bugün

entry'ler (344)

radyoda çıkan şarkının adı

sıradaki şarkı.

radyoda çıkan şarkının adı

sıradaki parça.

kadınların rimel sürerken ağızlarını açması

bende tam tersi oluyor, kalem sürerken de rimel sürerken de ağzımı kasıyorum.

mum lekesi

yonca lodi kan alır
"kendi gider adı kalır."

facebook taki yer bildirme sorunsalı

bir foursquare değil.

pucca

kadın erkek ilişkilerinde aslında çoğu insanın söylemek isteyip söylemediğini söylediği, düşündüğü ve dillendirmediği şeyleri dillendirdiği için bu kadar gündemde.
gel gör ki ilişkileri dengeleyen şey biraz da aklına her geleni söylememektir, kişiyi olduğu gibi kabullenmektir.
ama "ilişki çarkı" -başka bi şey söylerdim de neyyse- gibi çalışan bu abla için böyle bir betimleme yapmak çok yersiz göründü şimdi gözüme, şu an gözüme, her an gözüme.
alttan alta "biri gider biri gelir" felsefesini yaydığı için kafasına tükürmek istiyorum.
kendisinden hiç bahsetmiyor, acaba hayatına girmiş onca adama sorsak onlar ne derdi hakkında?

saçları bozulacak diye kocası ile sevişmeyen kadın

libido sorunu olabilir,
saçından dolayı kendini çok geometrik hissediyor olabilir belki de o geometri yüzünden parçaları ona uymaz olabilir.

yemek yerken elini kullanan kaba insan

"ayy araplar devrimi elleriyle yapmışlar"

hilal cebeci ve doğuşun sanal fantezisi

doğuş'un panpişlere karşı bir kitle oluşturup karşılıklı olarak orasını burasını göstererek psikolojik olarak savaşan bir kitle oluşturma çabası ile devam ediyor. ilerde bir gün savaşan iki ordu gibi karşılıklı durup baaak benim pompişime baaaak benim minnoşuma diyen "askerler"iyle er meydanına çıkmaları çok olası.
doğuş'un kitlesine isim önerim: dongiş

beş vakit namaz kılan genç

lisedeyken bundan olmaya çalışmıştım, tabii ki olamamıştım. ama ne gayretmiş hacı, kaçırdığım tüm vakitlerin kazasını kılıyordum ki nerdeyse her vakit kaçıyordu. ermeye az kalmıştı.

orhan pamuk vs elif şafak

elif şafak'ın yolu araştırmaktan geçer; orhan pamuk'un yolu yalakalıktan geçer.

elif şafak okunup keyif alınır; orhan pamuk bitiremediğin tatsız tutsuz yemekler gibidir yarıda bırakılır.

elif şafak türkçe'yi iyi bilir iyi kullanır; orhan pamuk türkçe kullanmada ezik ve yetersizdir.

elif şafak kendine hastır, orhan pamuk taklitçidir.

nizamiye

lojman çocuklarının kale kapısı.
içerisi fazlaca güvenli dışarısı ürkütücü.
ayrıca asker abilerle muhabbet alanı.

enayi derecesinde iyi niyetli olmak

terazi burcu olmaktır. evet. o kadar empatik olursan enayi oluyorsun olay bu.
tanımlanırken bile "gereksiz bir incelikleri vardır" denir ki bu onları çok yorar.

kız kız diye kafasını taşlara vuran yurdum erkeği

her kıza takacak bi kulp mutlaka bulan dedikoducu yurdum erkeği. onun şusu böyle şunun busu böyle. bir kendinize bakın önce de sonra mükemmelliyetçi olun, olabilecekseniz tabi.

hoşlandığı erkek yüz vermeyince bayılan kız

küçük kızlar.

nihal

kulağa çok hoş gelen bir isimdir, benim ismim olsun isterim hatta gülnihal vardır o daha bir güzel.
edit: tamam be istemiyom be alın sizin olsun be...

dinsizce yaşayacağım bir ülke özlemi içindeyim

(bkz: öyle bir ülke isterim ki)
(bkz: kimin eli kimin götünde belli değil olsun)