bugün

kendisine gelen özel mesajların artık kendisine ait olduğunu sanrısıyla, aldığı albüm yahut kitapların da telif haklarını edindiğini düşünerek fütursuzca kopyalayıp satabilir pekiala. oh ne ala memleket. asdlkjsas.
kendisine gelen özel mesajlar kendisine ait heyulasıyla muhayyilesini biraz zorladığında heyuladan da öte korkunçluklar üretebilecek, telif hakkı tanımayan, tüm telifleri telef edebilecek fikri donanıma sahip yazar. aldığı her ampülden edison vakfına para kesiyorlar mı lan bundan da...ya her www yazdığında birkaç cent düşüyor mu bir yerlere? hşşşş...-çok pis osmanlıca kasarım-
telif hakkı hususunda "ampül ve edison" emsalini vererek aslında ne kadar da yüzeysel bir kişi olduğunu belli etmiş uludağ sözlük kullanıcısı. ya da latife yapıyor, bu denli düz olamaz herhalde bu kadar kafa bulandırıcı sözcük kullanan biri. pşşş..
"yararın hakkı olmaz. telif insan öldürür" şeklinde düşünmekle çağa uygunsuz antikapitalist eksende deverean eden, birgün bir şey icat ederse beleş kullanıma sunacak kadar iyi niyetli ve de bonkör yazar.
iyi tespitleri olan bir yazar..

nick altı http://www.bennforum.com olmuş.*
hakkında bu kadar entry girilince bir şey icat etti sandığımdır.
bu bağlamda çok güzel bir vakum içersinde fanusta çalışan bir mangal icat etmiş yazar olabilir. bu mangal hiçbir şekilde etrafa kül şeettirmiyor da olabilir.
(bkz: mangalda kül bırakmamak).
tam anlamıyla sözlüğün benn'i.
hatta o derece güzel yazıyor ki başka sözlüklerde de kuvvetli kalemlere
"sözlüğün benn'i" denilse yeridir..
zapturapt altına alınasıca...

(bkz: olasıca bitesice cümleleri)
vallaha billaha anlayamadığım bir adam. hafif absürdizm, hafif inceden dokunduran espriler, aşırı şekilde iticilik, az biraz seth putnam havası... korkuyorum bu adamdan yaa! valla billa korkuyorum! huzurum kaçıyor. bir şey anlatmak istiyor. ama zekam el vermiyor anlamaya. öyle sanıyorum ki, yani, emin değilim ama... valla... *
(bkz: uludag sozluk birlik beraberlik çağrısı)
kendine guvenen biri. bu iyi bir $ey aslinda. ancak bunu yanli$ anlayanlarin olmasi da muhtemel ve bunu hesaba katmali diye du$unuyorum.
düşüncesini açıkca ortaya koyabilen yazar *.
#1857452'nolu entry'siyle beni gülmekten kırıp geçirmi$ yazardır..
(bkz: senn)
uludağ sözlük'e fazla biri..
kısa sürede beğenilerimi kazanan yazar.*
az önce olumlu oy verdiğim yazar, bulunduğumuz cemaatin bir parçası olmakla birlikte okan bayülgen jelatini kullanarak üzerine kene yapışmamasını sağlayacak kadar marihuana ile ilişkili olduğu belli.. tüm girişlerin aynı zamanda bir çıkış olduğu yerlerde kapı önünde bekleyenler her zaman kazanır mantığından hareketle, sonuçsuzluğunu da biliyor.. tebrik veya türkçe^deki t ile başlayan iyi-kötü şeyleri etmiyorum..
iftiraları, gizlenene çirkef yorumlar yapmayı mübah saymak mı? resmen ve alenen zırva.

ulan oeeeh be!: hep aynı sözdizim sataşmalar, tek tornadan çıkmış argümanlar, aynı cehalet ve bozuk türkçe. offline idraka karşı susma hakkımı kullanmak istiyorum izninizle.
yazdıklarından hiç bir s.kim anlamadığım kişi.

"ali topu tut" cümlesini ağdalı, anlaşılmaz bir hale çevirmekte üzerine yok gibi.

ulan zor değil ki alırım bir osmanlıca, farsça vs bir sözlük hepsini sokarım içine.

al oldu sana ağdalı.

hayır bir de anlamadığım madem çok zeki sanıyorsun kendini, her entryinde "ben çok zekiyim, siz aptal" minvalli cümleler niye?

zeki adam uğraşmaz bu işlerle. ha malsan o ayrı.
arkasından 50 aptalın/eziğin "aptalsın/malsın" demediği bir adam zeki değildir. kaldı 48. 47.(gerçi bu sonuncu 13 entry ile rekora koşuyor +a ilave ediyoruz)
beni kemalist ilan etmiş insan. sinirlendim, ve onu şu ilan ettim kendimce:

(bkz: anarkofettoş)**

not: severiz sayarız kendilerini*

ne ayaksın diyenlere özel bir not:

kendimi şunca yıldır bir kalıba dahil edemedim. edecek gibin de görünmüyorum. bir şeyler yazar-çizer-söylerken mümkün olduğunca objektif olmaya çalışırım. ha tabii ki duygularıma da yenilebilirim orası ayrı. aynı şekilde, kayda değer birşeyler yapmış birilerine bilip bilmeden, yada gayet subjektif olaraktan "aaaamaaan ne zkmse ne banane yaw, özenti/hödük/göbel/tırt bunnar laa" denirse de orada dur derim. hele hele tespit kaynağı nöronlardan çok uzak bölgelerse o zaman aynı üslüpla da cevap verme hakkını görürüm kendimde. bütün bunları yapıp ayrıca "uzlaşamamazlıktan yakınırken yazıdığın neredeyse her entrynin sonunda karşındakinin cevap hakkını elinden almaya çalışan, tartışmayı hileli nakavtla bitirmeye uğraşan, uzlaşma-anlaşmadan son derece uzak cümle partikülleri görmekteyim" gibisinden bir "tespitte" bulununca alınan cevap "kemalist" ise kusura kalmasın, ben de gayet objektif olarak yorum yazdığı birine, sırf "objektif oldu*" diye onun yandaşı-müridi-yardakçısı ilan ederim arkadaşımızı. olayın özü budur, "bağnazlığa, anlayışsızlığa karşı aynı derecede bağnazlık sergilerim huleyn" demek istemişimdir bu entrymde.

ayrıca atatürk'le churchill'i "burjuva yakınsallığı" nedeniyle benzer/bir tuttuğunu görecek kadar da nesnel+cingöz olduğumu düşünmekteyim ayıptır söylemesi.**
(#1876560) entryden anlıyoruz ki özüyle buluşamamış, okuduğunu, gördüğünü anlaması için çevresindekilerin söylenenlerin dışına çıkmayı, kendi gözleri yerine başkalarının gözlerinden bakmayı öğrenmemiş, öğrenmemeye çalışmamış kişi.

dediğim dedik öttürdüğüm düdük şeklinde tartışma ortamı ağası tavrıyla içindeki benn in neye benzediğini sergilemekten çekinmiyor. tartışmanın manasızlığıyla fikir beyan etmenin dayanılmaz hafifiliği arasında gidip gelmesi gerekirken, tartışma hayat amacı, ilgi çekmek de toplum baskısı olarak gölgesinin bir parçası olmuş gidiyor.

andy warhol sağolsun, daha çok benn ler gelip geçecek. benn gibi olmak isteyenlerle benn ler de kafamızı şişirecek. öpüyorum gözlerinden.
ters polarize edilmiş kişi. acı veriyor olmalı. acil şifalar dilerim.
üst dil ve mana sahibi; önerme, analiz, düşüncenin zihinde redaksiyonu ve tepkinin endikasyonları tasnifinde keyfiyet nazarına erişmiş mütefekkir. osmanlıca kasmayayım derken minval kelimesinin kullanımı ile kendisini derin çukurlara atanlara mermahet gösterebilecek, açları doyurma düşünceli sözde yardım empatisini de en az 1 günlük aç mide ile afrika sıcaklarına eşit bir celciusa sahip ortamda gerçekleştirilirse kabul edebilecek pesimist distopik. "işte bu kadar!" yazarlığını geçmiş hesaplaşmalarında bırakmış, uzlaşmayı, taraf olmayı ve diğerine değersizlik yükleyen zıtlık prensibini kabul etmişlerin zorunluluğu fikrinde sabitlemiş, bir mevkiye yerleşmek gibi bayağı bir düşünce/istek biçiminin kendisinin teneffüs alanına dahi uğraması imkansız mük-kem-mel! bir sanal muharrir.