bugün

kablosuz bağlantıyı sağlıyan olay. ingilizcede kablosuz anlamına gelir.
ingilizce kablosuz demek. örnegin mangal *
uludağ üniversitesinin bir çok mekanında bu teknolojiyle karşılaşmak mümkündür.
insanı daha çok özgürleştiren sistem,taksimin göbeğinde notbukla entry girmeyi sağlıyor
kocaeli üniversitesinde artık umuttepe kampüsünde her yerde olan sistem
eger ozellik bilgisayarınızda varsa ve bulundugunuz ortamda da cekiyorsa internete baglanip iletisim kurabilirsiniz.ama eger hem cihaz,hem wireless varsa fakat wireless şifrelenmişse insanı bol miktarda küfür etmeye zorlar.
teknolojinin oyuncağı olduğumuzun göstergesidir. teknoloji üreten adamlar hayatımıza önce wired mantığını soktular. wired olan ürün kaliteli, güzel ürün sayılırdı. wired'dan kaldıracakları kadar parayı kaldırdılar. şimdi de "aa wired aslında kötü, berbat. biz size wireless verelim " diyorlar. wired ile wireless'ın da tam zıt şeyler olduğuna göre adamlar tükürdüklerini yaladılar resmen. ama parayı da götürdüler.
laptopu olan ve internet kafeye gidecek kadar parası olmayan öğrencinin hayat damarlarından biridir
eğer çevrede bi tane varsa ve şifreliyse insanı yeni küfürler bulmaya zorlayan hede...
gün geçtikçe artan hotspot sayesinde normal bilgisayar kullanıcılarının da laptop sahibi olmasıyla halka inen erişim tipi.
tam türkçe karşılığı 'kablosuz' olmasına rağmen,orda burda hatta varoşlarda bile yurdum insanının 'burdan wireless çekiyomu?' dediği('burdan kablosuz çekiyomu?! demek ayıp bişey galiba),nerdeyse türk dil kurumunun da türkçeye kabul edeceği kelime.
tek olumsuz tarafı doğa koşullarından aşırı etkilenmesi olan hede! biliyorum birazdan başıma gelecek, dışarda şakır şakır yağmur ve ben tam da bir entry'nin ortasında bağlantıyı yitireceğim!
şu an itibariyle ido feribotundan sözlüğe girebilmemi sağlayan faideli buluş.
(bkz: wi-fi)
gün geçtikçe artan hotspot sayesinde normal bilgisayar kullanıcılarının da laptop sahibi olmasıyla halka inen erişim tipi.
bu yaygınlaşma ile birlikte türkçe telafuzunun "vayrles" olması korkutucudur.
nedense sürekli "vayrlıs diye okunur o" diye düzeltesi gelir insanın her "vayrles" dendiğinde.
serefsizin birinin hattima girip kota asimiyla ocagima incir agaci dikmesine sebep olmus faideli bulus. kullaniliyorsa sifrelenmesi sarttir. (bkz: ben yandim eller yanmasin)
(bkz: komşuda pişer bizede düşer).
(#911060)
an itibariyle 16 aydır ücretsiz internete girmeme olanak sağlamış teknoloji. şifre koymayan, yüzünü görmediğim komşularıma buradan teşekkür ederim*. internet konusunda hukuki yeterliliğin olmamasından dolayı şifre koymayan bağlantıları paylaşmanın etik olmadığı tartışılan bir konudur.
güvenlik için wep protokolu kullanılmamalı, wpa tercih edilmelidir. ama baştan bilin ki wireless, güvenliği düşük bir teknolojidir.
Yakında kullandıgımız iplerin yerini alması muhtemel teknoloji.Artık atlarımızı wireless ile ağaca bağlıcaz.
en güvenliksiz bağlantı türü. bilgiler havada uçuşabilir, çok rahat gizli dosyalarınıza, maillerinize ulaşılabilir, hackerlara çerez malzemesi yapılabilir, ayı çıkabilüü, daş düşebilüü..
artık cep telefonlarında bile olan teknolojidir.Ne kadar duzgun calısır orası tartısılır.
(bkz: wep)
(bkz: wpa)
(bkz: wpa2 psk)
laptop sahiplerinin altınıdır, yolda bulunmuş 10 ytl'sidir.
Süreli bir zaman dilimi içerisinde şifresi kırılabilecek teknolojidir. hele wep şifreleme methodunun kırılma süresi 8 sn civarındadır. Şifre koymayın daha iyi! Wpa içinse yaklaşık 15-20 günde bir şifre değiştirmeniz sizi yüksek oranda gücende tutar. *