bugün

iki güzide menajerlik oyununun kıyaslanmasıdır.

cm döver o ayrı.
karşılaştırma değil de incelemedir.

fm de bir 'cm'dir. tüm menecerlik oyunları cmdir. hatta tüm futbol oyunları cmdir. konuşturmayın beni.
SI games'in galip çıkacağı karşılaştırmadır.
2005 yılına kadar cm nin ustunlugunun oldugu (ki cok normal cunku daha once fm yoktu) ardından cıkan anlasmazlıklar ile 2006da denge gelmis, 2007 ve 2008 de fm tarafından galibiyet golleri atılan musabaka. su sıralarda cm o kadar demorolize olmustur ki macı cevirme imkanı olmadıgı gibi bir de fark yemesi muhtemeldir.
sega nın taşın altına elini sokmasının fm ye kocaman bir artı kattığı ve bu sayede fm nin önde olduğu müsabaka.
eğer söz konusu olan cm* 01-02 ise karşısına istediğiniz kadar fm* çıkartın galip olan taraf bellidir. gerçi her türlü cm fm'yi ezer, orası da ayrı.
bildiğim kadar ile 2000'li yılların başlarında (2004 falandı galiba) cm'yi yapan çekirdek ekibin fm'yi yapan ekibe katılması ile bitmiş rekabet. bir nevi cm, evrimleşerek fm olmuştur.
hala cm çıkmaktadır. ama ne işe yarar bilinmez.
ikisi de çok güzel oyundur; ama bana göre championship manager daha güzel bir oyun.
ilk göz ağrım olduğu için fm ezer geçer.
ilk göz ağrım olduğu için cm ezer geçer.
milletin ilk göz ağrıları olduğu dönemler benim bilgisayarım olmadığı için objektif bakarsam ki bakamadım fm alır gibi. cm oyuncuları 100 üstünden değerlendirdiği için kötü. fm de salak maç motorunu değiştirmeli. 3d dediği sikimsonik olayı. taktik kısmını artık gerçek taktiklerle bezemeli. en az sistem gereksinimi isteyen, en gerçekçi olan, en az bug olan ve genç yetenek çıkartılan oyun kuşkusuz herkesin favorisi olacaktır.
fm cm'nin devamıdır. ama şu andaki cm 5 para etmez bir oyundur sözlük.
2005 itibarıyla SIGames'in ayrılarak Football manager ismiyle piyasaya açılması ile oluşan karşılaştırmadır. gerçi fm cm'ye 1500 bamaktadır o yüzden karşılaştırılacak birşey yoktur. bir üstad şöyle demiştir ki haklıdır; cm oyun, fm futbol simülasyonudur.
cm manager'lik oyunlarının babasıdır ve cm 01/02 bir efsanedir ama şu anda fm cm'yi dövecek düzeye gelmiştir.
cm 1/2 hariç, fm cm yi döver.
cm 01-02'den sonra çıkan hiçbir manajerlik oyunundan keyif almadım. hepsine hevesle başladım ama sonrasında o oyunu silip update'li haliyle cm 01-02'yi oynadım. o yüzden benim için hala championship manager önde gelir...
açık ara fm nin önde olduğu kapışmadır.şahsen ben de fm cm yi tokatlar diyorum.* *
football manager'a alıstıktan sonra cm biraz tuhaf gelmiştir.bir kaç maç yaptıktan sonra silip fm 2010 oynadım.bence en iyisi fm. tabii ki alışkanlık meselesi bu. cm'yi seveni kınayamayız.
menejerlik oyunlarının babası cm'dir fakat oyunun yapımcıları eidos ve sports interactive ayrıldıktan sonra ortaya cm ve fm olarak 2 farklı oyun çıkmıştır.
cm'nin geçmişte elde ettiği büyük başarının sırrı sports interactive'dir ve bu ayrılmadan sonra bizim bildiğimiz eski süper cm, hayatına sports interactive bünyesinde fm olarak devam etmiştir. cm ise sadece elinde eski efsanenin isim haklarını bulunduran vasat bir oyun olarak hayatına devam etmektedir.Dolayısı ile her koşulda fm, cm'den daha kapsamlı,başarılı ve zevkli bir oyundur.
cm 01-02 den sonra bir ara verdiğim ardından cm yükleyip hayal kırıklığına uğramam nedeniyle fm pata küte döver.

(bkz: fm 2010)
ikiside bir construction manager değil ama football manager bir adım önde gibi...
insanı sinir hastası edebilecek, moralini alt üst edebilecek ama aynı zamanda mutluktan uçuracak, ego tatminin nirvanasını yaşatacak oyun çiftidir. Artık cm çıkarmadığı için fm tek kalmıştır, almıştır, götürmüştür.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar