bugün

lux bir otobus firmasıdır sol tarafta tekli sağ tarafta çiftli koltukları mevcuttur fiyatları diğer firmalara göre oldukça pahalıdır ancak uzun yolculuklarda tercih edilebilir
ing.Patron.
eski havası kalmamış, piyasadaki yerini kaybetmeye başlamış otobüs şirketi.
rahatın batması olayını anlamanıza imkan sağlıyan otobüs firmasıdır.
*kurulus amacı ucaga binmekten korkan hali vakti yerinde insanlara hitap etmek amaclı olan ardından politikasını degistirerek daha genis bir yelpazeye hitap etmeyi amaclayan otobus firması
(bkz: bossa)
genellikle arabaların sol-sağ arka tamponlarına girilen entry şeklinde özetlenebilir.
cannibal corpse ve opeth in metalzone adlı bu markanın pedalını kullandığı duyumları alınmıştır. Çok büyük ihtimalle doğrudur.
hugo boss
oyunlarin bolum sonlarinda veya oyun sonlarinda karsilasilan rakip
abd de hapishanelerde mahkumların gardiyanlara hitap etme çeşidi diyebiliriz izlediğimiz birkaçbin amerikan filminin ardından.
sağ tarafta tekli koltuk olduğu için fazla para kazanamayan otobüs firması. setar marka otobüs kullanırlar.
a sınıf otobüs firmalarının müşteri portföyünen çalma amaçlı olaral şehirlerarası otobüs piyasasına giren, fakat o kişilerden kendisine yeterli müşteri sağlayamayan firma bunun üzerine aralık ayının başından itibaren eko-tarife sistemine geçmişlerdir. kullandıkları setra model otobüsler, koltuk rahatlığı bakımından mercedes'lerdne katbekat üstündür. üstüne bir de boss, firma olarak koltukları deri kaplatmış ve üstüne bir de pencere kenarları için yastık vermiştir. hele ki tek yolcu iseniz tekli koltuklardan alarak konforunuzu maksimum seviyeye getirirsiniz. açıkcası tren koltuklarındaki ferahlığı tren fiyatına sağladığını görebildiğim tek otobüs firması olmuştur. * otobüslerinde wireless kullanımı da mevcuttur. 25 ytl'ye daha nolsundur derken eksisinden bahsetmemek olmaz. firma bu yeni müşteri profili oluşturma çabası içinde nedense bu ucuzlama politikasında maliyeti kurtarma adına araca koltuk başına yalnızca bir topkek koymaktadır! doğrusu bu ikram masrafını azaltma politikası durduk yerde kendi imajlarını zedelemektedir, fakat bana göre olsundur. kendi kekimi kendim alırım gene de ferah koltuklarla gider gelirimdir. * * *
gprs desteği ile otobüs içerisinde wireless desteği veren tek ulaşım firması.
profesyonel gitaristlerin sıkça tercih ettikleri pedal markasıdır.
batı
otobüs
servis
seyahat tic. ltd. şti. nin logosudur.
roland'ın alt markası olarak dünyadaki aşmış gitar ve bass pedalı üreticisidir..digitech yanında sıfır kalır..

(bkz: boss gt-8)
(bkz: bayan yanı) problemi olmayan firma.
uçak fiyatlarının bir hayli düşmesiyle beraber, sürekli müşterisi olan boss*ları kaybetme korkusu ya da yeni müşteri kazanma hevesi ile fiyatlarını düşürmüş firma. ayrıca xxl ve üzeri kıyafetler giyiyorsanız boss ilk tercihinz olmalı.
biz
otobüsün
süperini
severiz.
elektro gitarlar için

tr-2:tremolo
ac-3:akustik modelleme
rc-2:loop station
ml-2:metal core
aw-3:dynamic wah
bd-2:blues driver
ch-1:super chorus
ds-2:turbo distortion
os-2:distortion/overdrive

gibi birkaç enfes pedalı üreten firma.
herkesin övgülerini duyarak merak edilmiş, aynı zamanda bayramda yer bulamama sebebiyle birazda zorunlu kalınmış, sonucunda hiç memnun kalınmamış otobüs firmasıdır.

bir koltuğu iki kişiye birden satmaları (online bilet diye bir şey var ve hala manuel kullanan yazıhaneleri var) ve bu yüzden 45 dakika geç kalkmaları, sonuç olarak "4 saat biriniz 4 saat biriniz muavin koltuğunda oturursunuz" diye saçma bir çözüm bulmaları ve bunu pişkin pişkin söylemeleri, otobüste internet namına bir şey olmaması, yazıhanedeki bilgilendirmekle(!) görevli şahısların daha servislerinin nerelere gittiğini bilmemeleri memnun kalmama sebeplerindendir.

ayrıca servisleri çok küçük, eski ve bavul sığmasını geçtim içinde yürünmüyor bile. servis dediğimde camın üstüne yırtık pırtık bir boss afişi yapıştırılmış o kadar. mazallah o afiş düşse kimse anlamayacak boss'un servisini. servisler kalkmadan içerde oturan vatandaşa soruluyor en çok nereye talep varsa oraya gidiliyor, diğerleri indiriliyor. ne sistem var ne bir şey.

tek iyi yönü koltukları geniş ve rahat fakat bu kadar işkence çekmektense kamil koç'un normal hattıyla giderim daha iyi. kaldı ki kamil koç'un rahat hattında aynı tarzda koltukları olan otobüsleri var ve şehrin her yanına olan servisleriyle, hizmetiyle tercih edilesidir. bilmiyorum belki benim şanssızlığım en kötüsüne denk geldim ama bundan sonra tercih etmeyeceğim garantidir. eski misyonunu kaybetmiş olabilitesi yüksek firmadır. * *
memnun kalmak için:
(bkz: kamil koç)(#4049259)
hazırlıkta gürültü içinde ders işlediğimiz bir gün mark hocamın-mark petrovich- fuck you i'm the boss demesiyle ''bu sürünün çobanı benim'' diye çevirdiğim kelime.
metal zone ve metal core modellerinde güçlü distortion alınabilen pedal markası.
oyunlarda bölüm sonu veya ortası canavarlarına verilen genel isim. bu arkadaşlar oyun içerisinde size soğuk terler döktürebilirler. genelde zayıf noktaları vardır ve bunlara çalışılır. çok nadiren paldır küldür girilir.

prince of persia serisi ve god of war serisi bossları bunlara verilebilecek en güzel örneklerdir.

oyun sonu boss'u final boss'tur ki normal bosslar ile aynı kefeye konulamaz.