bugün

girişte ne alırsan 1 milyon yazan fakat içeri giripte eline aldığın her şeyin 1 milyon olmadığını öğrenip kafanın karışmasına neden olan dükkan.
amerika'daki modeli '99 cent store' olarak gecer. turkiye'dekinden daha kapsamlidir ve hakikaten harika seyler bulabilirsiniz bu dukkanlarda.
içine girip bir ürün alıp kasaya gittiğinizde "ama bu 2 milyon" diyerek tezgahtar hatundan ayar alnınan japon pazarı cinsi bir mağaza.
ilk açıldığı ve pek moda olduğu dönemlerde gerçekten bi çok şeyin 1 milyon olduğu; kırtasiyesinden hediyelik eşyasına, kap kacaktan takı tokasına kadar bilumum zerzevatı içinde bulunduran zamanında çok paralar kıran mazğaza türü.

(bkz: çin ürünlerine hayır kampanyası)
(bkz: hey gidi günler hey)
bmw x5 sahipleridir bir çoğu.
(bkz: merkez bankasi)
(bkz: ne alırsan 1 milyon ytl)
satılan birçok şeyin 1 milyon olmadığı ama ucuz olduğu dükkan.
1 MiLYON 1 MiLYON DiYiP KASAYA GELDiĞiNDE 50 MiLYONLUK OLUNAN IVIR ZIVIR MANYAĞI YER.*
çin malı ürünler satan yer ya da kişi.
(bkz: ne alırsan bir milyon) ya da (bkz: ne alırsan 1 ytl)
tüm ürünlerin fiyatı bir milyon olan, (bkz: japon pazarı) da denilen işletmedir.
arasıra işe yarar şeyler bulunabilen dükkanlar.*
(bkz: kafam 1 milyon)
paradan atılan sıfırlar yüzünden mi, yoksa bir milyona satılabilecek adam gibi bir nesne bulamadıklarından mı ortadan kaybolduklarına bir türlü karar veremediğim dükkanlardı(r).
paradan atılan sıfırlara rağmen halen bir liracı denmeyen tükanlar!

(bkz: bir dost)
paradan altı sıfır atıldığı halde güncellenmeyen kavram.
1 milyoncu diye ananlarda olmuş. aralarında fark yoktur. (zoraki tanım şeysi)
(bkz: patron çıldırdı)
(bkz: faik)
bu dükkanlar şuan açılsa süper lüks bir dükkan olur sanırım. lakin artık 1 milyon tl değil 1 tl.

(bkz: türk lirası)
1 milyondan pahalı şeylerin de satıldığı mekanlardır.
zamanında bunları birinden malum fiyata bir walkmen almıştım. hala çalışır. çin mallarına olan bakışım değişmişti.
adı 1 milyoncudur efendim lütfen kanmayınız. çünkü 1 milyona (ki şu anki parayla 1 TL) en fazla mıknatıslı küpe, işe yaramaz yapıştırma hızmalar bulabilrsiniz. onun dışındaki herşey 1 TLden pahalıdır. gittim, gördüm aha bu da yazıya dökülmüş açıklamasıdır.
gidip en gereksiz eşyaları 1tl diye aldığınız daha sonra ise birsürü para harcadığınızı fark ettiğiniz mekanlardır.
müşterilerine malların kalitesinden çok, fiyatların 1 milyon olmasının verdiği mutluluğu ve büyülü atmosferini bahşeden mekan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar