bugün

entry'ler (1509)

sevgiliye hitap biçimleri

eskidendi tabi; müdür
peşin edit: bu yüzden ayrılmadık.

banyo yaparken suyun kesilmesi

(bkz: işten çıkarken adama ingilizce am günü yağ)

00 08 1966 doğumlu olmak

00.00.1954 doğumlu bir babaya sahip olmaktan daha ilginç değildir.( emekli olacağı sıra lutfedip 1.7 tarihini sallayıp verdiler)

adnan menderes neyle suçlanmıştı

kendisinden sonra gelen tüm hükümetlerden daha az suçla suçlanmıştı şeklinde cevap verilesi sorudur ve bir soru da yorumcudan; adnan menderes'ten sonrakiler ne ile cezalandırıldı?

alternatif sigara paketi uyarı mesajları

--spoiler--
içme çükün düşer
--spoiler--
fırat karakterini okuyan bir genç neslin bilinçaltına hitap edilerek bıraktırılabilir.

emre aydın

ankara'da lise şenliklerine düşen sanatçıdır. gerçi hayran kitledi de onlardır ya. bir diğer için (bkz: atiye)

27 mayıs 1960

51 sene önce bugün geldiler ilk kez, memleketin korunmaya kollanmaya ihtiyacı var dediler, siz düşünemezsiniz biz memleket için daha iyisini düşünürüz dediler, siz memo sunuz, göbeğini kaşıyan adamsınız devlet işlerinden anlamazsınız dediler. 51 yıl önce bugün bir başbakan 2 bakanın boynuna idam ipini geçirmek için geldiler. 10 sene sonra gelir gibi yaptılar 3 kişiyi daha astılar. 10 sene sonra yine geldiler bu kez binleri asıp işkence ettiler.15 sene sonra 1000 yıl sürecek iddiasıyla geldiler. ama bazıları iyi darbe kötü darbe ayrımı yaptılar, devrim dedikleri 27 mayıs'tan 10 sene sonra kendi başlarına gelmeden anlayamadılar, bugün 27 mayıs'tan nemalanıp oy kazanmak isteyenler gibileri 51 sene önce sırtlarını dönüp gittiler menderes'e bugünse sanki aynı yolun yolcusuymuş gibi davranmaya başladılar. Ne kadar da sulandırmaya çalışsalar 51 yıl önce gelen ergenekoncuların torunlarının bir kısmı (Haksız yere tutulanlar istisna) yine aynı amaçlarla uğraşırken amaçlarına ulaşamadan hak ettikleri yerlere kavuştular.

selçuk inan a 21 milyon euro vermek

guizaya bonservis olarak 14 milyon euro, emenikeye 9 milyon euro vermekten her halikarda daha iyi bir fikirdir. Neticede bonservise verilecek olan topçuya verilecektir.

ihtiyar kitap kafe

ankara'nın ara sokaklarında (aytaç sokak) yer alan normal koşullarda bir çay içeyim diye sokakta gezerken bulamayacağınız bir kafe'dir. Bir de ihtiyar adında bir dergi çıkarır. Küçük,minik, sevimli bir yerdir. Hakan Albayrak, bülent akyürek vb.. bazı yazarlar çoğu zaman burada takılır. kalabalık olduğunda Masalarda oturup çay içenlerin arasından kitaplara erişebilseniz de muhteşem bir havası vardır. Bir de dükkana ismini veren ihtiyar bir delikanlı ağabeyimiz vardır ki kafenin sahibidir ona da buradan selam olsun.

sürekli aynı kıyafeti giyen tip

öğrencidir ve kıyafetine dikkat etmeye ihtiyaç duymuyordur zira zaten mezun olduğunda kendisine dikte edilenleri - her gün farklı takımlar gömlekler kravatlar - giymek zorunda kalacaktır.. Alış veriş çılgınlığına kendini kaptırmamıştır parası da olsa her gün podyuma gider gibi giyinenlere baktıkça içten içe sırıtır ve muhtemelen onlar tarafından da hakir görülür. Pislik ve bunun arasında ince bir çizgi vardır. Bu çizgiyi bilmeyenler bunu anlayamaz. Kimi de cool görünmek için bu hale bürünür o ayrı.

intihar edenlerin cesaretli insanlar olması

intihar etmeye meyilli birinin cümlesidir.

ağır yaralı stayla on
--spoiler--
ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze aldım
--spoiler--

ağır yaralı stayla off

kusanlar lütfen üzerime kusmasın

terk eden sevgilinin seni unutamıyorum ya demesi

Candan erçetin'in öngördüğüdür.
--spoiler--
zannetme ki pişmanlık mutluluk kadar ırak
--spoiler--

maymundan geldiysek neden hala maymunlar var

bu işlerle uğraşanların sonu düşünüldüğünde yazar hakkında endişelenmemek elde değildir.
(bkz: kedi canını senin) (bkz: harun yahya)

ayrıldığın sevgiliyi başkasıyla düşünmek

bu saatte bu başlığı görüp başlık yanındaki çarpıya tıklamaya neden olur. zira bu saatlerde tek başına düşünülmemesi gereken durumdur. kişiye göre bu saatlerde yalnızken bunu düşünmek sigara veya alkol komasına girmeye vesile olabilir.

23 yaşına gelip hala ders çalışmak

ve hala babadan para almak zorunda olmak ile tamamlandığında pek bir koyan durumdur.

mke ankaragücü

gelecek sezonda bomba transferler yapacak klüptür. Zira alınan paralarla cristiano ronaldo bile alınır.

1 maçta 3 penaltı kazanan takım

fenerbahçe değildir(!)
- başkanım aziz başkan yeter artık penaltı yaptırmasınlar millet kıllanıyor diyor
+ olmaz ben aldığım paranın hakkını veririm daha 2 gol daha yiyeceksiniz.

şike yaparken abartmak

Kimsenin fenerbahçeyi düşünmediği durumdur(!)
- başkanım aziz başkan yeter artık penaltı yaptırmasınlar millet kıllanıyor diyor
+ olmaz ben aldığım paranın hakkını veririm daha 2 gol daha yiyeceksiniz.

edit: ben 2 dedim ama öngörümde sapma var adamlar 3 ten sonra 3 tane daha yedi.

metroda kitap okuyan özenti yavşak

doğru olanı yapıyordur. Şöyle ki özellikle sıkışık metrolarda gözlerini bir yere sabitleyebilmek zordur ve aksaray metrosunda bundan dolayı çok tartışma çıkmıştır sen bana mı baktın bilmem ne mi yaptın diye. okunulan eser cin ali bile olsa en azından tavanlardaki klima deliğini saymaktan ya da reklam ezberlemekten ya da yandaki hatunun poposunu kesmekten iyidir.görüldüğü gibi maksat entel görünmek değil gayet doğal bir sıkıntıdır.

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

necip fazıl kısakürek - ideolocya örgüsü.