözlüğün istatistik şeysi. kalkması gereken sikimsonik bi aparat. daşak geçenlerin ardı arkası kesilmiyor amk.
birisi itiraf başlığına ''çiş yapmaya üşeniyorum'' deyip 1. oluyor.
birisi cep telefonu kaybetmek başlığına '' üstüne soğuk su içmektir'' deyip 2. oluyor.
birisi kısır başlığına '' bu saat de yenmemelidir'' deyip 3. oluyor falan.
şimdi gidip osuruk başlığına '' bızztttttttt' yazcam. bakalım nolcak amk.
görüşürüz.
1. sırada ''göttür''. (#19759362)

2. sırada ''vermek'' (#19759280)

işte size uludağ sözlük!

bunları yazan arkadaşlara değil lafım. bu onların suçu değil bilirim. zaten 9-10 oyla istatistiğe girilebilen bir mecrada derdim bu değil. üzüntüm burda emek verip, özenip birşeyler söylemeye çalışan ancak bir tane bile oy alamayan ya da eksilenen, yazdıkları sol frameden akıp giden ve kaybedilen yazarlar için.

yazık.
yaran facebook iletileri başlıklarıyla doludur her zaman.

sağdan soldan kopyalanan, çoğu da başkalarının tweetleri olan entry'lerle millet coşturuyor karmasını, dereceye falan giriyor.

hayat ne garip, helikopterler, bisikletler falan.
bırak başkaları tebrik etsin dediğimiz liste. vıgır vıgır hamamböceği gibi her yer tuhaf dolu.
2 gündür bir şeyler olan entrylerdir.

sabahları pek kıymetli yazar arkadaşlarımın, sözlük'ün ekseriyetinin teveccühüne mazhar olmuş entrylerini okumak suretiyle, kah gülme, kah düşünme, kah öğrenme imkanına ne yazık ki 2 gündür kavuşamıyorum.

hayırdır inşallah?
Büyük başarı.

Başarılarının devamını dileriz.
ilk üçü uludağ dan şikayetlerinin aldığı entrylerdir. bu mesajı yönetim alır artık amk.
yeni sözlük fasafisosu. dünün dikkat çeken entrylerini tarihe gömmüş.

diğerleri için;

(bkz: dünün kötü entryleri)
(bkz: önceki günün beğenilen entryleri)
(bkz: önceki günün kötü entryleri)

(bkz: geçen yıl bu zamanların zikindirik entryleri)
bi başlık açın, 'sözlüğün falan filan yazarları', 'sözlüğün xyz yazarları' gibi gibi. bu listeye 15-20 geri zekalıyı dahil edin mutlaka. bu ortamdakilerin en küçüğünden en büyüğüne kadar alayı yavşak olduğu için bu gevşekler takımı o listede nicklerini görüp mutlu olacaklardır. büyük üstadlar bu duruma 'siklenmenin getirdiği mutluluk ve dunning-kruger etkisi arasındaki paradokslar' diyorlar. yani ben diyorum bunu. dediğim gibi birkaç osuruk suratlının nickini yazın oraya, ki mutlu olsunlar ve bu mutluluk size artı olarak dönsün. sonrasında da en beğenilenler listesi. tenekenin bol olduğu bu tür ortamlarda bu taktik her zaman işe yarar.
dün inanılmaz bir saçmalığa dönmüştür. evvelden de böyleydi ama dün tam tuhaflaştı. benimde 2 tane sıradan entryme 20 şer artı oy verilmiş listede olmasa bile. titoşun da dediği gibi belli ki bunu 1 veya 2 kişi yapmış yedek hesaplar ile. liste yukarıdan aşağı fecaat ama 1.sıradaki entrye bakıp bakıp duruyorum sabah beri. yazan arkadaşı zerrece itham etmiyor herhangi bir ithamda bulunmuyorum. "coming soon" yazan bir entrye 30 küsür oy verenlere ne denir bilemiyorum. liste baştan aşağı fiyasko. dediğim gibi yazarları üzerilerine alınmasınlar sakın onların zerrece kabahati yok.

moderasyona elinizde kanıtlarla gitseniz bile "gereği yapılacaktır" falan deyip geçiştiriyorlar. seninle benimle zerrece ilgilenmeyen adamlar bazı silik olan yazarların nick altı başlığına ne yazarsan yaz "polemik amaçlı entryler silinir" diyerekten 20 dakikada entryleri yok ediyorlar. onların mesaisi de bu galiba sözlük kuralları sözlük düzeni şeylerinde bile değil. eş dost akraba yalaka korunup kollansın tek mesaileri bu.
sozlugun ne kadar bos insanlardan olustugunu gosteren entrydir. tanimadiginiz, kezban diye yaftaladiginiz elin kizi ve adami icin ilk 5 begenilecek kadar entry giriyorsunuz. begenilecek diyorum bak. yani okunup oylanmis. e be aminakodum daha gecen gun entry girmeme eylemi yapmadin mi sen? butun sozlugun isi gucu bu olay hakkinda dedikodu yapmakmis meger. ama yazdigi entrylere bakarsin tamamen zit. kizlara 'erkeklerden baska bise konusmuolar yea, bide alisveris' diyerek surekli bok atan herifler 2 kisinin iliski dedikodusunu yapmaktan da geri kalmaz. sizin aminiza koyim. ayriyetten o iki yazarinda aminakoyim.
adım gibi eminim;

dünün beğenilen entrylerine göz attıktan sonra zall ve moderasyonun "olum bu ne lan? Bence günün en seksi entryleri diye bi fasilite açalım lan yazık şu hale bak" dedikleri ve açılması için toplantı yapıp az sonra da hayata geçirecekleri bi fasilitemiz olacak abi aha yazdım şuraya.

Olması şart.

Vay anasına ya; 30 entry ve 20 si sevişken.

Bence o başlık sayısı 31 sayısına çıkartılsın. Günün anlam ve önemini, dünün beğenilenlerin gidişhatını da bozmamış olur sayısal olarak hem.

O değil de, dünün begenilen entrylerinin başlıklarını altalta okumak başlığı olsa baya bi anlam yüklü de oluyor lan.

6-Pipinin kalkış izni istemesi

7-Dünyanın en büyük gögüslü kadını

O gögüsleri görüp sahibinden kalkış izni istemeyen bi pipi düşün.. yeminle hayata küser olum.

Ahahah 4. entryden 13'e kadar olanlara dikkat! uyum muhteşem. 13. ten sonra uyum bozulmuş. 13. sayısı uğursuzdur diyene selam. Ahengi bile bozdu şeytanın rakamı.

oha lan 13 sayısının tersten okunuşu da 31. bi şey anlatmaya çalışıyor bu sayılar, tırsıyorum evet.

Aferin size ömer çelakıl'a bağlanıp şifre de çözer oldum.
birinci sıra: semir erden in kolu

"sırplara giren koldur."
--
üçüncü sıra: referandum dan hayır çıksın hesabımı silerim

"+ referandum dan hayır çıksın hesabımı silerim.
- çok da sikimizdeydi affedersin."
--
beşinci sıra: 0 5 saniye

"basketbol için uzun bir süre.

(bkz: 11 eylül 2010 sırbistan türkiye basketbol maçı)"
--
yedinci sıra: msn de sürekli gülen insan

"insanı deli eden, ota boka gülme animasyonu gönderen insandır.

- lan notlar açıklanmış mı?
+ :D
- olm kalmış millet
+ :D

hastalıksa bu bir an evvel engellenmeli."
--
sekizinci sıra: sözlük yazarlarının itirafları

"galiba bazen çok saf olabiliyorum sözlük.

+piç arkadaş
-ben.

+bana bir tane puding versene.
-neyli puding?
+sütlü puding.

bunun üzerine pudinglerin olduğu reyona giderim ve

-oğlum, sütlü puding kalmamış. kakaolu, vanilyalı bir de muzlu var.
+puahhahaha. oğlum sütlü puding mi olur lan. zaten bütün pudingler sütlüdür. kakaolu ver safım benim."
--
komik bile değil bu durum. rezalet. tam bir rezalet.

ben en kötülere bakmaya karar verdim artık. trolleri eksilerim daha iyi lan.
sözlüğün amacını belli eden listedir bu.

bakalım hemen;

1. koministimam/#17488674 fotoselli adam
2. canlı bomba olacağım diyen bdpli vekil/#17487834 ilerde solda
3. sözlükte tanışıp evlenmek/#17491132 suskun005
4. koministimam/#17489104 senyolcubenhanci
5. koministimam/#17489349 serafin
6. koministimam/#17493203 tomtom adam
7. fundathen/#17489193 koministimam
8. sözlük yazarlarının itirafları/#17485989 same shit different day
9. koministimam/#17492952 serafin
10. fundathen/#17490210 tarihci76
11. sözlük yazarlarının itirafları/#17486207 francesbean
12. uludağ sözlük te hiç güzel kız yok/#17495427 kukla
13. koministimam/#17489405 yazdimoldu
14. texas ve louisana nın abd den ayrılmak istemesi/#17490568 nick the chopper
15. ben bunu silahla poz veren gerizekalıya yazdım/#17488785 facali ve yarali yurek
16. fundathen/#17489551 serafin
17. ben bu yazıyı köpeğime yazdım/#17487375 en arka cam kenari
18. antikaw militarist/#17485671 the ancient ones
19. vicdani mastürbasyon yoluyla gebermek/#17490700 spaagettin
20. sözlük yazarlarının itirafları/#17485635 islak guru
21. uludağ sözlük te hiç güzel kız yok/#17495379 fikir muhendisi fikri
22. sözlük yazarlarının itirafları/#17486827 furkanr
23. sevişirken sizli bizli konuşmak/#17490650 mercurial
24. hilal cebeci nin solcu olması/#17492942 her boku bilen adam
25. askere gitmeden önceki son on gün/#17494352 angara bebesi 06
26. sözlükte beni anlayabilecek düzeyde yazar olmaması/#17491441 dusunuyorum oyleyse boku yedim
27. sözlük yazarlarının itirafları/#17485750 kendinikesensatanistkedi
28. sözlük yazarlarının itirafları/#17486287 marahdurimeh
29. ben bu yazıyı sana yazdım/#17486988 children of condom
30. bir yetkiliyi arkasına alan sözlük yazarı/#17487688 tomtom adam

30 tane entryden tam tamına 10 (ON) tanesi bir yazarın başka bir yazarın nick altı entrysi. daha kötü olan ilk 10 entry, en beğenilen ilk 10 entryden 8 tanesi nick altı * .

30 entryden 6 tanesi sözlük yazarlarının itirafları başlığından,
3 entry ise ben bu yazıyı x'e yazdım tipi entryler.

bu en beğenilen 30 adet entry için bir adet (one, ein- bu 2 dili biliyorum sadece) bilgi içerikli entry yok.

valla pek fazla kasmadan, beklemeden uludağ sözlük ismini uludağ forum olarak değiştirmeli.

en azından daha çok gelir sağlar forumun sahibi.
listenin başından ve sonundan birer örnekle hakkında fikir sahibi olunabilecek istatistik.

dünün en beğenilen entrysi:

poposunu açıkta bırakacak şekilde tayt giyen kız

--spoiler--

kulotlu corapla ortada dolaniyormus gibi gozuken kizdir. o popo kapanacak. o ne oyle ya. sahsen ben utanır ve kapatirim bir elbise veya uzun bir bluz tarzi bir sey giyerek.

--spoiler--

bir de liste sonundan gelsin:

sütyen takan kadınların fakir olduğu gerçeği

--spoiler--

herkes mememizi görmesin diye sütyen takıyoruz.

--spoiler--