bugün

kutuphaneleri cok gelismis olan dil.
win32 uygulamaları gerçekleştirmek için uzak durulması gereken dil. native compile edilmediği için dehşet yavaş uygulamalara sahip oluyorsunuz. c++ 'ı geçtim delphi 'de derlenmiş exe ler bile c# da yazdığınız uygulamadan çok daha hızlı sonuçlar verir. ha ben .net kütüphanesi kullanıcam diyorsanız orda da biraz düşünün zira yazdığınız ve derlediğiniz program reflector gibi uygulamalarla aynen birebir c# source kodlarına dönüştürülebiliyor ki onca emeğinizin üstüne su içmeniz anlamına geliyor bu. obfuscator vs. bilumum kasmanız lazım ki o da ne kadar güvenli kılar kodlarınızı karar sizin.
nesnel programlamanın başarılı dillerindendir kendileri, saygı duyulmalıdır, kütüphanesi biraz daha genişlerse bakmadan program yazmamızı sağlayacağnı düşündüğüm programlama dili ..
visual basic kadar kolay, java kadar yaygın, c kadar güçlü object oriented bir programlama dili. sektörün amınakoycak, başladı da zaten. java bilenlerin 15, vb bilenlerin yarım saatini alıyor öğrenmek. çok da güzeldir mantığı falan.
öğrenmesi inanılmaz derecede hızlı olmuştu benim için. vb.net aşinalığımdan olsa gerek iki gün içerisinde orta düzey bir otomasyon programı çıkartabilecek kadar öğrenmiştim.

Javanın kendisine göre tek avantajı cross platform, web applett dir. C# piyasayı alt üst edicektir birkaç yıla.

Ama microsoftun il teknolojisi yüzünden asla kullanmayacağım. Zira o kadar uğraşıp yazdığım otomasyon programlarının lisans modülü dahil sikertmek tam olarak yarım saat sürdü.

Bunun yerine daha sisteme yakın bir dil öğrenmeye karar verdim. ve c++ kullanmaya başladım.
yaklaşık 8 senelik programlama geçmişimde kullanmaktan en çok zevk aldığım ve uzak ara kullandığım en iyi programlama dili. mezuniyet projesi kara kara düşündürüyordu ama c sharp ile proje yapmanın bu kadar eğlenceli olacağını bilmeden önce. harika bir dil gerçekten. hevesi olan herkes kolayca öğrenebilir, öğrenmesi kolay gerçekten diğer programlama dillerine göre.
anders hejlsberg adlı sarışın bi amca visual basic ve c dilini bir tencereye atıp kısık ateşte 1 saat pişirmiştir.sonra içine birazda java sosu ekliyerek programcıların önüne sunmuştur.
Bu dili ilk kez tadan programcıların yüzünde şöyle bir ifade belirmektedir;
http://img1.loadtr.com/b-...%c4%9fz%c4%b1nda_mama.jpg

Bir efsaneye görede C# taki kare işareti C++ daki + karakterinin birbirine daha yakınlaşmış halidir.
dot net kullananların baş tacıdır. çok kapsamlı manuelleri bulunmakla beraber fazlasıyla türkçe kaynağıda vardır.
bugun c # programcısıyım diye dolananların yüzde 90'ı c'de bir array'i bile doğru düzgün recursive reverse edemeyen, memory managementdan bi bok anlamayan, allocate ettikleri memoryi reallocate edemeyen, 5 satır freebuffer kodu kodlayamayanlardan oluşmaktadır.

ondan sonra niye bu işletim sistemi bu kadar ram kullanıyor diyen bilgisayarcılar türer tabi anasını satayım, bunların hepsi eklektik ibneler, bir yerden visual c kitabı bulan her bilgisayarcı, internetten bulduğu sample codelar ile stock management yazılımı yazdığını iddia ediyor.

bir de utanmadan gelip satmaya çalışıyor evinde tek başına taşakları terden sırılsıklam olana dek kola+ruffles yiyeyiye yazdığı yazılımı, beta test yok, o yok bu yok, yahu destek nası vericen diyorsun birşey olmaz demeye getiriyor, sikelan tepkisi vermemek için zor tutuyorum kendimi.

bir de aynı tabanda seocular var. onlara sikelan tepkisi daha kapıda veriyorum, ekmek yok bunlara.
Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığında ders olarak gösterilen program.
severek kullandığım dil.

c++'dan daha hantaldır ama yaptığım uygulamaların anısı mıdır nedir bilmem çok sıcak kanlı geliyor bana kereta.

ayrıca bu adresten her türlü desteği, işin babasından alabilirsiniz.
daha önce c ve ++c ögrenmiş programcıların kendilerini yetersiz hissetmesine son verecek olan programlama dilidir. geniş kütüphane yelpazesiyle, üretilebilecekler kümesi nerdeyse sonsuzdur. java'yla rekabet içindedir. *
sytnax olarak java diline %99 oranında benzerlik gösterir.* * *
kullanması da ogrenmesıde kolay dil program yaptıkca ınsan seviyor ya.
linux üzerinde monodevelop programı aracılığıyla geliştirilebilen dil. (bkz: http://monodevelop.com/)

ayrıca bendenizi C++C# mı çalışayım ikilemine sokan dildir, bu noktada profesyönel kullanıclarının önerilerine bütünüyle açığım.
microsoft'un java'ya cevap olarak piyasaya sunduğu programlama dilidir. diğer dillere nazaran öğrenmesi oldukça kolaydır az sayıda keyword içerir ve basit kontrol yapılarında çalışırsınız. %100 nesne tabanlıdır bu projeleri hızlı bir şekilde tamamlamanıza ve hataları kolay ayıklamanıza yarayacaktır. c++'a göre daha verimlidir. yapılan hataları önlemek için önlemler almıştır. c++ kadar güçlü visual basic kadar hızlı olan c sharp, proje geliştirmek için günümüzün en modern programıdır.
"Merhaba dünya"*
lanet olası bir programlama dili...bu konuda her türlü yardım ve bilgi fakirliğimden oturu gelecek olan katkılara acığımdır karşılık olarak piyano dersi verebilirim *
bu ara bir bilene çok fazla ihtiyaç duyduğum programlama dili.

not: hakkaten bir bilen varsa bir selam versin ya allah aşkına.
(bkz: the be sharps)
(bkz: merhaba dünya)
lisede ömrümü çürüten program.
Çok zevkli bir programlama dilidir. Bildiğin eğlencelidir yahu. Severim.
çok lanet bir programlama dilidir. hele oop bildiğin lanettir yahu. söverim.
Çok da zor olmayan programlama dili. Java'ya benzer olduğundan, özellikle bilgisayar mühendisliği öğrencileri öğrenirken çok zorlanmaz.