bugün

öss'den önce ortaya atılan, kulaktan kulağa tüm dünya'ya yayılan hurafe. kendimi bildim bileli her sene söylenir bu laf.
oks sınavı için de her yıl ortaya atılan bir laftır.
genc beyinlerin bu laflara inanmaması, bildikleri yolda yürümeleri gerekmektedir.
(bkz: şehir efsanesi)
bir efsanedir.efsaneye göre soruları bir sene tübitak bir sene ösym hazırlar.tübitak'ın hazırladığı sorular zor ; ösym'nin hazırladığı sorular kolaydır ve mutlaka ve mutlaka sizden önceki seneyi ösym hazırlamıştır ki siz korkasınız.halbuki sorulara bakıldığında hepsinin tarzlarının benzer olduğu görülür.
söylentisi duyulduğunda sınava gireceklerde psikolojik olarak baskı yapan ve korkudan titreten moralman çökelten dedikodu
oss sınavı icin her sene ortaya atılan sehir efsanesi.
öss'ye hazırlananlara cehennem azabı çektirmek için söylenebilecek sözlerden biri
söylentiler ayyuka çıkınca meb bakanı çıkar açıklama yapar..bizim öğrencimiz

-abi o zaman seneye kesin tübitak hazırlar..
her yıl geyiği yapılan öss hakkındaki yalan..
tubitak yarışmasında birinciliği bulunan yazarımız witch için gayet mutluluk verici haberdir. ****
(bkz: lan tubitak! kalk git bi de çay koy!)
tek yıllarda osym cift yıllarda tubitakın hazırladıgı soylenen ve her sene tekrarlanan yalan.
her sene yayılan kolpa haber.

gelgelelim soruları isterse nasa da hazırlasa adaylar için farketmemesi gereken durumdur. zira bu bir sıralama sınavıdır. iyi yapan değil, diğerinden iyi yapan kazanacaktır.
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: bu sene sorulari tubitak hazirliyormus)
Bu sene bütün soruları babanem hazırladığından dolayı tübitakın hazırlaması kocaman bir yalandır. Zaten tübitak babanemi çekemediği için her sene böyle dedikoduları maksatlı olarak yayıyor.
yerine 'bu sene soruları odtü hazırlamış!' efsanesininde kullanıldığı,yılların efsane geyiği.
(bkz: bilimden korkmak)
(bkz: tübitak bu sene takacak)
her yıl söylenen bu yalan ne hikmetse öss ye gircek ögrenciyi korkutmaktadır. ya dogruysa dusuncesi içindeki ögrenci korkudan calıştırmakdadır. (bkz: hala işe yaramak)
(bkz: lgs 2004)
(bkz: meşhur türk yalanları)
oks ve öss öğrencilerinin bi halt yiyemezsek diye ortaya attıkları klasik bahane
(bkz: bu sene sorulari nasa hazirliyormus)
Dünya kupası misali her dört senede bir hazırlandığı da rivayet olunmuştur.
tubitağın işi gücü yok " ulan bu sene soruları biz hazırlayalım da bu sene sınava girenler sınav nasıl olurmuş görsünler " söylentisidir. bu söylentiyi yayanları alıp bi kavonoza koyup saklayınız.
geçen haftalarda dershanede sınıfa girerken dalga olsun diye salladığım haberdir. üstüne bir arkadaş: "valla ya; ben de duydum onu çok zor olacakmış" dedi. gerisini hatırlamıyorum gülmekten.
kendimi bildim bileli her yıl duymaya alışkın olduğum cümle. tübitak hiç hazırlamış mıdır soruları bilinmez.