bugün

ibrahim tatlısessel bir replik. ülkemizdeki müzik anlayışının filmin üzerinden kaç sene geçmesine rağmen aynı kaldığının da bir göstergesidir.
(bkz: benim oğlumun niye flörtü yok ulan) *
ibrahim tatlıses kişisinin bahsedilen filmindeki sahne bir rakı sofrasında geçmektedir. rakıya para bulan baba, 2 kuruşluk flütü nasıl alamıyor hayretlere gark olduk. hayır çocuğun istediği saksafon değil ki flüt! yazıklar olsun dedirtti. *
oğluna kıçı kırık bir flüt almayıp hemen akabinde bi' büyük devirmeyi bilen ibrahim tatlıses feryadı.
bahsi geçen sitede yapılan yorumlar en az video kadar koparmaktadır.
mesela: "içtiğin rakı parasıyla bütün sınıfa fülüt alırsın "
nafakamızı flüte mi yatıralım dediği an gözlerim dışarı çıka çıka gülmekten alamadım kendimi.
filmin sonunda adam olmayan adamın türkücü olması ile oğlunu konservatuara göndermesiyle sonuçlanması muhtemel filmden bir replik. çocuk konservatuarda gayda çalacak yan flüt üstadı olacaktır.

gerçi okula gidişine bakınca bile bu çocuktan bi halt olmaz diyor insan ama filim icabı...
- benim oğlumun niye flütü yok ulan?
+ gitarı var onun. sahilde kız tavlamaya çalışıyor da.
- benim oğlan da benden daha hödük çıktı iyi mi! git çağır şunu.
türk sineması'nın neden gelişemediğini gösteren repliktir.
bu kadar ucuz acitasyon yapılır mı yahu?
"az içsin de flüt alsın" denilesi ibrahim tatlıses repliği. flüt ile 70'lik rakı fiyatlarını karşılaştırırsak doğru bir cevap olduğu aşikardır.
başrolünü yılmaz güney'in oynadığı baba filminin, ibrahim tatlıses'li versiyonundaki repliktir. ibrahim abi flüt meselesine acaip kızmıştır, lakin yılmaz güney'li versiyonunda mandolin isteyen oğlunu yılmaz güney; "oğlum şimdi mandolin,mundolin alacak paramız yok, lakin benim almanya * işi olursa..." diyerek usulca, harbiden baba gibi reddetmiştir.
--spoiler--

oğluna bi flüt alamayan adama adammı denir_?

--spoiler--
insan eski türk sinemasına baktığında, utanacağı yerde ( evet utanacağımız yerde.. lan 5-10 sene evvelde "gecelerin yargıcı" falan vardı .. voltran ile büyüyen şu bünyeyi kimlere emenet ettin yarab ) kalkıp burda "ne biçim türk sinemasıymış bizi keklemişler" demek aymazlık olur.. kaldı ki yalan rüzgarı gibi embesil kısır döngü dizileri bize 15 sene izlettiler.. viktor dede oldu düşkünler evinde olması gerek anasını satayım, ama dizide paso milleti sikiyor.. yani cacağazlarım, arz - talep meselesi.. toplum bunu istiyor . eskiden ( 80 li yıllar ) oda müziği vardı .. bir sahnede iki tane kişi, biri erkek biri dişi, babamın deyimi ile gıy gıy yapıyorlardı.. hemen akabinde de aşk gemisi denilen *sikimdirik diziyi izliyorduk..o yönetmen bilmiyor mu, ibonun eline bir baton verip, çocuğuda sahne arkasında bir yerden kameraya amors oturtup, ibonun "yalnızım dostlar" bestesini cumhurbaşkanlığı senfoni orkestrası eşliğinde dinletmeyi. ajitasyonu, acıyı nasıl verecek .. herif bilmezki halkın yumuşak karnını .. böyle bir kelam uydurmuş, sonrasında da efkar yapalım, rakı içelim millet anlamaz demiş, anlasada anlamayan millet bana yeter demiş çekmiş..yani toplum bunu istemiş. hani kalkıp yavuz abi * eşkiyayı o dönemde yapsaydı izlenmezdi, bir başkası için (bkz: anayurt oteli).. çünkü bize acı lazım .. hadi ben de yapayım gereğini "flütüme bir oda ver baba, gidecek hicbir yeri yok" *
duyan da yan flüt sanıcak anasını satayım. bildiğin blok flüt lan, en fazla 5 milyon. ayıp be.
+benim oğlumun niye flütü yok ulan.
-ah canım yazık. oğluna bir adet şahin k kavalı verelim ne dersin?
video'dan çok altında ki yorum güldürmüştür*
''içtiğin rakı parasıyla bütün sınıfa flüt alırsın:d''
(bkz: rakı parası flüte mi yatırılır ulan)*
ibrahim tatlıses'in saçma bir filminin , baştan seslendirilmesiyle ortaya çıkan , aşırı komik , fazla absürd komedi unsurları içeren videoyu izledikten sonra , insanın kafasını sorgulayan sorudur.

http://www.youtube.com/watch?v=-VSAKeJ_qdc

kaç paradır bi' flüt ?
meyhaneye gidecek ve rakı parası bulacak kadar parası olan dallamanın, dünyanın en ucuz enstrümanı için ortalığı ayağa kaldıran sözleridir.

işte olay yaratan fragman * *:

http://www.vidivodo.com/2...m-tatlises-ogluna-flut-al
ibrahim tatlısesin şaçma sapan filminden bir sahne. izlemek için :
ibrahim tatlıses'in bir filminde işlenmiş olan bir konu. küçük çocuğun oyunculuğu, bütün çocukların okula giderken yolda flüt çalarak ilerlemeleri ve ibrahim tatlıses'in flüt alacak parası yokken meyhanede demlenmesi...
meyhanede içmeye para bulabilen fakat oğluna flüt alamayan babanın çığırmasıdır.
fakirliğin göstergesidir. gönlü zengin olsun yeter.**
vuvuzela alamamasından kat be kat iyidir.
aslı yılmaz güney'in mandolin mevzusudur.baba filminden arak yapmış ibiş.onuda becerememiş amık.
rakı içerek oğluna nasıl flüt alamadım diye ağlayan babadır. rakı alacak parası var flüt alacak parası yok.