bugün

cuma namazından yaklaşık 1 saat önce okunur. hz. muhammed'e salavat getirilmesini ve de cuma namazının vaktinin yakınlaştığını hatırlatan uyarıdır. bugün eskişehir' de bir başka güzel okundu sanki dedirtmiştir.
an itibarıyla dinlediğim müziği kapatıp, tüylerimi diken diken eden bir sesle okunan seladır.
içime işledi sanki.
an itibariyle aydın'da okunandır.
mersin antalya adana taraflarında perşembe aksamları yatsı ezanıyla beraber okunan seladır.
Duyduğunda ağlayası geliyor insanın.
doğrusu için;

(bkz: sala)
inanılmaz bir ezgisi olan şaheserdir. yok böyle duygu. bazen bütün ses seda kesilerek dinlenilmesi gerekir. insanın içini hem kederle hemde huzurla doldurur bir anda.
günlerden perşembe veya cumartesi'de olduğunu sanan kişiyi "yine kim öldü la..?" sorusuna sevk eder.
referandumdan sonra daha uzun uzun okunduğunu, bazı eklemeler yapıldığını düşündüğüm sela.
bazı müslüman ülkelerde okunmayan seladır.
ayrıca ezandan farklı olarak, insanın içini bir garip yapabilir.
her seferinde "galiba biri öldü" diye düşündüren ses.
an itibarı ile istanbul'da okunan seladır...

insanın içini hüzünlendirir...

cuma günlerinin en sevdiğim sesidir.
hayırlı cumalar deme vaktinin geldiğini gösterir seladır.

tüm inananlara hayırlı cumalar...
http://www.youtube.com/watch?v=7unENFLHAVs

olağanüstü.
an itibariyle izmir'de okunandır.
ben jason deroglu izmir'den bildirdim, söz tekrar sende merkez.*
11.10.2013 an itibarı ile istanbulda okunan seladır.

aminn...
an itibarı ile okununan seladır.

allah kabul etsin.
küçükken perşembe akşamları hep duyduğum seladır. evimizin karşısındaydı cami ve ben o sesten hep rahatsız olurdum. şimdi insan arıyor, büyük şehirde çoğu zaman gürültüden ezan bile duyamazken.
istanbul'da okunan sela'dır.

hayırlı cumalar...
perşembe günü yatsıdan sonra, cuma günü sabah ezanından önce ve cuma namazından önce haftada tam 3 defa okunur.
insanı hüzünlendiren ve an itibarı ile istanbulda okunan seladır.

inananlara hayırlı cumalar olsun.
an itibariyle merkez camiinden gelen sesdir. allah rahmet eylesin.
Uyumayan yazarların sabah ezanından önce duyacağı sestir. Okuyan makamlı ve güzel okuyorsa dinlenir.
an itibarı ile Gayrettepe de okunan seladır. allah kabul etsin...
dinlemesi güzel olan insana ölümü hatırlatan seladır.

hayırlı cumalar.
güncel Önemli Başlıklar