bugün

hayat kurtaran bir meslek. fakat şöyle bir sorun var ki aldıkları maaştan yakınan doktorlarımız neden maaşlarını asgari ücretlilerle, tesisatçılarla ya da kamu personellerinin saat başı ücretleri ile kıyaslıyorlar. bu ülkede kim hak ettiği maaşı alıyor? hakkınızı arıyorsanız aldığınız yol yanlış. daha fazlasını hak ediyorsunuz evet ama maaşlarınızı başka mesleklerle kıyaslamayı artık kesin. bu insanlar sizin maaşınızı yemiyorlar . bunun suçlusu o vatandaş değil sizin başınızdakiler. sağlık bakanlığı,sizi dövenleri bağrına basan sağlık bakanlığı. 5 dakikada bir hasta muayenesine izin veren saçma sapan sistem. doktorları hak ettiklerinden az maaşla robot gibi çalıştırıp,insan sağlığını bozan nöbetler veren mobbingçiler ve bakanlığınız.
siz canla başla çalışıp hayat kurtarmaya çalışırken hiçbir vasfı olmayan ve yatmaktan başka şey yapmayan torpilli vekiller yüzbinlerce lira alıyor. maaş kıyaslaması yapacaksanız asıl buradakilerle kıyaslayın. sizi koruması gereken kişiler hiçbir şey yapmıyor.
iyi ki varlar. Minimum 6 sene temel eğitimin üzerine ömürleri öğrenmekle çabalamakla geçen harika insanlar. Ego konusunda genellikle sorun yaşasalar da yaptıkları işi görünce tolore edebiliyor insan.
cevdet aykan adındakinin adını önce hastaneye verip sonra söktükleri insanlar.
Ülkemizde kıymeti bilinmeyen mesleklerden bir tanesi.
Doktorlar dizisi varken ya da izlerken ani bir zaaf hissediyordum nedense.
eski tarih sayfalarından bu yana kutsal sayılan meslek. savaş meydanlarında dahi dokunulmazlığı vardır. doktor canını, hukuk malını, mühendis de yaşam kaliteni yükseltir diye gider tarih sayfalarında.
Civanım. Ya da jivago.
sağlıkçıların geneli için söylenebilir.
bi kaç kez hayatımı kurtaran kutsal insanlar.
her türlü saygıyı hakediyorlar.
görevi, tabiki yapacak diyemezsiniz. hayat bu. araba falan değil.
size tavsiyem ne yaparlarsa yapsınlar takışmayın. tamam hocam diyip çekilin ortamdan.
az buz iş yükü ve stresleri yok. çekilmez bir iş hayatları var.
hakan taşıyan söylemişti. boşuna benimle uğraşma doktor...
Ben doktora gitmiyorum, o yüzden balgam söktürücü yazamıyor.
algıya gel. abisi doktormuş. ama kardeşi işçiymiş. hatta işçi kardeş dr ağabey den 2 kat fazla maaş alıyormuş.
sosyal devlet adı altında bekçilere uzman doktordan fazla maaş veren devlet, yıkılışına çeyrek kala olan bir devlettir.
Sanırım yakarsa dünyayı doktorlar yakacak. Böyle saçma salak sikko düzene aslında tüm meslek erbabı ses çıkarmalı ama doğulu bi toplum olduğumuz için sinik yetiştirilmişiz. En azından sonuna kadar destekliyorum ben. Ne yaparlarsa yapsınlar haklılar. 3-5 gün ağrı kesici yazdıramadı diye çemkiren sözlük malları da iyi düşünsün.
Bu insanlar genellikle itici ve yasakçı tipler olurlar.
doktor tanıdığım var. üniversitede iyi arkadaş biriktirmişim. kendimi kötü hissedince tık rapor yaz diyorum yazıyor. kral kadın. gerçekten çok iyi ve güzel bir insan. tam evleneceğim özellikte. ama ne var ki açılamıyoruz .d
Uzun süredir midemden rahatsızlık yaşıyordum. Doktorum sayesinde şuan gayet iyiyim. işinde çok başarılı.
Kaynak: https://www.mfatihcan.com/
görsel
sağlıklı bir organı iyice bozmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum. bunlar değil 6 yıl, 40 yılda okusa yine aynı değişen bir şey olmaz. özellikle türk doktorlarından uzak durun. sırf daha fazla para almak için burun dan fazla kemik alan adamlardan bahsediyorum.
şu zamanlarda değeri daha çok anlaşılan kişi/kişilerdir. evet.
şu günlerde hayatlarını riske atarak yoğun çalışan emektarlar.
Aşk yarasıdır bu; ilaç kapatmaz
Verdiğin teselli beni avutmaz
Dermanı yardadır sende bulunmaz
Boşuna benimle uğraşma doktor

sen coronalılara bak doktor.
oldukça sabır ve emek isteyen meslek.
ivne yazar ilaç yazar severiz iyi ki varlar.
insanları tedavi ederek kazanç sağlayan meslek türü.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar