bugün

kizlarin genellikle umumi wc lerde sarfettigi cumlelerdir bu muhabbetler sallama usulu yaplir.(cay degil tabi) erkekler kapida beklerken onlar makyaj malzemelerini tekneye yigmis dudaklarini tazelemekte bir yandan da kendilerini ovucu sozler sarfetmektedirler.

- hilal ben aslinda kucukken sarisindim biliyor musun?
+ biliyorum senem her saçını taradığında bunu anlatiyorsun!
- iyyyyy hilal ne biliyim ben unutmusum, ne var simdi terslecek
+ senem kucukken sarisindin demi?
- evet kac kere soyledik
+ hayir peki ne zaman zenciye donustun *
- ona broz denirrrrrrrr!
+ tamam tamam saka cok yanmissin kizim bu ne ya...
- hilal?
+ heee?
- arkama baksana belim cok mu acık?
+ yooo duzgun
- tamam hadi cikalim.
bir de değişen göz rengi vardır ki...
-senin gözlerin ne güzel...
-sağol
-benim de önceden maviymiş
-hadi ya nolmuş da böyle olmuş?
-...
grup vitaminin eski bir albümünün içinde yazan bir cümleyi anımsatır ' aslında kendisi sarışın ve mavi gözlüdür, uzun zamandır yıkanmadığından böyle oldu ' yada buna benzer bir cümleydi. genellikle açık tenli doğup daha sonradan kumrallaştığımız doğrudur.
ben kücükken sarısındım diye yalan söyleyen modeller vardır ama gercektende kücükken sarısın olup sonradan esmerlesenler vardır.
(bkz: yazar kendinden bahsediyor)* **
bana hep topu inşaata kaçan ve topun peşinden giden küçük yavrucağı hatırlatan söz öbeğidir.
(bkz: dün boktum bugün koktum) *
keratin içindeki pigmentlerin güneş enerjisi ve elektromanyetik ışımalar sayesinde enerjisi artıp renk değiştirdiği ile ilgili bir şeyler anlatmıştı vakti zamanında bir hocamız. umarım doğrudur. bundan olsa gerenk...
gerçek bir tespit cümlesidir. çoğu insanın eski fotoğraflarında görsel açıdan saçlar sarı görünse de yaş ilerledikçe sarı biraz koyulaşmaktadır. o zaman bu cümle devreye girer.
ufakken sapsarıydık şimdi ferhat güzel gibi olduk
ağlasam mı? ağlamasam mı? diye yanar insan halbuki çok da abartılacak bir durum değildir fakat türkiye'de sarışın furyası olduğundan insanın içine oturur bu kaybedilmişlik duygusu.özlüyorum ulan sizi sarı saçlarım.
(bkz: o benimdir o benim)
"saçlarım yazın güneşte açıldı" ile beraber kemikleşmiş kız yalanlarındandır.
bir fotoğraf, bir delil gösterirse doğrudur.
edit: imla hatası
genellikle türk irkina özgü olay. gercekten x kere örnegi görülmüstür.
söyleyeni ispat amacı güdüyorsa küçükken kesilmiş bir tutam saçını cebinde taşıyabilir.*****
genelde "bak şimdi belki sarışın değilim ama bir zamanlar esmer olmadım, sev beni bende sarışınlık potansiyeli var" tarzı bir şeyler ima eden gereksizlik.
bunu diyen bunuda der "doğduğumda gözlerim maviymiş sonradan dönmüş" yedik tabi.
- benim küçükken gözlerim yeşilmiş.
+ vallaha mı?
- tabi canım. gözleri açıp kapaya açıp kapaya kararmış böle rengi gitmiş.
+ ...
benim küçükken gözlerim mavimiş hatta güneşe bakınca yeşil oluyomuş demenin kız kardeşi.
(bkz: ben küçükken salakmışım)
pekçoklarının küçükken sarışın olduğu iddaalarına sık sık rastlarız.hatta çoğu da ceplerinde bir tane küçüklük fotoğrafını da koyar ispat için durumu.Esmer olmak kötü bi şey mi ki küçükken sarışındım ama hayat beni esmer yaptı gibisinden lakırdılar.
esmerlerin dışında hemen hemen herkesin olduğu durumdur. kime sorsan küçükken sarışındır. tamam normaldir doğum sonrası saç biraz daha açık olur sonradan koyulaşır ama yok benim saçlarım küçükken platin sarısıymış , yok benim gözlerim yeşilmiş sonradan kararmış tarzı söylemlerle biryerlere varamayız. yok ama bildiğin esmer olup cidden olayı abartanlar da var ;

+ kanka benim saçlar ufakken kıvanç tatlıtuğ un ki gibiymiş , sapsarıymış
- hadi yaa! gözler kanka ?
+ onu bilmiyom , sormadım.
- hacı yeşildir la oda , git bi sor gel.
+ sittir lan.
- biliyonmu benim burunda bildiğin brad pitt'inkiymiş. artvin in havası yaramamış ondan şimdi eğri dio babam.
+ haa..
genellikle zencilerden duymaya alıştığımız bir nevi yalanlar sinsilesi öğesidir (bkz: büyüyünce rengi kararıyor)
"ama bir yıl hazırlık okudum" da akabinde gelecek açıklamardan biri olabilir.
isteyene ispatlayabileceğim 5 yasında fotoğraflı örneği bulunmaktadir. küçükken çok açık renkte sarışın ve mavi gözlü iken şu an kumral-sarı arası uzun süre güneşte durursam sarışınlığı artan bir saç var. gözlerse yeşil ile ela arası gidip geliyor. bu arada ben değil sülalemdeki erkeklerin nerdeyse hepsi böyle.
istemeyene ispatlamayacağım 26 yaşında fotoğraflı örneği bulunmaktadır. gençken beyaz renkte sarışın ve çakır gözlü, sağdan ingiliz soldan hollandalıyken şu an şopar-zenci arası uzun süre güneşte durursam kızıllığı artan bir saç var. uzun süre güneşin altında kalınca gözleriminde beyazı çıkıp çıkıp duruyor sanırım tansiyonum düşüyor 40 derece sıcakta. bu arada sülaleyi bırak dünyada bir eşim benzerim daha yoktur.