bugün

çocuklukta kızarmış ekmeğe sürülen yağların üstüne bıçakla ismimizi yazmamız sonucu oluşan durum. (sarelle üstüne de yazılabilir. niyet önemlidir.)
edit: mükerrer konuymuş.
sevgili sana;

ortaokul yıllarıma kadar en çok tükettiğim şeylerden biriydin. sensiz kahvaltı yapmazdım zira. sonra annemin sözünü dinleyip, senin zararlı bir şey olduğun kanaatine vardım ve o gün bu gündür yüzüne bakmıyorum.
nasılda gece yarısında aklıma ilk sen gelirdin. nasıl da büyük bir heyecanla mutfağa koşardım. bir ekmek alırdım, üzerine seni sürer, yanlız kalmaman içinde üzerine mis gibi kahvaltılık salça sürerdim. nasıl da uyumlu duruyordunuz birlikteyken. siz güzeldiniz güzeldiniz de, ben sizin uğrunuza yarım ton oldum. *
ey sevgili. Benim sevip de onun sevmediği insan. Sen şimdi başkasına ait oldun. 20 dakika önce gelen mesaj ile yıkıldım. O piçi yaşatır isem benden adi insan olmasın. Demek isterdim ki sevmiyorum aldıklarını ver git. Sana olan aşkıma doktorlar depresyon derken ailem adını aptallık koydu. Yazıyorum diye aşığım sanma sana. Yada san. Öyle. Kilitledim kendimi odama ve duvarlarda kan izleri. Vücudumda 1. Dereceden yanık ve kesikler. Evet anne bi tanecik oğlun bi faişeye kul oldu. Evet o kızın kızlıgı da yok ama ışte kalp sevdi mi...
Ne yazsam ne söylesem ne desem boş. Boşluğun içindeyim. Dışımda olmasa da içimde var gel diyesim. Çevremdekiler boş ver değmez biri için dese de bitti ciğerim ve bitti bedenim. Ister gerçek de ister yalan her parçam ile senleyim. Ama sen de başkasıyla. Biliyorum ki gelmeyeceksin. Benim her anım seninle senin ise onunla...
Önümü göremez oldum uyutur haplar beni azrail atlar gelir...
sevgili sana,
sen hep diğerlerine göre biraz daha pahalıydın, seni almakla almamak arasında kalırdım. şimdilerde seni reklamlarda da göremez olduk. her şey yolunda mı? kendini bu denli çok özletme. sevgiler.
eski tadın yok, cidden bak. küçükken böyle sarı bir paketiniz vardı sabahları ekmek arasına sürmezdim sadece sofrada dururdu öyle. ismin bana özel olduğunu düşündürürdü ama herkesin sanasıydın. sana tek sözüm, ne olsun bişe yok. tadını hatırlamıyorum ama çok bozdun. öyle böyle bozmadın çok bozdun yani.

(bkz: sana yağı)
(bkz: lanet gelsin yeter be)
sevgili sana
yıllardır "yemeğe ne koydum biliyon mu? sana koydum ehür ehür " esprilerinden senin de rahatsız olduğunu biliyorum. yanındayım demek istedim. saygılar.
o değilde eskiden senden fazla fazla alınca yanında saklama kabı veriyorlardı.artık göremiyorum o kampanyaları hacı.yapsan hani yine ne şükela olur.
canım yağım sana,
geçen gün müdür yemeğe ne koydun diye sordu. ben de sana koydum dedim. göt oldu gitti. teşekkürler sana. sana sana canım feda. mutfağın vazgeçilmezi sana.
eskiden bir ben vardim birde sana yag. buz gibiydik once buzdolabinda, sonra eridik birlikte tavada, aldigimiz isiyla daha da eridik sen oldun sivi yag, saga sola akmaya basladin seni bir kavanoza koyduk sonra, azar azar eksildin, gun gecti bos kavanoz tezgahta.
Ben senin hayatında aslında hiç 'ben' olarak var olmadım .. Hayatına giren diğer kişilerin eksik yanlarındaydım ben, onları benimle birleştiriyodun.. Kiminin dokunamadığı eli oldum, kiminin konuşamadığı sesi, kiminden göremediğin sevgi oldum, kiminin düşünemediği incelik oldum, kiminin vermediği değeri verdim, kiminin gösteremediği sevgisi oldum, merhameti, sadakati, yüreği oldum ama bir bütün olarak göremedin hiçbir zaman beni hep birinin bütünleyicisi oldum.. Aynı zamanda doğru orantılı olarak onlara kızamadğında kızdığın kişi, trip atamadığında trip attığın kişi, bağıramadığında bağırdığın kişi oldum... O yüzden biliyomusun sana geldiğimde kollarını açmanı istemiyorum sen bana gel istiyorum.
seni düşünüyor sana anlatıyorum kendimi.

cümlelerim senin kalbim gibi,

kırdım seni kırıldığım için

affetsen

affetmek yakışacak sana

ve ısıtacak kalbimizi

aşkın ateşiyle.
sevgilimin içimi erittiği gibi, sen de yemeklerin içini eritiyorsun. yürü be kim tutar seni. *
"ben bu yazıyı sana yağa yazdım" şeklinde düzeltimesi gereken başlıktır.
2 dakkada eridi gitti a.k. o kadar da güzel yazdıydım. bu eve bi kağıt kalem lazım artık. evet.

tanım: saçma sapan bir hitabet tercihidir. oysa terayağı daha geç eriyor.
ne güzel sarı bir paketin vardı senin.