bugün

üstün, yüksek.
kemal sunal filminde içince değişen karakter. günlük hayatımızda iki duble, iki bira gibi birimler ile sarhoş olup kendini kaybeden arkadaşlarımızın idolü.
uğur gürsoy'un sürekli çizdiği sakalı saçı birbirine girmiş karakterine verdiği isimdir. faik sürekli bir yetele'ye ihtiyaç duyar. bankaya gidip bir kediyi kefil göstererek bu parayı isteyebilir. ya da daha önceden para istediği kişilere "deja vu'ya inanıyor musunuz?" diye sorabilir.
uğur gürsoy'un çizdiği bir karakter.

-pardon şu vitrinde ki mavi tişörtü deneyebilirmiyim.
-hayır
-bende öyle tahmin etmiştim neyse görüşürüz...
uğur gürsoy un çizdiği inanılmaz karakter.
ailecek hastasıyız. benlen evlensin her gün 1 yetele veririm ben ona.
kendine bakkaldan top kek ayırtan ama parası yetmeyince bakkaldan bir ay daha bekletirmisin ricasında bulunan manyak ötesi adam.
ufacık kafasını çevreleyen kıl yumağının ortasından renkli bir bere geçen karakter.

faik: iyi günler, kimseye söyleyemediğin bir sırrını 1 ytl karşılığında saklayabilirim. düşünür müsün böyle bişiy? ilk başta saçma gelebilir tabi...

sarışın: ...

faik: ama mesela iç çamaşırı giymiyorum, ayağımda mantar var gibi şeyleri elliyenikuruşa da saklarım. neyse kafanı karıştımiyim, düşünüyosun galiba...
1 ytl için ruhunu şeytana satabilen adam.
- pardon gecen ay bi topkek ayirtmistim, onu bi ay daha bekletebilir misiniz?.. baska ödemelerim cikti da, bu ay alamiycam..
- tamam topkek'in bende, merak etme satmam.
- sana da cok ayip oldu.. zor durumda kaldin...

- $$t cocuk, mahallede benim hakkimda "o eskiden doktormus" filan diye konusuluyo mu hic?
- yoo...
- azina scim, ne bicim mahalle lan burasi?..
sevgili faik (aileden biri gibi sanki) bu hafta bi cifti asansör kapisinda yakalayarak:
-merhaba yaz boyunca ic camasirimi 1 ytl ye kiraliyorum da,düsünür müsünüz acaba?sonucta yazin giymiyorum,bari bi gelir kapisi olur hic olmazsa,ne dersiniz?
-.....
-biraz cabuk karar verseniz iyi olur.her an fikir degistirip giyebilirim...suan elimde !
demis, gelir bulma konusunda fikir kahramanidir!
(uykusuz mizah dergisinde).
son sayıda pencerede gördüğü bi bayana ''çiçeğinizle çok makul bir ücret karşılığında konuşabilirm isterseniz. sadece 1 ytl.'' diyen ve akabinde kadının kocasını çağırmasıyla morali bozulan süper uğur gürsoy karakteri. fırat'la birlikte her hafta delice takip edilen.
uykusuz dergisini elime aldığımda ilk baktığım karakter. iyi değerlendirilirse 1 ytl iyi para diye düşünen müthiş insan.
kıl yumağı bir insanın ne kadar şeker olabileceğinin ispatı.
uykusuzun 16 temmuz tarihli sayısısında yine bombayı patlatmıştır. çıkarttığı pantolonunu megafon yapıp şöyle seslenmiştir;
-gerçekten bir yeteleye ihtiyacım olduğunu herkes duysun artık!.. allahın bildiğini kuldan saklayacak değilim!!.
faik bi gün kuaförün yolunu tutar. malum saclari tam anlamiyla diken ve pirasanin bonus halinir. kuaföre cok güzel bi fikrinin oldugunu söyleyip onlara satmayi teklif ettigini söyler;kuaför saskinlik icinde faik'e bakmaktadir. faik'in teklifi 1 ytl karsiliginda saclarini bir sekle sokmasini kabul ettiigini söyler. kuaför neden bunu yapayim dercesine faik'e bakar. zeki adamimiz bunu hemen anlar ve gerekli aciklamayi yapar; 'siz eger bu saclari bir sekle sokabildiginizi kanitlarsaniz müsteri potansiyeliniz %21,7 oraninda artacaktir'!
buradan ugur gürsoy a sesleniyorum faik bu fikrini 5 ytl ye satsin ve aldigi parayi bankaya imza karsiliginda yatirsin. nolur! bu karekterle kendimi özdeslestiriyorum cogu zaman icim burkuluyo yaa!
edit sebebiyeti;bosluk eksikligi...
dergide, tıpkı 1 ytl gibi çok az yer kaplayan ve daha da detaylandırılmasını istediğim filozof insan.
beresinden soğuk kaynak suyu içebilen aynı zamanda etrafındakilerede ikram edebilecek kadar bonkör bir uğur gürsoy karakteri. (bkz: fırat)
bu hafta ise araba yıkama'daki fırçalı makinede fırça olmak istemiştir.
(bkz: faik bulut)
uzun zamandır aradığı 1 ytl ile traş bıçağı alacağını düşündüğüm uğur gürsoy karakteri.
http://www.uykusuzdergi.c...he/blog/resimler/faik.jpg
kah ne alırsan 1 yetele işine girmiş, kah ağzındaki şekeri bayramda çocuklara vermiş kıl yumağı aşkım. kendisini uğur gürsoy'dan resmen istemiş ve almışımdır. fırat'ı da evlatlık edineceğim üstüne. oh mis.
bu haftaki uykusuz'da yeğenine düğünde para yerine gazete küpürü takmış olan şahsiyet.. inanılmaz seviyorum bu adamı ben ya..

''limonata servisi ne zaman başlıcak acaba?''
faik bakkala girer ve bakkala;

- pardon geçen ay bi topkek ayırtmıştım, onu bi ay daha bekletebilir misiniz? başka yere ödemelerim çıktı da, bu ay alamıycam..

+ tamam topkek'in bende, merak etme satmam

- sana da çok ayıp oldu.. zor durumda kaldın..
http://www.facebook.com/p...653&ref=mf#pid=696441
işi hepten felsefeye dökendir. sahip oldukları onu ele geçirmesin diye sahip olduğu herşeyden kurtulan bir bilgedir. *
bu hafta nazilli'den kuzeni gelmişti. hakkaten de hık demişler birbirlerinin burnunda düşmüşler, ve bu sebeple faik'e bile alışamamış bünyelere "bismillahirrahmanirrahim" çektirmişlerdir.

geçen hafta "insan sahip olduklarının hizmetindedir" düsturuyla tüm sahip olduğu malvarlığından, donundan vazgeçmişti. (ama bereye kıyamamıştı.)

(bkz: bir ara uğrar bisküvini yeriz)