bugün

(bkz: havelka)
(bkz: yer fıstığı)
(bkz: benzin)
(bkz: barcode)
(bkz: suat)
(bkz: küp)
(bkz: waffle house)
(bkz: starbucks)
(bkz: the house cafe)
(bkz: migros)
(bkz: burger king)
denizden bir görüntüsü:

görsel
barlar sokağı sabaha kadar kullanılabilir, sahili hava ne kadar soğuk olursa olsun içilebilir, yaşanılası yer.
çok eski zamanlarda caddebostan tekinsiz,genelde hırsız ve tehlikeli insanların cirit attığı ve mekan bellediği bir muhitti.Bundan dolayı buraya cadı bostanı derlerdi ama zamanla halk arasında bu ad caddebostan'a dönüştü.
eski ismi cadıbostanıdır.
1900 lü yılların başında o kadar ıssız ki, girmeye korkulan bir bölgedir.
hatta bu bölge ıssız ve insanlıktan uzak olduğu için bi zift fabrikası açılmıştır.
tikky kızların takılma mekanıdır.
sahilinde oturup, denize karşı bira yudumlayıp, hayatı, stresi ve diğer her şeyi unutabileceğiniz güzelim semt.

imkanımız vardı bir yaz akşamı stoklamıştık nevaleyi. çöktük sahile önce güneşi batırdık şerefe diyerek. saatler sonra da güneşi karşıladık "biz de seni bekliyorduk gece götümüz dondu birader" diye.* güzeldir. güzel.

gerçi sonra polis gelip gözaltına almıştı amk. tüm o melankolik şahane kafalar bir anda ayılıvermişti. adamlara da anlatamıyorsun ki "abi bu hikayedeki melankolik takılan serserileriz, iyi adamlarız biz" falan diyorsun ama yok. o gözaltı illa gelecek. ulan sırf işe yarar diye gelen yunus'lardan birine "abi bu makina hava soğutmalı mı? su soğutmalı mı?" diye sormuştum pek ziklemeyince minibüsü kullanan polisin yanına gidip "abi ben de polis akademisi düşünüyorum tavsiyelerin olur mu?" demiştim.

"siz ikiniz en arka koltuğa oturun sonra düşünürsünüz bunu" demişti.

ama sahilde gece, yakamoz ve dalgalar falan güzeldi bak valla...
ebru gündeş'in fırtınalar şarkısının klibinin geçtiği mekanların bulunduğu, istanbul'un popüler semtlerinden biri.
görsel
Bugün maltepe park'a gitmekten vazgeçtim hava güzel olduğu için. Şu anda buradayım.
(bkz: caddebostan migros)
görsel

kantarcı durağı
buluşma yeri olarak genellikle migros seçilen marmaraya bakan güzel ve yine güzel bir semttir.
1965 sahil fotoğrafı...

görsel
Huzuru birda bırakmışlar.
Adalar manzaram şekil önümden çekil.
Çay şart.

görsel
küçükken isminden dolayı sadece bir cadde ismi sandığım sosyetik semt.