bugün

gec kar$ila$tigim icin pi$manlik duydugum dizi. yakalanmamak icin neler yapmasi gerektigini bilen bir adli tip gorevlisi ve ayni zamanda bir seri katilin hikayesi. cocukluktan sure gelen sorunlarinin ileride de devam etmesi fakat bu sefer profesyonelce i$lenen cinayetleri anlatiyor. henuz bir kac bolumunu izleyebilmi$ olsamda aklimda yer etmi$tir.
--spoiler--
katil dexter
--spoiler--
hiç final yorumu okuyup kendimi yıpratmayacağım ama şu var ki;

--spoiler--
finale kötü diyen siktirsin gitsin fox'daki töre dizilerini izlesin.

dünyanın canavar olarak baktığı adam en büyük insanlığı yapıp hayatından tekrar ve tekrar hatta en sonunda yürek burkarak vazgeçti ve diziye ve karaktere en uygun son budur. deb gitmeliydi ki bu acı dexter'ın o özenilesi kalbinin kaldıramayacağı bir şey değil. tekne sahnesi dexter'ı ağlatamadı ama şerefsizim 10 saniye daha sürse gözümden yaş gelirdi. ve o son bakış; dexter may die but the dark passenger is still alive.
--spoiler--

elveda sahanda yumurtaya ketçap sıkan adam, elveda hannah. harrison, aman evladım dikkat et kendine oku oku.
--spoiler--

8 sezon boyunca , polis merkezindeki ahalinin dexterın seri katil olduğunu öğrenecekleri anda ki yüzlerini merak ettim. ama kimse anlamadı . alternatif son çekilmeli.

--spoiler--
3. sezon finalinden sonra dexter morgan için;

-lostta olsa benjamin linusun beynini okur,
-heroesda olsa syların gırtlağını alır,
- prison breakde olsa scofielda akıl verir,
- terminator the sarah connor chroniclesda olsa john connorı tokatlar, direnişin başına geçer,
- ve how i met your motherda olsa barney stinsondan daha çok kadın götürür.

demek yanlış olmaz. bu karaktere saygı duymamak elde değil.
oğlumu askere yollamış gibi hüzün kapladı içimi. kaç ay seni mi bekleyeceğim lan?
o halde;

gel dextere gel dextere bitsin bu hasret...
Bitişiyle üzmüştür. Ah hele o donutlar.
Kullanmakta sakınca görmediğimden yazar arkadaştan alıntı yapıyorum. Çok hosuma gitti.
Yarım kaldı aşkımız;
Ikimiz de şaşkınız.*
tek başına yaşayan adli tıp uzmanı dexter' in, suça karşı kahramanca mücadele etmesini anlatan dizi. diziye adını veren kitapta yer alan mizah unsurlarının diziye serpiştirilmesi muhtemeldir.
adamlar yapıyor dedirten dizidir. fakat arayı çok uzatıyorlar yeni sezon tam 9 ay sonra şimdi hamile kalsam yeni sezonun ilk bölümünü çocuğumla oturup izleyecem.
amerikan hazır giyim markası.
e2 de yayınlanmaya başlayacak dizi. ayrıca
(bkz: dexter holland)
--spoiler--

4.sezon finalini çok merak ediyordum, çok egzantrik bir şey bekliyordum ama bunu beklemiyordum. izleyeli yarım saat oldu ve tüylerim diken diken, bu yapılır mı arkadaşım. hayatımın bütün enerjisini aldınız şu an. 9 ay anasını satayım bide. anamın karnından o kadar sürede çıkmadım ben lan.

şimdi ciddileşmek gerekirse de, harry'nin dizinin başından beri vurgulamak istediği kurallar, sonunda dexter'ın sonu oldu. üstelik bu kadar rita'ya bağlanmışken. hiçbir dizinin 4 sezon kendini zevkle izlettirdiğini görmemiştim, senaristleri tebrik etmek isterim. 5.sezonun hiç beklenmeyen bir şekilde biteceğini düşünüyorum. örneğin debra abisinin seri katil olduğunu anlayacak, ya yanında olacak ya da onu yaklayacak, hiç olmadı sonu riya'ya benzeyecek. ama 5.sezon adamın ağzına çok fena sıçar!

--spoiler--
--spoiler--
-i accept you like a brother dexter.
+i killed my brother
--spoiler--
--spoiler--

gönül meselesi söz konusu olunca her zaman s.kinin sesini dinle.

--spoiler--

masuka reyiz.
yeni başladığım dizi. çok hoşuma gitti ilk bölümü. hep anlatırlardı olm izle çok güzel falan derlerdi. bi katil dizisi amk ne kadar ilginç olabilir ki derdim. çok ayıp etmişim amına koyım. o arkadaşları arayıp tek tek özür dilemeyi planlıyorum.