bugün

Mekanin cennet olsun melek...
tecavüze uğramış ve bunu kaldıramamış bir melektir. bu ülkede güvenebileceğimiz kim var ise onlar tecavüz ediyorlar.

bu gencecik kız da yine bir emanetti o okulda. yazıklar olsun. eğer bu olayı kapatır da bu işi yapanları aklarsalar.
Öğretmen cocugu olarak utandığım olaydir.size emanet edilenlere bu şekilde davranmak hangi akla uyuyor.
hayalleri vardı.
cansel'e bir ay kadar önce kantinde sormuştum, "naber, nasıl gidiyor çalışmalar?"
"üç gecedir uyuyamıyorum, doktora gittim,psikolojikmiş." demişti, sorgulamamıştım...
okula girdiğimde gördüğüm ilk kişi onun katiliydi, bayram özcan, ağlıyordu. sonra ilerledim, herkes ağlıyordu, sınıfa girip sordum, cansel var ya, kıvırcık, intihar etmiş, ölmüş dediler. yakın arkadaşlarından biri geç geldi o gün sınıfa, cansel ölmüş diyemedim, kaçtım oradan, oradaki diğer arkadaşım söyledi, inanamadı uzun süre, herkes ağladı, sonra o da ağladı. okul yönetimi olayı bildiği için ortamı yatıştırmaya çalıştı, ders işlenmedi, öğrenciler de evlerine yollandı, biz gitmedik, daha sonra cansel'in arkadaşlarından öğrendik matematik öğretmenleri bayram özcan'la ilişkilerinin olduğunu ve ona tecavüz ettiğini, okul yönetimine söyleyince "icabına bakılır" dendiğini, kız ailesinin duymasından korkup karakola gidememiş, cahillik işte, babası da polis ve ailevi problemleri de varmış, olaydan iki gün önce okulda bayılmış, herkes gibi biz de bir şey bilmiyorduk, cansel geçtiğimiz çarşamba gecesi polis babasının silahıyla canına kıydı, sorumlusu bayram özcan yozgat'ta yakalandı, kayseri valisi cenazede aileyi telkin etti ve olayın duyurulmamasını istedi, okul yönetimi olayın bu boyutlara ulaşacağını düşünemedi, olayın üstünü kapatmaya çalıştı, ama bu canın bedelini ödeyecekler, bu davanın peşini bırakmayacağız!

tecavüzcü bayram özcan: http://www.directupload.n...e/d/4271/tirbxypo_png.htm

olayı örtmeye çalışan okul yönetiminin olay sabahı anneme attığı mesaj: görsel

bu entry'i eksileyen arkadaş, umarım bir gün seni de tecavüz etmezler.

Tecavüz değil cinsel ilişki olabilir diyen arkadaşlar için, maktülde darp izlerinin bulunduğunu belirtmek istiyorum.

Cansel buse 18 yaşında yani reşit diyebilirsiniz, yıl olarak 18, ay olarak 18'i doldurmuş değil.

An itibarıyla Melikgazi mustafa Eminoğlu anadolu lisesi'nin yönetimi geçici olarak (dava sonuçlanana kadar) MEB tarafından değiştirilmiştir.

edit: müzik hocası z.z. sınıfımıza gelip bayram özcan ı savundu. olayı iman eksikligine bağladı. bu tarz hocayı savunan diğer hocaların videosunu çekeceğim. Bu videoları basına servis edeceğim.

gelişmeler şu şekilde: http://anasayfahaberleri....-perdesi-aralaniyor/10073
Hayatının baharında, hayalleri, hayatı, mutlulukları elinden alınmış gencecik kız.

Kendini öğretmen sanan bir yaratık tarafından tecavüze uğramış ve intihar etmiştir hem de babasının silahı ile. Yazıklar olsun böyle öğretmene, yazıklar olsun insanlıktan nasibini alamamış bu yaratiga!
Öğretmeni tarafından, tecavüze uğradığı ve bu yüzden intihar ettiğini, biraz önce duyduğum, genç kızdır.
Yasalar ve yaptırımlar değişmediği sürece, bu tip rezaletleri yakın aralıklarla duymaya devam etme ihtimalidir en korkuncu...
Ahlak anlayışının dibe vurması ve bir toplumun çözülmesidir...
Her gün, sözlükte bile, bel altı konuları, ağzını yaya yaya, fütursuzca konuşan bir güruh varken, bu rezaletleri nasıl yorumlayabileceğimi bilemiyorum...
Utanın! Arlanın!
Senin yazdığın, kepazeden etkilenen, kıt beyinli, yarın, kardeşini taciz edecek. Haberin olsun!
Memeleri, organları, cinselliği, geviş getirir gibi sayıklarsan, mahremiyete saygın olmaz, bu kadar düşersen, kardeşinin tacizinde de, aslan kesilmeyeceksin bre kendini bilmez!
şimdi ben bu entry girdikten sonra bazı sığ beyinliler ne alaka diyecek ama
lakin burada suç devletindir kardeşim.
polis, asker, vb. işe alınırken yapılan ritüellerin onda biri öğretmenlere yapılmıyor.
gerçi mülakat, vb. yapılsa torpilin amına koyacak bu orospu çocukları.
orada çözüm yok, her yolun ağzını bok tıkamış.
hadi bir hata yaptın ve o öğretmeni atadın.
hadi bir hata daha yaptın o öğretmeni denetleyecek en sik kafalı müfettişleri bünyende barındırdın.
hadi bir hata daha daha yaptın o okula sorumsuz bir müdür atadın.
eee amk bu kadar yalnış arasında bir doğru yapaydın da, adam gibi savcı, adam gibi hakim yetiştireydin.
"sıfıra sıfır elde var sıfır. "
maalesef son zamanlarda okullarda öğrendiğimiz tek şey bu.

Her zaman derim intihar şeref gerektirir.

buradaki tek şerefli de maalesef bu yöntemle kanıtlamış şerefini.

(devlet düşmanı değilim, devletçiliğime laf edecek olanın ecdadını s.ker.m.)
anne karnına düşmeden önce hepimiz için %50 bir olasılık vardı ya kız olacaktık ya da erkek. Yani bu ülkede yaşayabilmek için, parlak bir geleceğe sahip olabilmek için, sokakta güvenle yürüyebilmek için ve insan yerine konabilmek için her birimiz için %50 olasılık mevcuttu. Ben ve cansel gibilerimiz için durum kötü gitti ve birer kız olarak dünyaya geldik. Ne yazık ki. Özellikle türkiye de bir kız çocuğu olarak dünyaya geldik. Hava karardıktan sonra sokakta yürüdük, yeri geldi insan gibi eğlenmek için gece dışarıya çıktık, bazen etek giydik, bazen dekolte verdik. Her bir hareketimizi tecavüz için haklı sebep gösterdiler ama hiçbir zaman tecavüz edene suçlu demediler. o gün de cansel okuluna, 2. Evine gitmişti. Ailesinden sonra güvenebilceği öğretmenlerinin arasındaydı. Güvendeydi. Peki onun suçu neydi? bugün de tecavüzcüyü haklı göstermek için bir bahane gösterebilcek mi birisi? artık insanlar bahanelerin arkalarına saklanmayı bırakmalı cidden. Tecavüz edenlere devletin veremediği adaleti halk verebilmeli, bunun cezası hapis değil, idam değil, işkence olmalı. Çünkü böyle hayvanlara idam ve hapis ceza değil ödül olur. En azından sokakta insanlar tarafından ayıplanmaktan kurtulurlar. Ama işkence onun yaptığının aynısını kendisine yapmaktır. Bir daha yapmasın ve insanlara ibret olsun diye daha beter yakmaktır canını. Benim hala umudum var. bu ülkeye bi gün adalet gelecek ve böyle insanlar bırakın tecavüzü taciz etmeye laf atmaya korkar olacak.
görsel
bu lavuğun ilk vukuatı değil bu, bunu o okulda ki herkes biliyor.
Erkek çocuklarına göster amcana pipini, ufacık kız çocuklarına kapat kız eteğini telkinleri sürdükçe devam edecek tecavüzlerden sadece biri.
Peki bizler bunu durdurmak için neler yapıyoruz? Üç beş gün sağa sola yazıp karalamak dışında?
Kendimizden başlayarak çevremizi bilgilendirmedikten sonra ne işe yarar bunlar?
Öğretmeninin istismarına dayanamayarak yitip gitmiş bir can. Allah rahmet etsin.
bunu yapan piç kurusu bakalım hangi iyi halden indirim alacak. bu piç kurularına iyi hal indirimi verenleri de Allah ıslah etsin.
allah rahmet eylesin. tanımlamanın gereksiz olduğu bir orospu evladı tarafından hayatına son vermiş gencecik kız.
allah rahmet eylesin.

böyle ağır suçlar için, buna sebebiyet veren şerefsizler için idam geri gelmeli.
Tecavüze uğramakla birlikte sosyal medyada kızın adı çıkıp bu haberleri okıyıp hemen sosyal medyada paylaşalımda herkes görsün çabasıda vardır .
Hala yok kız değilmiş zaten yok öğretmenle ilişkisi varmış sağlam ayak değilmiş gibi yorumlar yapılıyor. Farklı bakış açısıymış yok öğretmeni linç ediyorlarmış. Çok affedersiniz ama siz gerizekalı mısınız aptal mısınız? Küçücük kızla ilişkiye giren hocada hiç mi suç yok? O yaştaki kızın rızası aranır mı? intihar etmiş daha ne bakış açısı geliştiriyorsunuz. Allah hepinizin belasını versin.

Tecavüz edenin değil tecavüze uğrayanın intihar ettiği ülke de kime laf anlatıyorum ki ben. Lanet olsun hepinize.
öncelikle bir öğretmen öğrencisinin isteği ile olsa da ilişkiye girmesi yanlıştır. bilmiyorum hukuki suçu var mıdır ?

otopsi raporu ve tanıklar dinlenerek olayın aslı aydınlatıldığında daha net yorumlar yapılabilir. empati denen şey herkes için geçerlidir. linç edecekseniz de 1 2 gün bekleyin neler olacak. ama en baştan dediğim gibi yapılan hareket yanlıştır ancak tecavüz demek için çok erken. tecavüz olayı varsa, hayatı sikilmeli.
görsel
Bi erkeğin acizliğinin göstwrgesidir .. gencecik bir insanın hayatna maal oldu hayvancıl istekleri allah belasını versin böyle insanlar ın . Adalet yoksun u bı devlet bunu da aklar nasıl olsa devlet devlet olmadığı sürece bu gibi itlern sonu gelmez.
intihardan öte bir cinayete kurban giden 18 yaşında gencecik bir kız.

cansel için susmayız, çok şey söyleriz ama ne fayda. gitti. haftalarca duyar kasalım, birlik olalım, eylem yapalım ne fayda. gitti.

olayı öğrendiğimden beri onlarca şey yazıp yazıp sildim burada. öyle bir his ki kusmak istediğim öyle bir nefret var ki hiçbir ifade, hiçbir hakaret söylemi bir nebze rahatlatmıyor. söyleyecek çok şeyim var ama söyleyecek hiçbir şeyim yok.

güzel günler falan beklemiyor bizi bu coğrafyada, yarınlara dair bir damla umut kalmadı içimde.
Anlaşıldığına göre olay Okul yönetimi tarafından örtbas edildiği için, tecavüzcüsüyle hergün yüz yüze gelmeye zorlanmış.
Bu yöneticilerin hepsi de tecavüzcü kadar suçlu. Bu sapığın diğer çocuklar için de tehdit oluşturacağını bildikleri halde işlem yapmamak suça ortak olmaktır.
Bu hükümetin savcısından bir beklentimiz kalmadı. Ama Bir okul dolusu veli kendi çocuklarını da kurbanlık koyun gibi bu sapığın insafına bırakan okul yönetiminin işine son verilmesinin ve bir daha da eğitim alanında işe girememesinin takipçisi olmalı.
olaylar alıp başını giderken, türk ceza kanununa şöyle bir ceza önerim var ;

Taciz eden şahısın 1. dereceden yakınlarına (ablası veya annesi veya kız kardeşi) gözünün önünde elleri kolları aynı şekilde taciz edilcek. görün bakalım o zaman bu olaylar nasıl anında 0'a düşer.

ayrıca Türkiye'de eğitim sistemi tamamiyle kalıplaşmış bir eğitim sisteminden ibarettir. öğretilmesi gereken konular öğretilir, hayat dersi vermeden okuldan siktirip gidilir. Din kültürü derslerinin ülke ortalaması açısından 100 üzerinden 99 olduğu bu ülkede, neredeyse ahlak yoksunu birçok devlet çalışanı aramızda iş görüyor. sonra böyle manşetlerle oturduğumuz yerden saçımı başımızı yoluyoruz. Okul yöneticileride susturma peşinde. senin karına kızına yapsalar okulun adını vietnam bile duyardı. ah güzel türkiye'm, düşüşlerdesin' dikkat et kendine.

edit: işbu entryde ki yorumlama olayın anlatıldığı şekilde girilmiştir. olayın gerçekçiliği hakkında kesin yargılar içermemektir. Saygılar.
yeni türkiyenin yeni tecavüz kurbanı, cansel buse kınalı.

bir toplumda yaşanan olayların sıklığı o toplumun ihtiyaçlarıyla doğru orantılıdır, adalet, hak, hukuk, ahlak, güvenlik gibi.

eğer bu ihtiyaçları gidermesi gerekenler işlerini iyi yapmıyorsa, bu gibi üzücü olaylar sıklaşır ve o toplumda refah olamaz.

bu suçları işleyenlere gereken ceza halka açık bir şekilde verilmediği sürece, bu suçları işlemek isteyen de çok olur. adaletten korkmaz.

yitip giden bir canın ardından söylenen söz hiçbir şeyi değiştirmez. olan giden cana ve sevenlerine olur.
eğer birşeylerin değişmesi gerekiyorsa, yapılacaklar listesi canlar gitmeden önce hazırlanıp uygulanmalıdır.
Mekanı cennet olsun.