bugün

sevimli sevimli gelip kucağına kıvrılıp daha sonra üzerinize işemesi.
yemeğinizi yemesi.
evin kuşunu yemek.
evden tek başına çıkıp, 10 yavruyla geri dönmesidir.
biz yine şerefsizlik demeyelim de * erkek arkadaşa özenle hazırlanan kahvaltı masasına atlaması .
yazın rutubet kokmasin diye bir cami aralanan bir öğrenci evine bir kaç sokak kedisi arkadaşıyla girip alem yapıp hali koltuk ve diğer bilimum yerlere hacetini gidermektir. Benim bildiğim kedi kumda görür işini ama bizimkiler Allah ne verdiyse bırakmış.
nisan ayının sonunda sevişmeye başlaması.ve kafamızı ütülemesi.
evden kaçması.
öksürürken gelip, suratıma yatması.
Siyah giyinmişsindir ve gelir ya üzerine çıkar ya da bacaklarına dolanıp tüm tüylerini seninle paylaşır ve tüm bunları yaparken sevecen şekilde yüzüne bakar.
su kabınının içine kakasını yapması.
7'li koltuk takımını tuvalet belleyip, yeni koltuk takımı almak zorunda bırakması.
yatağınızın üstüne kusması.
çay almaya mutfağa gittiğiniz esnada, daha sizin oturup da iki lokma almadığınız kahvaltı masasına çıkıp salam tabağına gömülmesi.
karanlıkta ayaklarınıza hamle yapması.
uykudan uyanıp da eyvah yatağa işemişim dediğiniz esnada ayılınca aslında işeyenin o olduğunun fark edilmesi.

ohooo... saymakla bitmez. hepsini bizzat yaşadım ama yine de oğlumu çok seviyorum.
sözlükler arası başlık transferi yapmak mesela. sağlam bir şerefsizliktir vesselam. telif hakkımı isterim huleaannn...

(bkz: http://www.itusozluk.com/...n+b%FCy%FCk+%FEerefsizlik)

(bkz: http://www.eksisozluk.com...y%C3%BCk+%C5%9Ferefsizlik)
insan gibi konuşması. oysa ben onu kedi diye aldım.
yediği kaba sıçması.
gündüzleri yatağımı kullanması,anlamıyorum geceleri napıyo ipne çok hovarda çok çete kurmuş ipne..ha bide yatağa pislemeleri beni öldürüyo ama bir gün onu öldürecek haberi yok...
bir köpekle birlikte olması.
dışarıda milyonlarca çöp konteynerı varken, gelip evin * önündeki çöp poşetlerini deşelemesi.
tezgahta kızarmayı bekleyen sosisleri kaşla göz arasında çalmasıdır.***
çocukken kedinin kafasına oklava ile vurmuş! sonucunda kedi tarafından baş parmağınızın ucundan ısırılmışsınızdır.

bu henüz hadisenin başlangıcıdır.

efendim ne iğneler yedim ne doktorlar gördüm, sebep: kedinin kuduz olma ihtimali.

biz bu kediciği gözetim altında tutar iken bir yandan kuduz iğnelerini vurulurken, yanlış hatırlamıyorsam onuncu gün gibi bu kediyi kamyon ezmişti.

şimdi bu kedinin yaptığı şerefsizlik değilmidir?

kedinin kuduz olup olmadığnı öğrenemeden iğneleri yemiştim üstelik tek tek her ihtimale karşı.

(yaşanmış olaydır)
siz evde yokken sevgilinize tecavüz edip, balıklarınızı ayıklaması...

elinde olsa yapabilirdi, ama kedi işte.

(bkz: ben hayır diyorum).
köpek gibi boyun eğmektir.
sıçıp gitmektir *
aç kalınca sahibine saldırır, nankör.
komşunun köpeğiyle çiftleşmeye çalışırken yakalanmak.
erkek kardeşine tecavüz etmektir.*