bugün

spordan sorumlu devlet bakanı faruk nafiz özak'ın tuhaf açıklaması. demokrasi filan getiriyorduk biz, hani özgürlükler filan? hep dedim yine diyorum, akp çok zorlu bir dönemeçte.. bu şekilde devam ederse sandıkta bir tokat kaçınılmaz. spor bakanı mı? fetva makamı mı?

http://www.milliyet.com.t....2010/1289738/default.htm

not: son paragraf üçüncü satırda..
alın size bir yobaz daha dedirten durumdur.
(bkz: aman abdestim bozulacak) (bkz: aman göz zinası oldu)
19 mayıs'ta gösteri yapan lise öğrencilerini müstehcen bulan bir zihniyetten farklı bir şey mi bekliyordunuz? kadınla tokalaşınca bile boşalır bunlar.
ponpon kızları görünce çükü kalkan bakan açıklamasıdır. heykellerede laf etmektedir bunlar. çıplak bir heykel gördüklerini ''uu çok ayıp.. başımıza taş yağacak.. günah günah..'' diye de bir açıklamalarıda vardır bu zihniyetin. haykelle ilişkiye girecek sanki pezevenk.
(bkz: demokrasiye pon pon darbesi) olarak özetlenebilir durum.
(bkz: ponpon beni ellemesin)
(bkz: ben dünyanın merkeziyim)
-ben kendim şahsen popolara... ohhş...

demesi de muhtemel kişinin söyleyebileceği söz.
gayet demokratik bir fikirdir.

adam ben ponpon kız istemiyorum demiş. "sikerim sizi de maçınızı da, yok ulan ponpon kız falan!" mı demiş?

edit: baya gaza gelmişim. demokratik fikir ne amk.
spordan sorumlu devlet bakanı faruk nafiz özak'ın kişisel görüşü olup şu şekilde konuşmuştur.
--spoiler--
"Eğer sportif bir organizasyon yapıyorsanız, uluslararası kurallara uymanız gerekir. FIBA istiyorsa pon pon kızlar çıkmalıdır. Ben kendim şahsen buna karşı olsam da kurallara uymak gerekir.

Hergün gazetelerde çıplak kadın fotoğrafları var. Ama ne yapıyoruz o gazeteleri yine de okuyoruz. Mini etekli, bikinili kadınlarımız da bizim başımızın tacı. Biz, önce çarşafa rozet takıp daha sonra çarşafı ayaklar altına almıyoruz. Bizim için mayolu, çarşaflı ya da başörtülü kadın da birdir."
--spoiler--
http://www.ntvmsnbc.com/id/25131946/

edit: bunun neyini eksiledin anlamadım. adamın konuşmasını aldım koydum direk. eğer "kişisel görüşü" dediğime kızdıysan onu da bir tarafımdan uydurmadım. adam "Ben kendim şahsen" demiş. neden kötülendiği anlaşılmayan entrylere girer bu.*
abazan bakan söylemidir.
hoş ben kendim şahsen de bu tip giyinen ponpon kızlara karşıyım;
görsel
görsel
ulen akp sen nelere kadirsin sana bok atıcam diye gerizekalılar demokrasi bilmem ne bahsediyor. adam diyorki bana göre böyle, gerizekalı atlıyor ahan da akpnin yamugu bunlar zaten demokrasiyi araç olarak kullanıyor. be adam herif düşüncesini söylüyor, sen adamın düşüncesini sölemesini farklı şeylere yoruyosun acaba kim demokrasiyi kullanıyor.
çok enteresan. şurada sadece "ponpon kızlar" diye başlık açsak hemen hemen tüm entryler o kızların seksiliğinden ya da onlar üzerinde yapılması hayal edilen fantaziler üzerinde olur. üşenmeyin bakın.

devlet bakanı burada bir tercih söylemiş. kendi tercihi. ben karşıyım demiş. sane giren çıkan ne? bu açıklama üzerinden " bunlar şöyle dinci böyle iktidarsız " yorumu nasıl yapabilirsiniz?

yaklaşık 30 yıldır istanbuldayım. evim bağdat caddesinde. son 8 yılda hiç çıplak olmadığı kadar çıplak oldu insanlar. özellikle bu yıl etekler don boyunda. şortlar göte kaçmış dolaşıyor hanım(!) kızlarımız. içki içilen mekanlar anormal sayıda artmış. içki kalitesi inanılmaz artmış ( tekel votkasıyla yetinen kaç nesil büyüdü bilir misin yeğen)

şimdi kalkmışız, akp bizi kapatacak çıplaklığımızı elimizden alacak. lan sakin olun. biz açılmak isteyen kızların götünü göbeğini görmey çok seviyoruz. göt çatalı olsun meme çatalı olsun hastasıyız bunların. inanın evet demiş ve akp yi seven birisi olarak o çatalların en büyük savunucusu ben olurum.
faruk özak tarafından verilen mesajdır.

şimdi faruk özak hemşerimsin ama konuşmayı bilmiyorsun.
--spoiler--
Eğer sportif bir organizasyon yapıyorsanız, uluslararası kurallara uymanız gerekir. FIBA istiyorsa pon pon kızlar çıkmalıdır. Ben kendim şahsen buna karşı olsam da kurallara uymak gerekir. Hergün gazetelerde çıplak kadın fotoğrafları var. Ama ne yapıyoruz o gazeteleri yine de okuyoruz. Mini etekli, bikinili kadınlarımız da bizim başımızın tacı. Biz, önce çarşafa rozet takıp daha sonra çarşafı ayaklar altına almıyoruz. Bizim için mayolu, çarşaflı ya da başörtülü kadın da birdir" açıklamalarında bulundu
--spoiler--
aynı paragraf içindeki çarpık cümleleri bulalım.
--spoiler--
FIBA istiyorsa pon pon kızlar çıkmalıdır. Ben kendim şahsen buna karşı olsam da kurallara uymak gerekir.
--spoiler--
böyle bir kural yok faruk bey. önce kuralları bilmek lazım. he bilmiyorsan niye karşısın onu söylemen lazım!
--spoiler--
Hergün gazetelerde çıplak kadın fotoğrafları var. Ama ne yapıyoruz o gazeteleri yine de okuyoruz
--spoiler--
çıplak kadın senin için ne demek bilmiyorum ama kadınları böyle aşağılayamazsın. sen peşema veya mayo ile görüntülensen çıplak mı oluyorsun? kime göre çıplak neye göre çıplak? benim bildiğim çıplak tdk sözlüğünde yazan nü dür. yani anadan doğma çıplaklıktır.
--spoiler--
Mini etekli, bikinili kadınlarımız da bizim başımızın tacı
--spoiler--
başımın tacı ama ben şahsen karşıyım. bu nasıl bir mantalite. ya karşısındır ya başının tacıdır. kime ve neye yaranmaya çalıyorsun?
--spoiler--
Biz, önce çarşafa rozet takıp daha sonra çarşafı ayaklar altına almıyoruz. Bizim için mayolu, çarşaflı ya da başörtülü kadın da birdir
--spoiler--
hoppala paşam. siyaseti bari bu alana bulaştırmasaydın. ne alaka çarşaf rozet? ne anlatmaya çalışıyorsun? mayolu birine rozet takmak istiyorum mu diyorsun? istiyorsan git tak valla kimse sizi tutmuyor. bak sonra o mayoyu ayaklar altına da alabilirin. söz tek kelime etmem ama konuyla alakası olduğunu düşünmüyorum.

işin açıkcası faruk özak burada çelişkili ifaderler vermiştir. ben ponpon kızlara karşıyım. yok onlarla başörtülüler benim için bir. hadi oradan.

pon pon kızlar yerine halk dansı yapan kızlar olsaydı da siz onları çıkarmasaydınız. hani pon ponlar la başörtülüler birdi? değil işte.

ayrıca yine açıklamada yer alan spor seyircisinin ahlaklısını severim sözünü futbol kluplerimize de uyarlamasını diliyorum. zira başbakan samiyende de yuhalanmıştır. diğer bir başbakan fenerbahçe stadyumunda protesto edilmiştir. ama bu dediklerim sadece yuhalamadır. ben zaten yuhalanmasına karşı değilim onu da belirteyim. yuhalamak doğal bir haktır. ne küfür ediyorum ne sövüyorum. sadece yuuuh diyorum.

offf yine unutmuşum meydanlar da diğer siyasi parti liderlerini yuhalatmak serbest spor salonlarında yasakmış.

he derseniz ki sporun içinde siyaset olmamalı size saygı duyarım ama bu ülke de neye siyaset karışmamış açıklamak zorundasınız.
ponpon kızlar tabiki ülkemizin yapısına ters düşen bir durumdur olayı açıklaması gayet normal...
(bkz: aramaya inanmak)
(bkz: spor bakanı faruk nafiz özak pon pon kızlara karşı)
anlatım bozukluğu nasıl yapılır diye soranlara tokat tadında bir entry kendileri...
-ben kendim şahsen bizzat kişisel olarak benim düşüncem........
+hasi.tir bakan takıldı lan. tamam ponponları götürebilirsiniz.
yobazlıkla ne alakası var dedirten durumdur. ben de kendim şahsen ponpon kızlara karşıyım. ne yani o bi dakikalık molada 8-10 tane kız çıkıp ortalıkta sekince güzel mi oluyo allasen. bi de bazen serdar ortaç'ın danscıları gibi giyiniyolar. (bkz: basketbol sahalarında göt görmek istemiyoruz).
şahsi fikrini açıklamıştır.
şahsen karşı olmakla yasaklamak arasında farklar vardır.

bende mini eteğe karşıyım , ama kalkıpta giyene ters davranmışlığım yoktur.

sonuç olarak iş;
bir postalcı ya dilbilgisi öğretmenin zorluğu noktasındadır.
yanlış söylemiş şöyle demeliydi:

(bkz: kahrolsun sütyenler memelere özgürlük)

böyle bir bakanımız olmadı ki!*
ben kendim şahsen ponpon kızlara karşıyım. isteyen karşı değilse izleyebilir. bunlar amerikan adeti. ben kendi kültürümde böyle ahlaksız adetler görerek büyümedim. cinsellik herkesin hoşuna gidebilir ama kültürüm cinselliğin ortalık yerde değil, kıyıda köşede olmasını istiyor. ben türk'üm bu yüzden karşıyım.

karşı olmak istemeyen veya kültürümüzün amerikan emperyalizmiyle yozlaşması umurunda olmayanların kendi tercihidir. fakat tutarlı olunmasını istemek de benim hakkım. her iki lafından biri vatan millet sakarya olanlar, türk milliyetçiliği yapanlar, fethullah gülen neden amerika'da yaşıyor diyenler birdenbire akp'den bir yönetici pozisyonundaki kişiyi sırf eleştirmek için kendilerine ihanet ediyorlar. amerika'yı türkiye'ye taşımaya çalışıyorlar. veya gerçekten bir küçük amerika olmamızı istiyorlar.

akp tüm maçlara çıkacak birçok ponpon kızlar takımları kurulmasını destekleseydi kabul eder miydiniz? akp bu toplumun çoğunluğundan oy alarak başa geçmiş bir parti. bu ülkenin çoğu insanı akp'nin icratlarını destekliyor. beğenmeseniz de bu tür kararları alması için halk yetkiyi ona vermiş. ponpon kızlara karşı olmak bir insanlık suçu falan değil. isteyen gitsin aihs'ye başvursun. veya demokrasiye inanan insanlar olarak akp'nin bu gibi icraatlarını beğenmeyerek oy vermezsiniz. biz beğenenler de kendi oyumuzu veririz.

çünkü benim kültürümde ponpon kız yok. ben şahsen popon kızlara karşıyım, çünkü belki bilmiyorsunuz ama benim kültürüme göre ayıp.

(bkz: ayıp)
(bkz: evime de sokmam)
(bkz: herkesin bir popisi vardır)
Ben de karşıyım ancak saygı duyuyorum, tercih meselesi. Rabbim haklarında hayırlısını ihsan eylesin, ponpon kızları izleyip de boşalanları rabbim affeylesin inşallah.

Ayrıca bizim kültürümüze ters bunlar, amerikan özentiliği, kıristmıs filan onlara da karşıyım, ne o öyle, seksepalitesi yüksek şov mu olurmuş. Çıkartın dansöz, koyun mezdeke havalarını kardeşim, keyfimiz yerine gelsin di mi ama?

(bkz: oh mis)