bugün

müjde, sevinçli haber demektir, aynı zamanda incilin bir ismidir.
seksenli yılların sonunda moda olmus isimdir kendileri, oyleki hemen hemen her sınıfta en az bir tane büsra bulunur.*
genellikle, 'kübra' adlı şahısların, kardeşlerine verilen isimdir.
cennette bulunan bir meyve ağacıdır.
genelde islami kesimde görülen bir isimdir.
ama biraz çocuksudur,40 yaşına gelmiş bir kadının ben büşra ... demesi garipsenebilir.
genelde kısa boylu sarışın olan kızlar ya çok sevilirler ya da nefret edilirler.Gariptirler*
sevimli,cadı gibi kızlara en çok yakışan isim.*
şu sıralar pek bir revaçta olan kız ismi. * *
bana konduğu için çok mutlu olduğum isim. müjde anlamına gelir ve kuranda "busra ul muslimin" diye geçer. yani müslümanlara müjde anlamında. bir de henüz yeni öğrendiğim bir bilgi: sudanlılarda buşra erkek ismiymiş! *
yeni nesi büşraa olarak okuyup bijra olarak yazar.
(bkz: hill me)*
(bkz: aisegul)*
(bkz: tahseen)**

edit: (bkz: cüneight)**
oryantal starda ikinci kez ilk 3 e kalan yarışmacıdır. isminin buşra diye yazılması sebebiyle büşra diyenelere kızmaktadır nedeni anlaşılmamıştır.
suriye'de ismi "busra" olarak yazılan bir şehir. rahip bahira'nın manastırı burada bulunur.
hiç de lanet olmayan, oldukça sempatik, çıtır bir isimdir..
(bkz: antipatik isimler)
(bkz: çekici isimler)
bak dedim anne, baba yapmayin, adi bu$ra olan biri buyumez, cocuk kalir. bu$ra buyuyecek bir isim degil dedim. bu$ra teyze olmaz lan dedim. yok dinlemediler. gittiler bu ismi koydular cadiya. al geldi 20 ya$ina hala sopalik, hala buyuyemedi.

gerci adi turkan ya da fatma olsaydi da tam bir teyze olamayacakti bence. ahmet olsa belki. *
yok o degil de buyuse de buyumese de cok sevdigim bir can parcasinin adi.

yerim onu. *
bu isme sahip olan kişiler zeki çevik ve ahlaklı olurlar. ortalama üstü zekaları,herkesçe sevilen huyları vardır. * genellemenin aksine kübralardan hic haz etmezler.
ayrıca;
(bkz: biri beni mi çağırdı)
kücük bir harf oyunuyla ya da yanlis okumayla bursa ya dönecek adtir.
herkesin içinde olabilitesi yüksek olan sıfat.
en asil duyguların insanlarıdır bu ismi taşıyanlar. *
çok güzel bir bayan ismi.*
isim olarak anlamı müjdeli haber getiren melektir.
BÜŞRA Türkiye'de en çok kullanılan 589. isim (... 587. şenay, 588. furkan, 589. büşra, 590. resul, 591. selcen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,945 kişiden birinin adı BÜŞRA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.34.

BÜŞRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:58 itibariyle yaklaşık 24,454 kişinin isminin BÜŞRA olduğu ve BÜŞRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 404 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BÜŞRA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BÜŞRA yaşadığını tahmin ediyoruz.

BÜŞRA Türkiye'nin en yaygın 589. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 589. ad ise Sergio ismi. BÜŞRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 587. Eli 588. Darren 589. Sergio 590. Colin 591. Hope isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
gothic bir kıza yakışabilecek en güzel isimdir. ama yaşlı bir teyzeninde adının büşra olması oldukça komiktir. * * * *
çok yogun çağrışımlar taşıyan kız ismi.
BKM Mutfak'ın güzide oyuncularından birinin adıdır
(bkz: Havuçlu anne)