bugün

hemen hemen bütün problemli kızlardan duyabileceğiniz söz öbeği. hemcinsleriyle arkadaşlık kurmayı beceremeyen kızların "kızlar kaprisli, kızlar dedikoducu, kızlar kıskanç bikbikbik" tarzından bahanelerle kendini erkeklerle arkadaşlık kurmanın rahatlığına veren kız modeli. ama sanıyor ki gerizekalılar, erkekler gerçekten kendisine göründüğü gibidir.
(bkz: erkeklerle arkadaslik)
mühendislikte okuyan hatun kişilerin bir süre sonra başına gelmesi muhtemel hadise.
(bkz: normal)
bi an bi tikkinin arkadaş olduğunu düşündüm de..*

-ya hasan yarın ne giysem..
+niye ki ne oldu, önemli bir şey mi var..
-yok ya ne olucak okula gidicem sende bi hoşsun yani..
+ee niye bu kadar düşünüyosun ki anlamadım..
-ağlamak istiyorum yaa..

-alo hasan ya ben hala regl olmadım ya yine ne oldu bana..
+puhahaha bilmem
-ağlamak istiyorum ya..

-alo hasan naber ya dur sana bombayı söyliyim, galeria'da bi badi görmüştüm ya geçen işte onu aaalldıııım..
+o değil de bu akşam maç var gelicenmi..
-ağlamak değil ölmek istiyorum ya..
(#911950)
http://www.milliyet.com.t.../13/yazar/temelkuran.html
erkek arkadaşının hiç hoşlanmadığı, ama sırf kırıcı olmamak için söylemediği durum. kızların boku mu çıktı, git onlarla takıl, ne işin var bissürü erkeğin arasında...
(bkz: butun arkadaslari erkek olan kiz)

(#912818)
(bkz: aklın yolu bir)
böyle bir kız modeli, bir erkekle ilişkiye girdiğinde, ilişkisini sağlıklı yürütemeyeceği ortadadır. çünkü hiçbir erkek, aslında kız arkadaşının erkeklerle arkadaşlık yapmasını istemez. ama çoğunluklu erkek, bu durumu göz ardı eder, içten içe rahatsız olsada.
cinsel ayrımcı kişi.
yalandır riyadır.sırf çirkin olduğu ve sevgilisi olamadığı için yapan kız modeli piyasada bolca bulunmaktadır
kızların çogunun aynı fıkır oldugu konudur.e yanı dedıkodu yok arkandan senı elestıren yok kıskanclık yok bayanlar bunları aralarında yasarlar genellıkle.
(bkz: ben ve öteki)
çevresindeki erkeklerinin %99 unun abaza olduğunu bildiği için en ufak ilgisinden etkileneceklerini de iyi bilen kızdır. hepsini potansiyel yedek olarak gördüğü için , kaçmasınlar diye hepsiyle laubali olur, ezikçe ilgileriyle egosunu tatmin eder. ondan sonra da adamın suratının ortasına baka baka erkeklerden arkadasim kizdan cok, erkeklerle daha iyi anlaşıyorum diye yalan söylerler. üniversite 1 deki saftrik 19 yaş grubu erkekler yutar bu dolmaları. onlar da zamanla öğrenirler efenim.
dostluk ve arkadaşlığın içinden seksistlik geçiren insanların gözüne batan, onlara göre hafif meşref olan kızdır.
onlar dediklerimizin cinsiyetleri ve çevreleri ayrı bir merak konusudur. hemen şöyle bir tahlil yapalım;

kız ise; çevresinde hiç erkek yoktur, vaktinde olan erkeklerin hepsi abaza olmuş ve bundan faydalanmak istemişlerdir. çünkü kendisi bir erkek yanındaki kız adabını-edebini bilmeyen kızdır. sonuç olarak hem cinslerine bok atar. farklı cins birinin hem cinslerine dostça yaklaşımlarına yapabileceği tek tanımlama eziklik olur. halbuki zat-ı muhterem ilgi açıdır.

erkek ise; hayatında hiç kız yoktur, vaktinde olan kızların hepsi de zat-i âllerine yüz vermemiş, ben seni arkadaş olarak görüyorum demiştir. sonra bakmış ki bu kızların başka bir sürü arkadaş gördüğü insanlar vardır. kendisi abazalığın doruk noktalarında iki eliyle bir şeysini doğrultamazken kız çevresinde bir sürü erkekle muhabbetlerde... eee... o zaman kişi de tahlili yapar.

-bu kız yollu... ben bekliyorum bir gün verecek... e demek ki o erkekler de bekliyor. demek ki onlara da verecek. bu kız yollu...

ayrıca; bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim
cinsiyet önemli değil, insanlık önemlidir. nasıl bir dost olursanız öyle de bir dost bulursunuz.

örnek verelim; ben.

kaç kız arkadaşım kaç erkek arkadaşım var bilmem, saymadım. saymaya gerek yok. arkadaşın çokluğu; ne sosyal çevre, ne egosal doyum sebebidir. arkadaşın çokluğu sizin vefalılığınızı işaret eder. siz ne kadar insanca, arkadaşca davranışlar, tavırlar içerisindeyseniz insanlar da o kadar sizinledir. ve onlar benimle. cinsiyetlerinden size ne?
ilerleyen dönemde lezbiyen olup erkeklerden nefret etme ihtimali olan kızdır. kendini erkek gibi hissedip erkek olamadığından, kadınlarda olan kendi cinsini kıskanma hormonu nedeniyle kıskançlıktan erkeklerden uzaklaşırlar hatta nefret ederler.
(bkz: arz talep meselesi)
kızlar birbirlerine kıskanan yaratıklar olduklarından; tamamen normal karşılanması gerekir. erkekler genelde kıskanma, kin besleme gibi duygular barındırmadıklarından erkeklerle anlaşmak kızlar için daha kolaydır.
akıllı kız modeli.
egosunun kurbanı olmuş kızdır. her üç kişiden ikisinin* abazan olduğu şu toplumda, kız bir taraflarının kaldırılmasını isterse, kendisinin erkeklerle arkadaş olması yeterlidir. erkekler, kıza iyi görünmek için birdenbire kibar, nazik ve duygusal kesilecekler ve kıza iyi davranacaklardır şüphesiz. bu durumda tabii ki erkeklerle daha iyi anlaşacaksın ben erkeklerle daha iyi anlaşıyorum diyen kız. benim de bir tarafımı kaldırsaydı kızlar sürekli, ben de kızlarla daha iyi anlaşıyorum derdim.
çok çocuklu ailede bol erkek kardeşlerle büyüyen kızların avantajıdır bu. abi de olsa, kardeş de olsa erkek her yerde erkektir. kadına muhtaç cins.
kendine güveni olmayan arkadaş çevresinde pek güzel bulunmayan tiplerdir. kısacası çirkindir.
rahat kızdır. erkekleri karşı cins olarak değil, insan olarak kabul edebilen kızdır.