bugün

türk insanının vazgeçilmez gıdalarından biri. bir diğeri için; (bkz: kokereç)

aslı buğday olup, buğdayın kaynatılıp, güneşte kurutulup daha sonra kırılmasıyla elde edilir.
(bkz: bulgur pilavi)
(bkz: çiğköfte)
(bkz: midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak)
(bkz: bulgurlu)
mükemmel tat, gariban yemegi, vazgecilmez anagida.
pilav üstü kurudan sonra tercih edilen pilav üstü bakliyatı.
malatya yemeklerinin vazgeçilmez hammaddesidir.
salçalı pilavının, yoğurtla mükemmel gittiği tahıldır.

(bkz: severek yiyoruz)
öz türkçe bir kelimedir.
halamın pişmemişini çay bardağına doldurarak katır kutur yediği yiyecek.nasıl yiyon dedim bende denedim harbi süper oluyo lan pişmişi kadar pişmemişi de lezzetli.
incesinden kısır yapılır.
çiğ köftenin olmazsa olmaz hammaddelerinden biridir. aynı zamanda soğan ve turşuyla mükemmel uyum sağlayan, ağızda eşsiz bi tat bırakan sebzeli piavı yapılır. soğanı da yumrukla kırdın mıydı dadından yinmez.
kaba kırılmışından, şöyle bol domatesli ağızlara layık pilav olur.
emziren anneler için anne sütünü arttıran besinlerin başında geliyor.
yeşil biberi ince ince kesip tavaya atıyoruz, biberler ölünce (niye biberleri öldürüyoruz ki yazık değil mi) ince kıyılmış domatesi ekleyip pişirdikten sonra, bulgurları kavurup ardından suyu tuzu karabiberi ekliyoruz. ohhhh tadından yenmez o.. bulgurun bulgur olmasına en sevindiği an.
iktisadi olarak (bkz: giffen mal)
söylenildiği zaman aklıma 'çiğköfte, yumurtalı köfte, mercimekli köfte, kısır, içli köfte, yahudi köftesi...vs...' ni getirir. * *
ilaçtır ilaç. bir tabakla sınırlarsanız, kilo aldırmaz. isterseniz her gün yiyebilirsiniz.
tereyağlı pilavı tadından yenmez, büyük nimettir.
erepublik adlı oyunda "bulgaristan" devleti ve vatandaşlarını tanımlamaya yarayan espirikli sözcük.
Yasadigim ulkede bulunmayan. Allah rizasi icin gonderecek olan varsa iletisime gecsin.
pilavı mükemmel olan bakliyat.
yanında bir Sürahi ayran ohhh miisss.
Radyasyonun etkilerine dirençli olduğu için askeri kaynakların stok yaptığını okudum. Bana pek inandırıcı gelmedi ama doğruysa sen neymişsin be bulgur diyorum.

http://www.bulgur.com
türklerin geleneksel besinlerinden biri.
(bkz: bulguru kaynatırlar)
(bkz: Buğday)

Çiğ köfte, içli köfte, sarımsaklı köfte, kısır, bunların hepsi bulgur işidir. Sevilir, indirilir.