bugün

entry'ler (24)

uludağ sözlük

son dönemlerde yazmaya fırsat bulamadığım ama yine de fırsat bulduğumca okumaya çabaladığım, biraz uzak kaldığımda hemencecik özlediğim biricik sözlüğüm.

sözlük yazarlarının itirafları

korkuyorum yerine çok korkuyorum diyenlerden oldum olası korkmuşumdur.

evlenecegi kizda bekarlik arayan erkek

mecburen bekarlık arayacaktır. çünkü yasalar hüngür hüngür ağlar.

kadın komik erkeğe güler ciddi erkekle sevişir

daha gerçekçi yaklaşım için;
kadın, gençlik döneminde komik erkekle eğlenir, ciddi erkeği yedekler, serseri ile sevişir. yaş kemale erdiğinde de ciddi erkeklerden birine pişşt der, döngüyü tamamlar.

regl olmanın kadınlar arasındaki isimleri

kızıldeniz'de yüzüyorum.

22 şubat 2009 galatasaray kocaelispor maçı

(bkz: msn deki hehe smileyi)

dindar olmamanın avantajları

abdest alır temiz olursun, namaz kılar zinde olursun. iç huzurun da bonus.
level atlar abartırsan, kocaman kocaman hayaller kurar, miniminnacıcık dünyanda yaşarsın.

zeki insanların ortak özellikleri

her hıyarım var diyene bir avuç tuzla koşmamaları.

kemal kılıçdaroğlu

boş adam değil, üstelik dürüst olduğuna dair inancım da sonsuz. ama tüm bunlar benim gözümde turk isi imitasyon kahraman olduğu gerçeğini değiştirmiyor. buruşmuş onlarcasının yanında artık yeni yüzler bulunmalıydı... ve bulundu.
servis çoktan başladı. afiyet olsun.

cehenneme gitmemek icin kotu davranmamak

(bkz: pavlov u itin gotune sokmak)

hep bir şeylere yetişme telaşı

hayat pahalı. e zaman daha da pahalı.

yobaz

dincisinden evrimcisine, satanistinden budistine, kemalistinden komünistine, milliyetçisinden kafatasçısına kadar hemen her kesimde sıkça görüldüğü düşünüldüğünde, sorgulamadan girdiği kabın şeklini alan et beyinliler geliyor aklıma.
"her ülkeye bir yobaz projesini" yüzyıldır fevkalade başarıyla uygulayan abd'ye huzurlarınızda bir alkış istiyorum şimdi.

kadınların romantizm takıntısı

"romantizm ile erotizmi dozunda harmanlayan kadınlardır işte parmakla gösterilen kadın" diye okumuştum bir yerde. kabak tadından hoşlanmayanlar için fena yaklaşım değildi hani.

sozlukteki cemaat adamlari

güzel yurdumun güzel insanlarıdır bunlar. ama sitem etmeden de duramayacağım. burada bile cinsiyet ayırımı var ya helal olsun diyorum. adamdan sayılacaksak ben de varım mümin kardeş.

dinci

muhafazakarlığın bokunu çıkarmış insanları en iyi tanımlayan kelimedir. kör kuyuya düştüğü yetmezmiş gibi başkalarını da o kuyuya sokma çabasındaki zavallıdırlar. başını örtmeyen müslümanları bile kafirlikle suçlarlar bunlar.

ilk sevismeden sonra sevgilinin ayrilalim demesi

genellikle erkeklere özgü bir davranış olsa da, kadınların da zaman zaman gerçekleştirdiği eylemdir. cinsellik her şey olmasa da çok şeydir.

sağ partileri ülkeyi soyuyor diye addetmek

sağ ve sol hiç değişmemiştir bu ülkede. erk kimin elindeyse o öttürmüştür borusunu. ama şu da bir gerçek ki sol partilere yeterince imkan tanınmamıştır bu ülkede. haliyle gördüğümüz mendebur siyasetçilerin çoğu sağ kökenlidir. ya da sağcı gibi görünenlerdir.

kapitalizm ve gelecek kaygisi

özkaynaklarını iyi kullanabilen ülkelerin kati suretle duymayacağı kaygı. tabi bunun için öncelikle o ülkelerde adam gibi siyasetçiler olmalı.

ingilizce nin türkçe den daha iyi bir dil olması

kargaların bile kıçıyla güleceği iddiadır. bunca kültür empryalizmine karşın bir kıta gösterin ki o kıtada türkçe konuşulmasın. kıyamete kadar da konuşulacak bu böyle bilene!

terliği eline alan anne

hepimizin annesidir. terliği vurduğu an evladının canını acıttığı için içi titreyen eli öpülesi, pamuklara sarılası kutsal canlı.