bugün

an itibariyle istanbulda okunmuştur. namaza gitmek isteyen ama abdet almasını bilmeyen malum zihniyetli kişilere haftaya süleymaniye camiinde brifing vereceğim...
arapların kutsal marşıdır.
Hayatım da duyduğum en mükemmel seslerdendir.Hele etrafta hiç ses seda yokken ve güzel sesli bir müezzinden dinliyorsanız mükemmeldir.
dinlemesi güzel olan insana ölümü hatırlatan seladır.

hayırlı cumalar.
an itibarı ile Gayrettepe de okunan seladır. allah kabul etsin...
Uyumayan yazarların sabah ezanından önce duyacağı sestir. Okuyan makamlı ve güzel okuyorsa dinlenir.
an itibariyle merkez camiinden gelen sesdir. allah rahmet eylesin.
insanı hüzünlendiren ve an itibarı ile istanbulda okunan seladır.

inananlara hayırlı cumalar olsun.
perşembe günü yatsıdan sonra, cuma günü sabah ezanından önce ve cuma namazından önce haftada tam 3 defa okunur.
istanbul'da okunan sela'dır.

hayırlı cumalar...
küçükken perşembe akşamları hep duyduğum seladır. evimizin karşısındaydı cami ve ben o sesten hep rahatsız olurdum. şimdi insan arıyor, büyük şehirde çoğu zaman gürültüden ezan bile duyamazken.
an itibarı ile okununan seladır.

allah kabul etsin.
11.10.2013 an itibarı ile istanbulda okunan seladır.

aminn...
an itibariyle izmir'de okunandır.
ben jason deroglu izmir'den bildirdim, söz tekrar sende merkez.*
http://www.youtube.com/watch?v=7unENFLHAVs

olağanüstü.
hayırlı cumalar deme vaktinin geldiğini gösterir seladır.

tüm inananlara hayırlı cumalar...
an itibarı ile istanbul'da okunan seladır...

insanın içini hüzünlendirir...

cuma günlerinin en sevdiğim sesidir.
her seferinde "galiba biri öldü" diye düşündüren ses.
bazı müslüman ülkelerde okunmayan seladır.
ayrıca ezandan farklı olarak, insanın içini bir garip yapabilir.
referandumdan sonra daha uzun uzun okunduğunu, bazı eklemeler yapıldığını düşündüğüm sela.
günlerden perşembe veya cumartesi'de olduğunu sanan kişiyi "yine kim öldü la..?" sorusuna sevk eder.
inanılmaz bir ezgisi olan şaheserdir. yok böyle duygu. bazen bütün ses seda kesilerek dinlenilmesi gerekir. insanın içini hem kederle hemde huzurla doldurur bir anda.
doğrusu için;

(bkz: sala)
Duyduğunda ağlayası geliyor insanın.
mersin antalya adana taraflarında perşembe aksamları yatsı ezanıyla beraber okunan seladır.