bugün

Daha acınası durum, yeni enerji bakanımız işletme mezunudur. Trajik değil mi?
enerjiye olan ihtiyacındandır herhal .
Kızından biliyor belli ki enerjik çocuk.
akpli olursun olmazsın, cumhurbaşkanını seversin sevmezsin fark etmez, bu seçimin makul, mantıklı hiçbir yanı yok.

dibimizde savaş var, girip girmeyeceğimizin garantisi yok, girmemiş halimiz ortada.

fransada bombalar patlıyor, uçaklar düşürülüyor, güneyimizde, doğumuzda psikopat terör örgütleri...

işin içinde amerika var, rusya daldı, avrupa gözünü dikmiş hani imkanı olsa işin içine nikaragua bile girecek eminim.

mesele? meselenin göbeği petrol. göbeği lan. silah da var ilaç da var inşaat da var su kaynakları da var ama göbeğinde petrol var.

enerji ve tabii kaynaklar bakanlığına damat kontenjanından girilmesi sence de saçma değil mi?

tamam, orta doğudaki petrolden direkt sorumludur bu bakan demiyorum. ama önemli lan işte. dünyanın peşinde koştuğu şeyle alakalı politikaların üst aklı olacak bakan böyle mi seçilmeli?
Yuh dedirten olay. On Numara bakanlik yapacagini bilsen yine atamazsin. Bildiğin hanedan oldu gidiyor yahu.
ileri demokrasinin bir sonucudur. hiç lamı cimi yok. sonuçta bu halkın seçimi bu. ne demişler her millet hak ettiği şekilde yönetilir.

ahmet davutoğlu'nun berat albayrak konusundaki tavrı çok netti. kabinede yer almasını asla kabul etmiyordu. ama gel gör ki "mühür kimdeyse süleyman o'dur" ilkesi yine işledi. rte ne istediğiyse yine o oldu bundan sonrada akp içinde rte ne isterse o olacak. benim anlamadığım başbakanlık vasfı taşıyan bir insanın göz göre göre bu denli silik olabilmesi.

bugün rus uçağı düşürülüyor ve resmi açıklamayı yapan cumhurbaşkanı. oysa yapması gereken başbakan. ne bileyim yani bana tuhaf geliyor şu yaşıma kadar cetvel gibi dümdüz olmayı benimsedim ben. eğilip bükülmek hiç bana göre değildi yanlış bulurum bunu ama ahmet davutoğlu'na bakınca hakikaten yadırgıyorum tutumunu.

akademisyenlik kariyeri olan prof. bir ahmet davutoğlu ve kendisiyle çeliştiği siyasi durumu... damat da bakan olur, gelin de bakan olur, bilal oğlan da milletvekili olur bu düzende...

eee... ileri demokrasi...
patronaj ilişkileri.
utanılacak bir olaydır.
ondan da öte bu ülke ne zaman değerlerini bu kadar yitirdi. peşkeş, torpil, kayırma, görevi kötüye kullanma ne ara normal kabul edilir oldu bu ülkede.
"benim memurum işini bilirden" nerelere geldiğimizin çok üzücü kanıtıdır.

görsel
bu aralar sıkça bahsedilen suriye'den malum kaçak petrol işlerine yaklaşımı merak edilmektedir.
Daha başbakan olacak abisi bakanlık ne ki, ileride ikinci başkanımız bilo ile beraber enişte kayınço yönetecekler bizi, güzel günler göreceğiz inanın çocuklar.
Gündem değiştirmek için uçak düşürülmez ama damadın bakan olması konusuna dönecek olursak; anti-demokratik bir uygulamadır, hakkında daha çok konuşulasıdır ve konuşulacaktır.
Yazıktır.
Bu ülke insanının gözü kör kulağı sağır algısı bu kadar mi kapalı?
En çok ihale dönecek yere oturtulmuş bir damattan daha iyisi nedir ki zaten?
Aile şirketine döndü resmen.
Bu kadar abartılı eleştiriyi yersiz buldugum cumhurbaşkanı icraatidir. Yönetici olmadığınız herhangi birşey yönetmediginiz ne kadar belli lan. Ağzı olan hönkürsün. Kardeşim sen bir sirket bile yönetiyor olsan, büyük ve önemli pozisyonları emanet edeceğin kişide aradigin ilk kriter güvendir. Güven olsun da gerisi bir şekilde hallolur diye düşünürsün. Elbette isinde iyi olsun, oturduğu koltuğun hakkını versin vs vs bunlar önemli ama sen güvenemedikten sonra bunların çok bir anlamı yok. Bu aile için de böyledir. Şirket için de, aşiret için de mafyada bile eminim böyledir. Ulan bu adam ülke yönetiyor, müzik grubu mu bu? Damadini da getirir şoförünü de. Mesele emin ellerde hissetmesi kapis? Yani adamın içinin rahat olması, aniden bir yerlerden bir paralel darbesi zortlamamasi. Her şeye hemen sazan gibi atlamadan önce oturup bir düşünün ondan sonra atlayacaksaniz yine atlayin. itirazımız yok *
Kadrolaşmada çıtayı oldukcs yükseltmiştir. Eskiden alt tabaka memurlara imtiyaz tanıdıklarıni, özellikle belediyecilik anlayışında es dost akraba topladıklarına şahit olurduk. Bakan ne amk. Aile içi şirket oldu ülke.
Tam Bakanlığı ama dimi enerji... Daha iyisi ne ola ki, naapcak içişlerini dışişlerini...
sümeyye halen boştaydı de mi la...

babamın fakir bi ırgat olması benim suçum değil. ama kayınpederin uzun boylu olmaması tamamen benim eşekliğim.

diyelim bakanlık olmadı, vekillik oldu. o da olumlu...

(bkz: etik)
(bkz: ahlak)
(bkz: allah korkusu)
Oğlu bilal'e ayıp edilmiştir. Ya da onu veliahtı ilan edecektir.
muslukların başında sağlam biri olsun demiştir. doymadılar yemeye.
Ülkemize boru hattı döşeyeceğiz diyorlardı.
Harbiden ailecek döşeyecekler bu sefer.
Padişahlık dönemine doğru giden bir rejim var. Artık babadan oğla falan geçer heralde.
seveni sikerler sikeni severler.4s kuralı her daim geçerlidir.
damadına ne ima etmek istediyse artık.
Ileri demokrasi ulkelerinde gorulen ozelliktir.
Doğru olmayan bir davranış biçimidir. Zira sizin akrabanız her ne kadar o işin ehli bile olsa o işi hak edebilecek başka insanlar mutlaka vardır. iki seçenekten akraba veya hısım olmayanı seçmek hele hele bir cumhurbaşkanı için yapılması gerekendir. Öyle olmalıydı.

Maalesef işin içine para hırs ve makam girince millet olarak başka insanlara dönüşüyoruz. Bu müslüman milletler de genellikle böyle.

Not: hiç bir parti taraftarı değilim.