bugün

(#2015334)entry siyle dikkatimi cekmis yazar.*
ekşi sözlük'teki 11 aylık çaylaklığını "hesabı kapat" seçeneği ile sona erdiren kişi. bu uzun süre sonucunda gerçekleştirilen eyleme dair zerre tereddüt göstermemiştir. şu an burada ikinci versiyonun lansmanı yapılmaktadır. tutundurma politikaları da stratejiler arasında. o piti piti...
bir kişi eksiğiz. *
silik olamaz, olmamalı, olmasaydı keşke. bu sözlüğün en iyilerindendi. bu sözlüğün de değil, internette yazılarını okuyabileceğin tüm blogları, sözlükleri içine katarak söylüyorum; en iyilerdendi bu adam. okumuştu, okuyan insandı. bu kadar gidenin ardından şimdi birbirimizin bokuyla oynayalım hadi.

tanım : dönmesini canı gönülden beklediğimiz yazar. o da olmazsa ekşideki hesabının onaylanması beklenen.
(bkz: ikinci nesil silik)
ikinci nesil çaylak.

(bkz: #3317370)

jet hızıyla çaylak yapılır. -moderasyon-
vallahi çok netim. mesnetsizleri sikertir.
enteresan bir yazar olduğu açık olan ve bir abi bir abla *gibi benim sediğim benden 3 nesil üstte olan kişi.
uyuştunuz mu lan okurlar? neymiş, uyuşturuyormuş değil mi, sağlam afyon ha?

fareye gelince;

çağımızın ünlü filozoflarından yiğit özgür'ün " kedi fare! fare! fare kedi!" diye kendini ortadan ikiye bölenlerle ilgili çok mükemmel bir analitik saptaması vardır:

- bey, kalk mutfaktan tıkırtılar geliyooo
+ boşver hanim faredir, takma kafana siktir et faredir, salla gitsin yorma kendini faredir, zamanını harcama ko götüne faredir...
- ay yeter tamam!
+ neymiş...?
- fare
+ ko götüne...
iddia makamı yazarın, absürdlüğün marjinal safhasında varlığında nükseden alienation duyumunun ivmesiyle saplandığı alogisme batağından tahteşşuurun amoral içeriğine uyguladığı dominant darbeler neticesinde bir deve ile aynı zeka andırımında ikameti sabite zaptolduğu tekraren teşhisle tevdi edilmiştir.karşıt duruşa antropomorfizm teşbihi temelinden şakülü kayık hal ile okasyonalizm çatışkısından karşıt fikri transcendent mevkisine sevketmesi ise kendi aymazlığının entuisyonizm merkezli-şu'sun, bu'sun, o'sun iddiaları-yaklaşımı bu ampirik delille girift açmazlarda seyrettiğinin delil-i sabitidir.

eksik güdük epistomoloji ile ifadede yetersiz kalan çirkef yazar; hermeneutike dayandırmaya çalıştığı fasaryalarla nominalizm tandanslı sentaks krizlere girip övünerek anlattığı kendi kültürel alt yapısını-alevilik-da yok saymak suretiyle dilemmanın ebesinin örekesini bir kulağından sokup diğerinden çıkarmaktadır. öreke bu devinim esnasında herhangi bir engele takılmadan diğer kulaktan hızlıca çıkış yapmaktadır. neden? çünkü; rasyonalist bir ifade ile izaha yeltenirsek, egosu ancak kuduz höykürmelerde lezzet bulan iflah olmaz utilitarist bireyin iki kulağının arası boş.

ne oldu? tabii ki mevzuya konu olan yazar dahil kimse bi sik anlamadı.

o halde, teşhisin tekrarı için buyrun: (#2897189)
mallık beleş. margarita ve koca gözlü meksikalı kızlara selam. öküzler ironiden nasipsizdir. kelime bilgileri olsa da bunları tez babında ileri sürme gayretinden ziyade bir icraatları olamaz. ah bir de "alın bunu, asın bunu. nasıl kodum da helyum doldum." tavırları yok mudur sabaha karşı 3'leten. hiçbir somut delil sunamadan, salt tahmin temelli; o'sun, bu'sun, şu'sunlardan öte gidemeyecek kokuşmuş didaktik bir jargonla sunulmuş safsatalar bütünü.

karşı yazarın fikren yetersiz olduğu savının delili de; şahısca fikir olarak kabul edilemeyen şeklinde betimlenmiş başlık altlarında iddia sahibinin kendisini sayfalarca cevaben parçalaması şeklinde tezahür etmiş ki; bu da işin stand up ve psikolojik travma yaşanmışlığının delil kısmı. aksi olsa, tüm yazılanlar cevap verilebilir kıymeti haiz olabilirdi.

zihnin son soyfalarına kayıt amacıyla incelenesi bir form aslında:
tahminleri döngüsel nedensellik şeklinde zuhur ediyor; "o, bu , şu" diyerek tahmin olarak baştan savladıklarının ardından gelen ve değersiz bulunana kati yaklaşım tarzı olan; ironi, sarcasm, nükte, hiciv cevaplara binaen yüzeysel tahminlerini "ben demiştim"le pekiştirip kaziyelerini nosyondan fersah fersah uzak mevkisine rağmen aksiyomlaştıran birey semptomların işaret ettiği üzere histriyonik kisilik bozuklugu'nun en üst aşamasında.

yine cevap verecek, yine yazacak, yine delirecek, yine bunun işi bitmişlere yaslanacak ve yine her daim yaptığı gibi ad hominem'i kendi sığ jargonu ile sav-unmaya dönüştürecek. bu durumun/rahatsızlığın çözümü basit; her yazacağı mükerrer nevrotik bulgu mesabesinde olacağından; işbu entry her son yazılanın altına copy paste suretiyle tedavi amaçlı lokasyon değiştirecek.

edit:
varan 1. varan 2. varan 3. varan 4.=(#2897075)****
sanalmolotof dışarıda benli götü gerçek molotofla eyleme zorlanan klavye anarşistinin buradaki izdüşümü olsa gerek bennce de. nasıl...? yazılanların alayı zırva. fakat işin güzel tarafı uzaktan kumanda edilebilir bir arkaik yapı arz etmesi. yani bir nevi gördüklerini izlediklerini işaret diliyle algılayıp o düzen üzre tepki veren primat. margarita diyorsun absolut diyor, bağlantısızlığa nazire yapıyorsun otonom diyor; de factoyu kesin yeni öğrenmiş belli, saçma sapan bir şekilde kullanmış çünkü.

edite edit:
"...ben burada olanları arkadaş çevresinde anlatıp, komik bir mizansel yaratmanın..." mizansel değil lan mizansen! e tamam sustum artık mecburen müfredat mağduru ezberci seni. cahille sohbeti kestim.(bak, sana yabancı olmayan bir aforizma)

edit2:
başlangıç: radikal. gelişme, sonuç: light müslüman. karar ver? ya da verme gerek yok. belki de sadece zırvaladığının farkına ancak varabildin?

entry kalabalığından mülhem toplu edit*:

*gözünün gölgesi monitöre düşmeyen yazar. çay almaya gitmek için ayağa kalktığımda götümün gölgesi düşüyor ama bak. yok, dayanamiycim! ibn i teymiye misali saçlarımı duvara çivileyeceğim okurken uyumamak için.
*benn nickinin tarifi defaten yapılmıştır. şişen egonun tasviridir. pls try again.
*sana cevap vermek hoşuma gidiyor. yörüngene girsem benn senn de kavrulup kemale erse? ama, önce rüştü ispat etmek gerekir. bunca yazdıklarımı da ona say.
*tamam. bu kesin reddettiğim bir hatunun abisi falan. e dellenmiş lan bu. yok ki başka izahı.
*dahi anlamına gelen de-da eklerini ayır posa çıkaran dahi. ne yaptın ki posa çıktı? yahu bu kesin deli.
*onu da, posayı da "posu" yazmış. posa lan posa! vay benn ne ile muhatap olmuşum vay!
zamanında, benim gibi güzel bir bayanı reddetmiş yazar. kanamam devam ediyor tutamıyorum. eki.
gri ton,
fütüroloji,
kedi-fare,
yağlı kazık,
tez, antitez, hipotez, kuram.(inanmıyorsun ama, yok bunlar sende cidden)
postülat,
izomorfi(...)

hmmm...
bunlara mı cevap vereyim?

e peki vereyim;
sen kesin benim sözlük'te evvelce reddettiğim hatunlardan birisin ve kesif iç kanaman devam ediyor bebişim. bir süre içi boş argüman ve saman alevi kelam edinip gelmişsin ama; nesnel gerçekliği es geçmişsin şekerparem. ehu.
ulan bunca zaman düşündün de bula bula fabl örneğini mi buldun yani? zeka yaşın kaç senin andersen? (embriyo?)

yazılanların ilk kısmını okumam yetti. ilk entrylerinde olduğu gibi; cevap vermiyor, tez ileri sürmüyor, tamamen tahminlerde bulunuyor. önce gri ton, ardından fare. ne yani şimdi bu? bir tarz bile değil. fare deyince; kendini kemirdiğinin farkında mısın sahi?

gazali'yi hiç bilmem. mevlana'yı moğol çapulcularına ön ayak olduğu için tasvip etmem. sadece eserlerinin istifade edilebilecek kısmından bilgi edinmeye çalışırım. yani alenen açıyorum bak oksijen israfı organizma: adam müslüman ama, kelam ve tasavvuf yanlısı değil. hülasa, tutturamıyorsun zorlama.(cuveyni falan desen derdim ki; eh araştırmış en azından)

parça parça okuyarak gördüklerim içerisinden cımbızla:
fransız yalamasına gelince; sartre adam değil. dilenmiş geri nobel kurulundan ödül parasını. felsefeciler böyle de göttür. adam gibi duruş bile gösterememiş. reddetmiş ama, resmen kapı aşındırmış ardından. onlar da sağlam bir nah çekmişler elbet. taa eskilerden loncalar da altın karşılığında hizmet verirmiş. thales'in ruhunu çağır sor.

yahu kim sipariş etti bu öğrendiği yeni kelimeleri cümle içerisinde kullanmayı marifet sanan safsatayı be? alsın götürsün. olmamış, olmuyor; sıtkı sıyrılacak, şaftı kayacak. (yazılanların hepsini okuyamadım. valla çabaladım ama olmadı; yorgunum, yaşlıyım)

edit:
aha az daha bakayım götü terlemiş yazarken ayıptır dedim valla ama, nesir kayda değer içerikten mahrum. öğrenilen yeni parlak kelimeler yanlış yazılmış, yanlış yerlerde kullanılmış; sırıtıyor, ucuz duruyor. en barizi fütüroloji'ye ve postülat'a ikinci tekil şahıs yüklemiş olmuş; fütürolojin, postülası. neoloji yapmaya çalışmış diyeceğim ama, beyhude çırpınış olur. bunlar ve daha onlarcası; e harbiden oeeeh be.
Hakkında Paradoks insanı betimlemesinden gri hücrelere nazire yapılıp, yazılanların beyinden deforme olmuş halde göte kanalizesi ile(döt möt yazma berrak ol açıkca göt de. Korkma, halel gelmez flu! duru rengine)monte edilmiş olduğunu savlamanın ardından; cortex, hypothalamus, thalamus üçgenine mevzunun bağlantı babında yaslanıp somut delile geçiş yapılmayışı da; iddia sahibinin salt kolpa felsefe bilgisi ile kendi başlığı altını doldurup üstüne warning ışıklı tabelasını yerleştirmesinin sayesinde ancak anlaşılabilirlik mesabesine oturtulabileceğini saptayan yazar.-başlık.tanım-

Her halttan haberdar bir profil arz edip de Yolu ampirizme hiç uğramamış sümüklü lonca kalıntısı Başlangıç noktası itibariyle elle tutulur bilimsel delillere yaslanacak diye bekledim aslında girizgahta ama, felsefeden kemale ermenin imkansızlığı 29.harfte son bularak mükerrer ispata ulaştı.

Bahsi geçen iddiaların; yanlış kullanılan Osmanlıca-göster(?)-, reddiyeye mazhar olmuş kaygan zemin, seyyar kıble vd. ile ilgili elle tutulur bir belge/delil olmayışı da diyalektik saplantılı zihnin diyalektiğin uniform yapı içerip değişmezliğine sunduğu öznel yargısı nedenli bir zırvalamadır. Güdülere bir değer yüklerken bir yandan, sapmaz şaşmaz bir doğruluk ve çelişkiden uzak bir yapıyı talep etmesi ile de şu satırlardan sonra; felsefenin afyoniliğinden gazlanmış bir geçiş formu muamelesi ile diğerinin yanında masum kalan kelle i şeriften daha da berbat bir edinim/sunum merkezine, işkembe i kubraya sahip olduğunu anlamam neticesinde bu retorik gayrete son vermem gerekse de; işim yok, canım sıkılmış, ödemeler yapılmıyor, eğlence lazım.

Kopya Pasaj yazarlarından bıkkınlığım müsebbiptir tarzıma. Benn ise sendeki diğer sen'e atıftır. Bunca eksik, yarım, ucundan kulağından, kıyas-ı batılın en bariz emareleri kolpa felsefi bilgilerle dahi olsa; subjektif hasretmelerden sonra bunun en cahil dolayımlamayla bile çözülebileceğini idrak edebilmeliydi kendi başlık altı bezeli cümle kurucusu egosu kuduz haykırışlara mahkum olmuş kişi. Esasen Kendinde var olan ve başlığında emareleri nüksetmiş cardinality ile benn nicki arasında bir bağ kuramayan kişi karşılıkları baz alarak kendi idrakinde hezeyanlara soyunmuş, gaz da kesilmemiş ikinci pasaj gelmiş Ama boş, kof ve küf kokulu üstelik. Eminim 15 a4 daha harcayabilir kolayca.

idrak matematiksel bir izan gerektirdiğinden; felsefik argümanlara, saatlerce nesretmeye, kafa patlatmalara, saat 03.50lerde(sağlam n2o yapmışım zatta demek)kalem şakırdatmalara felsefenin kendi sığlığı sayesinde 3-5 cümle ile de kolayca cevap verilebilir. Üstteki nesirleri al, iddiaları seçerek ayıkla; akıl bir arızaya maruz kalmadıysa eğer şu yazdıklarımın çeyreğinden dahi cevapları kolayca bulabilirsin.

yazarın Şehir efsaneleri betimlemesinden de bir şey anlamadığı yazdıklarından net olarak anlaşılan; "olguyu işaret ediyor" serdetmesine ise sadece gülümsüyorum.

işbu entry, iddia makamını göt etmek maksadı ile kaleme alınmamış olup; bir bozgun üretme çabası ihtiva etmez. Zaten kendi kendini çelişkili argümanlarla rüsva etmiş kafi miktarda.

Özneyi yüklemi bilip de(o da meçhul ya)yardımcı fiil, pekiştirme sıfatından bihaber miyim ne?-dissosiyatif karşı monolog-. isterdim ki; Barika i hakikat musademe i efkardan doğsun, çıksın, ışısın.

Ama;
Lan zırvalanmış işte apaçık. olmadı bak yine.

korelasyon editi:
(#2360644)-hay allah. adamın tez konusu olmuşum yahu-
okurken ne demek istiyor acaba * dediğim yazar.

yazdıklarında derin manalar var gibi geliyor, anlasam daha iyi bir yorum yazardım galiba *
neyse lafın kısası "tuttum" yazarı.

haydi hayırlı yazışlar...
bir çok kişi tarafından farklı şekillerde nitelendirilen - sivri, zeki, cahil, şeriatçı, bilgili, takiyyeci vs vs.- okunası entrylerin sahibi yazar kişi.
selam ederim.
sözlüğümüzün cesur kalemi. *
(bkz: ahmet necdet sezer/#2221678)
ahmet necdet sezer'in sevilmesinin neredeyse sadece ülkemizde gelenekselleşmiş ikiyüzlü ve çıkarcı siyasetçi tiplemesinin çok dışında birisi olmasından kaynaklandığını ve bu kişinin asla siyaset yapamayacağını algılamak istemeyen yazar.
(bkz: 3000e yakın yazı üretmek)

şu yazılanlardan sonra bu şahsı ciddiye alıp cevap vermemi dileyenler el kaldırsın. olm öyle "siktir et! " der gibi dudak bükme. mini referandum yapıyoruz burada. hayret bir şeysiniz! demokrasiyi özümseyememişsiniz hala. demos kratos!!(böyle söyleyince küfür etkisi oluşuyor)
(#2107184) numaralı yazısına cevap yazmama neden olan, beni iş güç içinde bir de kendisiyle eğlenmeme teşvik eden şahıs. gelelim cevaba. din, iman ile kafayı bozduğumdan bahsediyor. bre yumuşak sakallı hacı-ki siz yeni nesil ılımlı islamcılar pek sakallı olmazlar-, herkes senin gibi akpye oy vermek zorunda mı? herkes senin gibi fetullah hodjanın müridi olmak zorunda mı? herkes senin gibi 5 vakit namaz mı kılmalı? ha, kim bunları yapmıyorsa; onun dinle, imanla kafayı bozduğu yorumu çok yüksek zeka ile yapılır senin tarafından. bu zatın hakkımdaki eşsiz yorumunun üretim sürecini açıklıyorum:
1-hyperion adlı yazarın alevilik, yavuz sultan selim, akp, din ile sömürü yapanlar, atatürk hakkındaki bütün yazılarını oku. kıl ol.
2-iki kelime etme gücüyle olayı maskele, ört ve sanki hyperion adlı yazar din düşmanıymış gibi- akp ve fetullah karşıtı olmak bu yazar şahıs tarafından din düşmanlığı olarak yorumlanıyor yüksek zekası sayesinde- yazı yaz.
şu ana dek 3000e yakın yazı üretmişim. aralarından 6 tanesini kırpmış, hakkımda genelleme yapmıştır. bu da kendisinin ne kadar iyi bir değerlendirici olduğunu göstermiştir aleme.
gel gelelim bir diğer noktaya. teenage döneminde olduğumu iddia etmiş.* bir yazarı, bir kişiyi eleştirmek istiyorsanız, en basitinden o kişinin çocuk olduğundan, o kişinin beyinsiz, kuş beyinli olduğundan, embriyo dimağa * *sahip olduğundan bahsedin; böylece fazla yorulmadan o kişiyi aşağılamış olursunuz. kendisi o yüksek zekasıyla bu yöntemi seçmiş; karşıma ciddi karşı düşüncelerle çıkamamış, benim ergenlik dönemindeki bir çocukcağız olduğum iddiasını ortaya atarak aklı sıra, o burada methedilen yüksek zekasıyla beni altüst etmiştir. hakkaten şu anda ağlıyorum.

senin o yüksek zekanın derinliği seviyesine olabildiğine inip sana diyorum: kuş beyinli bir tanıdığım var artık.
al sen de payına düşeni sakallı arkadaş.
ula nazım'a şairimsi demişsin ya... laikliği din olarak görmüşsün ya... sana laf yetiştirmekle uğraşmak boş iş. şu anda boş işle iştigalim.

senin yaptığın o yüksek zeka işi olayı ben de yapayım tam olsun.
(#1810060)
(#1810072)
(#1810079)
(#1791281)

işte bilgi, zeka kokan girdiler. işte bilmemne kalıbından çıktı. hani sizin vakit fuckit gazetesinin bol bol yaptığı, kendinden olmayanları hedef gösterdiği gibi. pardon sen saadetçi değilsin demi. radikal değil ılımlısın. ılık ılık.
ikinci nesil çaylak.*
bazen tolere edilebilir ölçüde sapıtan yazar. sanırım bunun da farkında. kendisine iki çift nasihatım olacak. abi senin derdini ben biliyorum ben de o dertten muzdaribim ama aradığın dişil bünyelerden burada bulunmaz ki. klavyede dokunduğun her tuş geçen zamanın habercisi, burada vakit harcayacağına perspektifi genişletip açık arazide ceylan avına çık derim...

not: adam ne güzel yazıyordu, ortamı şenlendiriyordu..şimdi ne alaka çaylak yaptınız ki...

aldırma reis, mapus yata yata bitermiş..
üç gün önce sexolog, iki gün önce edebiyat eleştirmeni, dün hukukçu..

nicelerini beklemekteyim.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar