bugün

birçok grup konserlerinde araya bu parçadan kesitler koyarlar.
kendimden cok sey buldugum turkudur kendisi.. *
Filmin konusu, oyuncuları pek etkileyici olmasa da müzikleri unutulmazdır.
filmin konusu çok basit olsa da, müzikleri gerçekten muhteşemdir. foghat, alice cooper, lynyrd skynyrd, deep purple, kiss şarkılarını barındırır içinde. şarkılar için bile olsa izlenir. ayrıca rory cochrane in şirin tavırları insanın yüzünde bir gülümseme yaratır, aklınıza alright check ya later repliğiyle kazınır.
pek çok önemli müzik grubuna gönderme yapılan film. yanlış hatırlamıyorsam çocuğun birin takma adı pinkti.*

ayrıca adam goldberg, ben affleck ve milla jovovich castında yer alır. bunlar hatırladıklarım.

http://www.imdb.com/title/tt0106677/
(bkz: led zeppelin) in yarmi$ parçalarindan birisi. 6:27 dakika boyunca üç melodi olmasina rağmen sürekli ini$ler çiki$lar ya$arsiniz.
yönetmenliğini Richard Linklater'ın yaptığı, 1993 yapımı güzel film. 1976 yılında, bir grup lise öğrencisinin başından geçenleri konu almakta. filmde Matthew McConaughey ve adam goldberg de güzel performanslar sergilemiş.
led zeppelin şaheseri. fonda çalarken başka herhangi bir işle uğraşan çarpılır. bence çarpılmalı.
introdaki bass sesiyle en baştan insanı parçalayan şarkıdır.
müziği dile dolanan birşey. ne olduğu bilinmez ama güzeldir.
led zeppelin'in tapılası şarkısı.
soul of a woman was created below diyerek beni benden alan, içinde biraz çelişki barındıran şarkıdır. baştan yok aslında öyle bişey diyor sonradan seni seviyorum bebeğim diye damardan giriyor. ya aslında gerçek aşk da böyle değil midir?
en güzel baby denilen şarkılardan biridir. ayrıca;
(bkz: robert plant) (niye kimse yazmamış bu abimizi?)
(bkz: since i ve been loving you)
şarkının türkçe meali şöyledir:

sersem gibiymişim uzun süredir,karmakarışıkmış kafam,yalan bu
bir kadın istemiştim seni hiç ummamıştım
bir sürü insan konuşup durur ama pek azı bilir
aşağılarda yaratılmıştır kadının ruhu

yaraladın,kırdın beni yalanlarınla
dolan dur tatlım,tanrım, nasıl da geçmişler kendilerinden
tatlı küçük sevgilim, nerelerdeydin bilmiyorum
seveceğim seni, bebeğim, işte yine buradayım

her gün çok çalıştım üç kuruş getirebilmek için eve
sevmek istiyorum seni yavrum ama sen itiyorsun beni
nereye gittiğini bilmiyorum
bilmiyorum nerelerdeydin
tatlı küçük sevgilim, seni tekrar istiyorum

sersem gibiymişim uzun süredir,karmakarışıkmış kafam,yalan bu
bir kadın istemiştim seni hiç ummamıştım
takma kafana güzelim, ne derlerse desinler
bakalım yine ötecek misin, faturanı kestiğimde
pek başarılı olmayan fakat buna karşın empire dergisinin yapmış olduğu bir anketle tüm zamanların en iyi 500 filmi arasında gösterilen, gençlik üzerine kafa karıştırıcı bir deneme filmi diyebiliriz.
Döneminden midir nedir girişini türk filmlerindeki komik olayların,karmaşaların,kaçışmaların yaşandığı sahnelerde arka fondaki müziğe benzetirim.Will your tongue wag so much when i send you the bill de sanki tüm bunları içeriyor,şarkının bir özetini yapıyor gibi.
1970'lerin amerika'sını ve o dönemki lise gençliğini başarıyla yansıttığı için amerikalılar tarafından pek beğenilmiş gençlik filmi.

1970'leri amerika'da yaşamayan, hatta o yılları görmeyen bizler için ise bugünkü yavşak amerikan toplumunun, yavşak gençlik günlerini göstermiş filmdir. akılları fikirleri seks ve alkol olan, ot çekip kafayı bulan, geleceğe dair ne bir planı, ne de kaygısı olan bir grup yavşağın hikayesini anlatır.

günümüz yavşak türk gençliği ile bir çok paralellik göze çarpar. amerikan gençliğinin bu vaziyette olduğu o yıllarda*, sağ veya sol belli bir ideoloji için canını ortaya koyan, idealleri ve hedefleri olan bir gençliğe sahip olan güzel ülkemizde, genç nüfusun o günlerden bugünlere nasıl geldiğini düşünürsünüz.

valla ben filmi izlerken bu düşünce bir türlü aklımdan çıkmadı. filmin de pek bir olayı yoktu zaten. müziklerinin keyfini çıkarırken bir de baktım başladığı gibi yavşak bir şekilde bitmiş.
robert plant'in vokalinin muhteşem olduğu bir led zeppelin şarkısı.ortasında gitar, davul ve basın ayrı ayrı şov yaptığı bir solosu vardır ki dinlediğim en iyi birkaç solodan biridir. jimmy page'in soloyu arşeyle attığı bir versiyonu vardır.
1993 senesinde yapılmış ve günümüzde de pek eşi benzeri olmayan harika bir filmdir. Kesinlikle tavsiye ederim.
Kendini eleştirmen sanan insanları dikkata almayın. Sadece bu film için değil. Hiç bir zaman, olayları bir başkasının gözünden görürseniz efenim sıçtığımız boktan ne farkınız kalır. Kendiniz gözlemleyin.

Filmin konusu 'Okulun son günü, ortaöğretimini tamamlayın lise' ye geçen bir çömezin 'büyüklerle' kaynaşması. Okul Sonu partisinde yaşanan bir takım sıralı olaylar zinciri.' dir. Ultra sade, neredeyse konusuzdur. Film Bir gün bir geceyi anlatır ve biter. Olaylar 76 senesinde geçtiği için fazlasıyla rock&roll' dur. Sevenine tavsiyedir. izleyindir.
Adam Goldberg de oynar hani.
vay vay vay! "dostum, bu elemanların okuduğu high school ise bizimki neymiş ki?" suali ile akılda kalacak film. bu arada, ben affleck ilk gençlik yıllarında da her zamanki gibi kıl. peki ya milla jovovich? yo yo yo. so cool.
led zeppelin parçasından esinlenerek adını almış, harika bir soundtrack albümüne sahip 70lerin gençliğini konu alan eğlenceli film.
Adını Led Zeppelin'in efsane şarkısından alan Richard Linklater'ın yönettiği film, kafası güzel lise öğrencilerinden beklenildiği üzere az karakter derinliği ve bir o kadar minimal olay örgüsüyle hatırlansa da o dönemde bugünkü şöhretlerinden oldukça uzakta olan Michelle Burke, Adam Goldberg, Anthony Rapp, Matthew Conaughey, Cole Hauser, Milla Jovovich, Ben Affleck, PArker Posey gibi oyuncuları bünyesinde barındırır. Bununla birlikte seyredilmekten çok dinlenilmeyi hakeden bir filmdir. Öyle ki bu filmin içinde aerosmith - Sweet emotion, Deep Purple - Highway Star, Alice Cooper - School's out ve No More Mr. Nice Guy, Bob Dylan - Hurricane, Nazareth - Love hurts, Black Sabbath - paranoid, ZZ top - Tush, KISS - Rock and Roll all nite, Lynyrd Skynyrd - Tuesday's gone ve daha nice şarkılar bu filmin içindedir.
led zeppelin'in efsane şarkılarından biri. aynı melodiler defalarca tekrarlansa da sıkılmadan dinlenebilir. ayrıca aynı isimli bir de film vardır.
ben buna şarkı diyenin *.matematiksel bir şey bu çok bilinmeyenli denklem gibi anlayamıyorum page insanmı plant insan mı. nerden gelmiş bunlar arkadaş.
(bkz: cennete giderken dinlenilebilecek şarkılar)
gitarlar ve davul harika ötesi yıllardır bildiğim zeppelin şaheseridir.
gta 2'de arabaya bindiğinizde dinleyebileceğiniz şarkıdır.