bugün

hakkari'nin trafik kodu.
gelmesinden korkulan yaş
(bkz: otuz)
(bkz: yunanistan)ın milletlerarası telefon kodu...
erkek için evlilik yaşı.
orta yaş bunalımının yaşanmaya başlandığı yaştır.
sinüsü 1/2'dir.*
insan ömrünün en güzel yıllarının başladığının düşünüldüğü yaştır.
bazıları tarafından "os" diye telaffuz edilen talihsiz rakam.
(bkz: osbir)
(bkz: oski)
(bkz: osüç)
bir grubun itirafıdır. otuz
erken boşalmayı da simgeler.
30 lu yaşlara girmek. artık 3 ile başlayan rakamlar vardır hayatınızda, kardeşlerinizin çocukları üniversiteye gitmeye başlamıştır, adam olup zamanında evlenseydim, bizim çocuk da şimdi ortaokul da falan olurdu dersiniz, ama bunu düşünmek bile yaşlandığınızın göstergesidir. hafiften başlar orta yaş bunalımı, yaşlıyım ben, yaşlıyım ben dersiniz artık.
onun yaşı. hiç bilmediğim ama en çok bilmek istediğim. merak ettiğim. gözümün nuru, sönmüş söncek ferim. o kadar yolun devirdin, ben de keşke biraz büyüseydim. büyüdün bebeğim büyüdün... geceni mahfettim üzgünüm, mutsuz ettim seni o an, o kadar bensiz olduğunu düşündüm o kadar kin doldum ki sana yapacak tek şeyim kendime zarar vermek dedim onu bile yapamadım, mutsuzum. çok mutsuz.

sayıların en anlamlısı, senin yaşın çünkü.
kadınların 30 olmasına rağmen her zaman 29 demelerine sebep olan rakamdır.
yarı yol arefesidir aynı zamanda

(bkz: yaş 35 yolun yarısı eder)
yaş olarak bi garip duygulara sevkeden seysi.

(bkz: anne ben yaşlanıyorum)
kadınların en güzel olduğu yaş.
(bkz: öle diyorlar)
(bkz: gördüm değil duydum)
(bkz: shabani nonda)
erken boşalma katsayısıdır.
roma'nın mısır'ı fethettiği tarih. isa'dan önce 30.
31 den önceki doğal sayıdır. asal değildir. 8 tane tam böleni vardır. pozitiftir. 10 un katıdır. logaritması ise logx e göre; log30 da log3+1 e eşittir.
ardışık ilk 3 asal sayının çarpımıdır.
ona bakarsan bi yerde altı kere beştir de otuz. ayna görüntüsüyle de aynı sonucu elde ederiz hem, ne hoş.
mavi nin güzel şarkısı.
4 yıl sonraki yaşımdır kendisi lakin korkutucu gelmemektedir her nedense. beni korkutan 33' ten sonrasıdır.