bugün

eski bir türk rockgrubu.
Stereophonics son albümleri Language. Sex. Violence. Other? albümünden güzel bir şarkı.

sözleri ise:

Ever dance with the devil baby? Oh no
Make my day
Do you feel lucky? Oh no
Tomorrow's another day
Can you walk on water maybe? Oh no
Turn water into wine?
Can I buy you a drink there lady? Oh no
Can you tell me another lie?

So be my Devil Angel
Be my shooting star
Be my Devil Angel
Be my shooting star

Have I seen you somewhere baby? Oh no
I need another line
Are you living the dream there lady? Oh no
Can I tell you what's inside?

So be my Devil Angel
Be my shooting star
Be my Devil Angel
Be my shooting star

Stop the car there baby! Oh no
You can't handle the truth
So what's the point then lady? Oh no
If ya can't stand to play and lose

So be my Devil Angel
Be my shooting star
So be my Devil Angel
Be my shooting star
Be my Devil Angel
Be my shooting star
Be my Devil Angel
Be my shooting star
Be my Angel
ing. $eytan.
(bkz: thedewil)
lucifer'ın altında, demon'ların üzerinde yer alır.
Sabahattin taşdöğen tarafından kurulmuş eski türk rock grubu. Sabahattin abi'nin aynı isimde Şişhane Aslan han'da bir de gitar mağazası vardı.
(bkz: evil)
(bkz: şeytan)
infected mushroom'un psychedelic trance eseri olan parça. süresi 10 dakika 34 saniyedir.
bir egsoz markasi.
Akbaba isimli türk heavy metal grubunun moonlight albümünden bir şarkıdır. ŞArkının söz ve müzikleri grubun solo gitaristi tamer Turna'ya aittir. Çok güzel gitar rifflerine sahiptir. Şarkının sonunda k, tamer Turna'nın vokali olan kısım çok etkileyicidir. Emre Özgen'in nefis vokali ile inanılmaz bir rock şahesiridir. Türkiye'de yapılmış en iyi rock metal şarkılarındandır.

Devil

Last night,someone rang up my door
Last night,ı had to taste the fear
Last night,someone rang up my door

I saw his sabbath of the night
He was runnin for the fight
I had to raise my head

His eyes were just like
The fire on the hell!shone like the sun,
Oh God!It was devil

Refrain:
Devil,touches me in the night,
I had to fight
Devil,touched me in the night
He was so strong!..
bir tekken karakteri. mavi renkte, kırmızı gözlüdür. seçmek için starta basılınca angel seçilir. tekken tag tournament ta kazuya ile beraber seçilirse adam değiştirme tuşuna basıldığında devil ın bedeni kazuya ya dönüşür. tabiki kazuya da devil a.
staind'in V albümünden "3.kişi anlatımı" ile hikaye modunda yazılmış insana kan oturtan bir şarkı. hani eliniz kapıya sıkışır ya.. ani ve büyük bir acı hissedersiniz. uzun zaman geçmez de azalarak biter sonra. ben bu şarkıyı dinlediğimde her hücrem kapıya sıkışıyor sanki..

She sits alone again and tries her best not to pretend that all she used to live
for was the love that wasn't there
And every time she needs to do the things that she believes will fill the void
inside of her cuz he was never there

And she says,
"I swear I'm not the devil
though you think I am.
I swear I'm not the devil."
And she says,
Though you think I am.

He tries to sleep again and wonders when the pain will end the cuts they made run deeper than his cracking outer shell
He looks with tired eyes at all the people hypnotized and wonders what can save him from a self-created hell

And he says,
though you think I am.
And he says,
Though you think I am.

I always fail to see the little things in front of me the things that mean so much to you, a way to let you know
That I appreciate the way you always tolerate but sometimes when I medicate
frustration in you shows me how you feel

But I swear I'm not the devil
Though you think I am
I swear I'm not the devil
And I scream
I swear I'm not the devil
Though you think I am

sözleri de budur.
http://trailers.apple.com/trailers/universal/devil/

adresinden trailerı izlenebilecek olan film. şimdi adını bile yazmak istemeyecek derece de gıcık olduğum şimalayan ibnesinde nartık güzel film beklemek ne derece akıllıca onu bilmiyorum ama hoş gibi görünüyor.
eğer bu filmi güzel çıkarsa, ilk çakışıyla yakaladığı başarıyı kurtarabilir, götü biraz da olsa sağlama alabilir.

şeytanlı, asansörlü bir filmdir.
birçok yerde okudum da film hakkında güzel değil diye hatta çok kötü falan diye yazılar yazılıyor. arkadaş sinema seviyeniz ne kadar elit düzeyde ben anlayamıyorum. ben şahsen zevk aldım filmden. hatta son dönemde sinemada izlediğim birçok filmden güzel. inception dahil. tabi zevkler ve renkler tartışılmaz bunun bilincindeyim. altı üstü bir film kabul ediyorum. bu yüzden çok fazla bir beklentiyle filme giderseniz tabi kötü dersiniz. önemli olan arkadaşlarla zevkli bir vakit geçirmek. bu noktadan bakınca film sade, basit, konu bilindik, oyuncular vasatın altında ama bunlar filmin kötü olması için bir neden değil. sizin filme ne açıdan baktığınız önemli. olaylar güzel gelişiyor. zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsun. geyik yapıyorsun. film sizi içine çekiyor ve sonu hoş bitiyor. bunlar benim için normal bir filmin gözümde güzel olması için yeterli.

arkadaşlarınızla geyik yapmak, eğlenceli bir vakit geçirmek istiyorsanız gidin. fakat yalnız başınıza gitmeyin, evde izlersiniz.
bir taşla kuş katliamı yapmayı amaçlamış filmdir. klostrofobik, karanlık, çığlıklı cinayetli, supernatural olayların birleşimi bir şeyler olmuş. popüler olmuş, olabilecek bir çok ögeyi bir araya getirmiş yönetmen ve bunu yaparken asla sıkıcı olmamış. iyi bir yapım ve izlenebilitesi yüksek bir film. türün meraklısı bir kişi iseniz kesinlikle izleyip, arşivinize almanız gerekmektedir. ben meraklısı olmadığım halde beğendim, varın gerisini siz düşünün. başıyla sonuyla gayet kalburüstü bir yapım.
--spoiler--
filmin başındaki baş aşağı hissi uyandıran çekimlerin filmin sonunda normale dönmesi bilerek mi yapılmıştır bilmiyorum ama gayet güzel olmuş. bir de asansöre binmeden insanların son anda yetişmesi, son anda binmeye karar vermeleri gibi ufak tefek ama şık detaylar film için farklılık yaratan unsurlardan olmuş.
--spoiler--
2010 amerikan yapımı korku, gizem, gerilim türlerindeki film.
--spoiler--
film bazılarının dediği gibi berbat değil. sadece sinema'da izlenemeyecek kadar kötü. hatta elimden gelse internetten indirip kotamı da doldurmazdım (kota dediğim şu 15gb'ı geçince hızı 512'ye düşüren kota) ama tv.'de gece vakti görüp izleyebileceğiniz ve zevk alabileceğiniz bir film.
konusu kısaca "katil kim?" ya da "hangisi şeytan?" sorularının üstüne kurulmuş. filmin başında gökyüzünden ters olarak şehri görmek çok hoştu. zaten film'De şehri yine kuşbakışı ama bu sefer düz bir şekilde görmemizle bitti.
anlayacağınız film güzel başlıyor. şehri, şehir'Deki gökdelenleri kuşbakışı ve tersten görüyoruz. ailesini kaybeden kahraman dedektifimiz bir intihar vakasını araştırıyor. bir gökdelenden içeri giriyoruz. son an'da karar veren ve önceden gelen 5 kişi bir asansöre biniyor. film'in sonunda bunlardan sadece ikisi dışarı çıkabiliyor. çünkü ortam her karanlık olduğunda birisi tahtalıköyü boyluyor. yani her karanlık olduğunda birisine bir şey olacağını biliyorsunuz ve bu heyecanı biraz düşürüyor. ama öte yandan katil kim heyecanı devam ediyor. yani film'in sonuna kadar dikkatimin film'De odaklanmasının tek nedeni bu "şeytan kim?" sorusu ;
benim tahminim genç, dolandırıcı kadındı ama yanıldım. gerçi yaşlı kadın şeytan olduğunu mö. bilmem kaç yılından kalma sprey'i çıkartınca şüphelendirmişti beni ama ölünce bu şüphem ortadan kalkmıştı. e film'in sonunda da bu sebeple ben de mortingen oldum.
film bir sürü amerikan klişesi içeriyor. o güvenlik görevlisinin bunu şeytan yapıyor demesi, kimsenin ona inanmaması, sürekli olarak karanlık olunca birisinin öleceğini bilmeniz, hristiyanlık propagandası vs.
karanlık olduğu sıralarda anlık olarak gördüğümüz korkutucu yüz, filmin kuşbakışı olarak tersten başlayıp düz bitmesi, şeytan'nın kim olduğu konusunda (en azından beni yaptı) ters köşe yapması gibi etkenler film'in artı yönleri. kötü yönlerini de üst'de söylemiştim zaten.
--spoiler--
m. night shyamalan'dan beklemediğim kadar kötü bir filmdi ne yalan söyliyim. kendisinin the happening, the village, unbreakable, the sixth sense gibi filmlerini sevmiş ve signs, lady in the water gibi filmlerini ise hiç sevmemiştim. sanırım bu filmi de (marka olan ismine bakarak söylersem) sevemediklerime dahil ediyorum. ondan daha iyisini beklerdim.
klişeliğini çekim açılarının kalitesiyle örteyi başarmış vasatın biraz üzerinde gerilim filmi.*
--spoiler--

ismiyle geçtiği mekanın alakasız oluşu aslında filme kendini çeken en önemli unsur olmuş bu filmde. film büyük bir iş merkezinin asansöründe 5 ilginç kişilikte insanın kalmasıyla başlıyor, burada klişe düşüncelere girilip içlerinden hangisinin şeytan olduğuna dair teoriler üretiyor, ses ve görüntü uyumu gayet başarılıydı ve klostrofobik duyguları açığa çıkartmayı başarıyordu.

ve yine sürpriz final, polise verilen ders, tesadüften çok kaderciliğin önemi ve izleyicinin aklına gelmesi hiç de kolay olmayacak kişinin şeytan çıkması.

filmin başlangıcında ters gösterilen binaların filmi içerisinde bir anlamı var mıydı o da merak konusuydu açıkçası.

--spoiler--

filmi çok büyük beklentilerle izlemeyin fakat senaryosu m night shyamalan'a ait olduğu için de çok fazla kötülemeyin.
20 dk sonra şeytanın kim olduğunu bulduğum kendimle gurur duyduğum film. klasik shyamalan filmlerinden ,,beğendim,, gözümde filmde kendisini aradı göremedim sanki.
dünyada bedel ödemediğin hataları, sana acı çektirerek öldüren bir şeytan...

o yakındaysa, herşey ters gider.
reçelli ekmek, reçel tarafından yere düşer.
o, şaşırtır.
farklı bir hikaye çizer ve sonunu kestiremezsin...
o, farklı bir görünüme girer ve bunu bilemezsin..
tüm bunlara seyirciysen, bir sebebi var...
cezalandırılıyorsan eğer, bedel ödüyorsundur.

filmdeki dindar görevli, şeytan ile ilgili bu hikayeyi anlatırken o kadar etkilenmesen de;
film bitiminde yatağa yatarken herşey tekrar gözünün önüne gelir ve ister istemez kendini dua ederken bulursun.
ertesi gün işyerine geldiğinde asansör senin için kabus gibi olur.
filmin en büyük başarısı 93 dakikanın tamamını asansörde geçirmesidir. zamanınız değerliyse izlemeyin efendim bu filmi derim.
eski türk rock grubu hala aktiflerdir. beyaz güvercin, atom devri kızları şarkıları meşhurdur. kilyos şeytanı olarak bilinirler.
şeytan demektir.şeytanın ingilizcesi.
senaryo kısır ve çok saçma başlıyor zaten buradan bile anlaşılıyor filmin nasıl olacağı.. oyunculuklar da berbattı onu da hiç beğenmedim. karakterlerin birbirlerine yapıştırılmaya çalışılan bağ maalesef kurgunun vasatlığında savrulup gidiyor. böyle ilginç filmleri sevmeme rağmen gerçekten vasatı aşamayan bir yapım.
shyamalan ‘ın yine kendinden bekleneni verdiği, izleyeni şaşırtmayan yavan, duygusal olmaya çalışan ama olamayan, ders vermek için kasım kasım kasılan kendini korku-gerilim türü sanan bir filmi. Stv’de 5.boyut’un yönetmeni shyamalan deseler, gözüm kapalı inanırım. Klavyenin tuşlarına basmaya bile değmeyecek bu film için sadece izlemeden önce hakkında ne yazılmış acaba? diye merak eden bir kaç kişi varsa onları yol yakınken kurtarmaktır amacım.